Pro zapomnětlivé lidi může být záchranářem lokátor klíčů od auta. Ale spousta z nich má nepříjemné konstrukční chyby nebo nedopatření, díky nimž je používání lokátoru trochu oříšek, nebo dokonce zbytečné. Chcete -li zjistit, zda je vyhledávač klíčů od auta pro vás vhodný, měli byste nejprve pochopit, jak tato zařízení fungují.
Jak fungují vyhledávače klíčů od auta?
Některé lokátory klíčů od auta spoléhají na technologii Bluetooth, zatímco jiné používají k označení polohy radiofrekvenční (RF) přenosy. Některé novější vyhledávače klíčů používají technologii RFID, která je o něco sofistikovanější než RF, protože k identifikaci a sledování značek používá místní elektromagnetická pole. Dalším hlavním rozdílem mezi klíčovými lokátory je, že některé vyžadují vyhrazené lokalizační zařízení a jiné se spoléhají na váš smartphone. Jednotky s vyhrazeným zařízením mají často širší rozsah, ale také to znamená ještě jednu součást, kterou je třeba sledovat.
Bluetooth klíčové lokátory
Výhodou technologie Bluetooth je, že téměř každý smartphone má funkci Bluetooth, což znamená, že pomocí telefonu můžete vyhledat klíče – není třeba pořizovat samostatné sledovací zařízení. Některé lokátory klíčů Bluetooth fungují obráceně: Pokud máte klíče, ale nemůžete najít svůj telefon, můžete pomocí ovladače lokátoru pingnout a lokalizovat telefon. Stinnou stránkou Bluetooth lokátorů je jejich dosah. Přestože zařízení Bluetooth požadují dosah 30 a více stop, skutečné rozsahy jsou často menší. Mnoho lidí zjišťuje, že lokátory klíčů Bluetooth fungují pouze do deseti stop od jejich chybějících klíčů. Fyzické překážky, jako jsou stěny a dveře, mohou účinný dosah ještě zkrátit.
Lokátory klíčů RFID
Lokátory RFID fungují podobně jako Bluetooth. Místo sledování samostatné přijímací jednotky používají lokátory RFID malé samolepky nebo dlaždice, které označíte svým majetkem. To je užitečné, protože nálepky RFID jsou malá pasivní zařízení, která nevydávají žádný zvuk. Vše, co uděláte, je spárování nálepky s lokalizační jednotkou, která má schopnost přesně určit umístění samolepek.
Jiné rádiofrekvenční klíčové lokátory
Pokud vyhledávač klíčů nemá Bluetooth, je pravděpodobné, že má vyhrazené sledovací zařízení – hardwarový klíč používaný místo aplikace pro chytré telefony. I když je vyhledávací klíč užitečný pro každého, kdo nemá smartphone, může být nepříjemný pro každého, kdo je náchylný ke ztrátě věcí, jako jsou klíče nebo telefony. Některé z těchto lokátorů mají dosah 60 stop nebo více, ale pokud jde o překážky, trpí stejnými problémy jako lokátory Bluetooth. Přestože rádiové vlny mohou pronikat do pevných předmětů, jako jsou stěny a chladničky, zeslabuje to signál a snižuje dostupný dosah.
Vyplatí se vyhledávač klíčů od auta?
Přestože vyhledávače klíčů od auta mají potenciálně nepříjemné nevýhody, mohou představovat účinný způsob, jak najít ztracené klíče. Vzhledem k tomu, že tyto lokátory mají omezení, existují případy, kdy stále nemůžete najít své klíče. Klíče s připojeným lokátorem je však vždy snazší najít než klíče bez lokátoru. I když je signál na vašem lokátoru zeslaben a vy musíte lovit, než se váš lokátor připojí, je pomoc lokátoru lepší než nic.