Skip to content

Co jsou porty a konektory PS / 2?

5 de Červenec de 2021
493675 2 2b8ade39b1a44900b6f56674d4f2c77f

PS / 2 je nyní zaniklý standardní typ připojení používaný k připojení klávesnic, myší a dalších vstupních zařízení k počítači. Obecně se jedná o typy kabelů (kabel PS / 2), porty (port PS / 2) a další konektory používané u těchto typů klávesnic a myší. Porty PS / 2 jsou kulaté a skládají se ze 6 pinů. Ve většině případů jsou fialové porty PS / 2 určeny k použití klávesnicemi, zatímco zelené porty PS / 2 mají používat myši. PS / 2 byl poprvé představen v roce 1987 s řadou osobních počítačů IBM Personal System / 2. Standard byl zcela nahrazeno mnohem rychlejším a flexibilnějším standardem USB ve spotřebitelských strojích. PS / 2 byl oficiálně prohlášen za starší port v roce 2000, což připravuje půdu pro úplné převzetí USB. PS2 je také zkratka pro PlayStation 2 od Sony, ale kabely, porty a další související hardware herní konzole nesouvisí s typem připojení PS / 2.

Existuje pro PS / 2 ještě nějaké využití?

Z větší části ne, PS / 2 je opravdu pryč. Neexistují hromady zařízení PS / 2, které by seděly a neměly kam jít. Počítače a jejich periferní zařízení migrovaly na USB zhruba ve stejnou dobu. Během přechodu však nastal čas, kdy jste si mohli koupit nový počítač, který měl pouze USB porty, ale chtěli jste použít svou důvěryhodnou klávesnici a myš založenou na PS / 2. V těchto situacích může přijít vhod převodník PS / 2 na USB (více o tom níže) a může být důvodem, že příležitostné zařízení PS / 2 stále najdete doma. PS / 2 má tendenci fungovat lépe než USB v „přepínacím“ prostředí, kde jedna klávesnice, myš a monitor pracuje s řadou různých počítačů. Tento druh nastavení je běžný v datových centrech, i když starších. Software pro vzdálený přístup se nyní běžněji používá v obchodním a podnikovém prostředí, což umožňuje komukoli s přístupem vzdáleně se připojit k neomezenému počtu dalších počítačů, což zcela eliminuje potřebu přepínacích zařízení PS / 2. PS / 2 však může být preferován v některých situacích, kdy je bezpečnost kriticky důležitá. Pokud počítač běží pouze na systému PS / 2, lze deaktivovat všechny typy připojení USB, aby přenosná zařízení nemohla přenášet viry do počítače nebo z něj kopírovat soubory. Další použití pro PS / 2 je, pokud se při spuštění nástroje pro nastavení systému BIOS ukáže, že je zařízení USB obtížné. Problémy s ovladači USB mohou zabránit klávesnici v interakci s nástrojem, s čím PS / 2 obvykle nemá problém. PS / 2 lze také použít, pokud existuje omezený počet portů USB. PS / 2 lze použít pro klávesnici a myš k uvolnění portů USB pro další zařízení, jako jsou externí pevné disky.

Fungují převaděče PS / 2 na USB?

Převaděče PS / 2 na USB poskytují způsob připojení starších zařízení na bázi PS / 2 k počítači, který podporuje pouze USB. Tyto kabely převaděče jsou bohužel notoricky buggy a často podporují pouze určité typy klávesnic a myší PS / 2. S postupem času to není problém a tyto menší výrobky jsou z trhu staženy, ale při nakupování je třeba mít na paměti. Stejně jako veškerý počítačový hardware, pokud jste na trhu s převodníkem PS / 2 na USB, proveďte průzkum a přečtěte si recenze produktů. Není pochyb o tom, že vysoce hodnocený převodník bude dělat svou práci.

Co děláte, když se zamkne klávesnice nebo myš PS / 2?

Existuje mnoho důvodů, proč se počítač může uzamknout, někdy se mu říká zmrazení, ale když víte, že je to jen klávesnice nebo myš a jsou to zařízení založená na PS / 2, řešení je obvykle docela jednoduché. Obvykle se to stane, když se myš nebo klávesnice na bázi PS / 2 uvolní natolik, že ztratíte spojení s počítačem. Pouhé zasunutí portu PS / 2 do zásuvky bohužel nestačí. Na rozdíl od novějšího standardu USB je PS / 2 ne hot-swap, což znamená, že nemůžete odpojit a znovu připojit zařízení PS / 2 a očekávat, že bude fungovat. Po obnovení pevného připojení je nutné počítač restartovat. Přidejte to na dlouhý seznam důvodů, proč je USB vylepšení na PS / 2.