Skip to content

Co jsou záložní sady?

6 de Srpen de 2021
collection of wall clocks peter dazeley photographers choice getty images 56a6facb3df78cf772913f92

Služba online zálohování nebo nástroj pro místní zálohování, který podporuje sady záloh, vám umožní zálohovat různé soubory a složky podle různých plánů. Pokud zálohovací program nepodporuje sady záloh, znamená to, že vše označené pro zálohování se řídí stejnými pravidly pro četnost zálohování.

Jak fungují záložní sady

Sada záloh je pouze konkrétní plán pro konkrétní sadu souborů a složek. Ve většině případů byste pojmenovali novou sadu záloh, zahrnuli soubory a složky, které v ní chcete mít, a pak nastavili konkrétní pravidla zálohování pro tuto kolekci. V CrashPlan for Small Business, obchodní online zálohovací službě, která podporuje lokální sady záloh, můžete vytvořit jednu sadu záloh, která bude zálohovat všechny vaše obrázky a videa každý den v týdnu od 3:00 do 6:00. Další sadu záloh lze nakonfigurovat tak, aby zálohovala všechny vaše dokumenty každou hodinu každého dne. Tyto frekvence lze samozřejmě změnit a to, co můžete a nemůžete dělat se sadou záloh, se bude lišit od nástroje pro zálohování k nástroji pro zálohování. CrashPlan pro malé firmy je dobrým příkladem, protože má další možnosti nastavení zálohy nad rámec jednoduchého plánu, jako je vyloučení souborů s určitými typy souborů z plánu této sady záloh, komprimace souborů v jedné konkrétní sadě záloh, ale nikoli v ostatních, a povolení šifrování pro jednu sadu záloh, ale pro jinou ne.

Výhoda používání záložních sad

Použití zálohovacích sad je užitečné, protože pro ně nemusíte vždy spouštět zálohu Všechno vašich souborů, Všechno času. Například pravděpodobně nepotřebujete záložní program, který by každou hodinu zkontroloval vaši hudební sbírku a zjistil, zda jsou k zálohování nové soubory. Samozřejmě, že pravděpodobně dělat chcete, aby monitoroval vaše soubory dokumentů, pokud tyto typy souborů vždy vytváříte a upravujete. Na druhou stranu možná dáváte přednost časté kontrole své hudební sbírky, a nikoli dokumentů nebo videí. Jde o to, že můžete přesně definovat, kdy se mají zálohovat všechny soubory a složky, což opravdu přizpůsobuje prostředí pro zálohování na základě toho, co je pro vás důležité. Použití zálohovacích sad k definování konkrétních plánů zálohování by také mohlo ušetřit na šířce pásma. Pokud máte měsíční omezení šířky pásma, které nechcete překročit, nebo pokud vám jde o zálohy způsobující problémy s výkonem během dne, když jste na počítači, můžete vždy upravit typy souborů, které mají být během dne zálohujte a zbytek nechte zálohovat v noci nebo když jste pryč. Řekněme, že do svého počítače nepřidáváte měsíčně příliš mnoho nových videí, ale někdy získáte nová. V takovém případě můžete mít záložní sadu, která zálohuje vaše videa jednou za měsíc, ale nemusíte je mít zálohovaná tak často jako vaše fotografie. V takovém případě může být použití záložních sad opravdu užitečné. Pokud sady záloh nejsou součástí zálohovacího softwaru, pravděpodobně si budete moci vybrat pouze jeden plán, který se vztahuje na všechny soubory, které zálohujete. Například můžete zálohovat všechny své fotografie, videa a dokumenty stejně jako u CrashPlan, ale budete si moci vybrat pouze jeden rozvrh a bude platit pro Všechno dat. V naší srovnávací tabulce online zálohování zjistíte, které z našich dalších oblíbených online zálohovacích služeb podporují sady záloh.