Skip to content

Google používá Safer Internet Day k zavedení nových bezpečnostních funkcí

14 de Duben de 2023
google1 60433909c1b0451f8910b01b848fdb20

Google oznámil několik nových a vylepšených bezpečnostních funkcí, které uživatelům nabízejí lepší online ochranu. Den bezpečnějšího internetu je možná tím nejvhodnějším časem, kdy má Google odhalit své plány na zlepšení ochrany uživatelů v několika službách, počínaje vysoce rizikovými uživateli. Před střednědobými termíny v roce 2022 se spojí s různými organizacemi, aby rozšířila ochranu pro uživatele, o kterých se rozhodne, že jsou vystaveni většímu riziku. Mezi tyto organizace patří Veterans Campaign, Women’s Public Leadership Network, LGBTQ Victory Institute, Latino Victory a další.

Spolu se zlepšováním ochrany vysoce rizikových uživatelů Google také někdy v březnu 2022 zavede „vylepšené bezpečné prohlížení na úrovni účtu“. Funkce přihlášení bude přístupná prostřednictvím nastavení účtu nebo se zobrazí, až příště provedete kontrolu zabezpečení. , i když Google přesně nespecifikuje, co bude dělat. Kromě toho vám telefonní plány Google Fi umožní sdílet vaši polohu s členy rodiny v reálném čase (bez dalších nákladů) z aplikace Google Fi, která bude k dispozici „brzy“.

2fázové ověření

A konečně, VPN od Google One, která byla dříve dostupná pouze uživatelům Androidu, se začala zavádět pro zařízení iOS. Stejně jako u uživatelů Androidu, pokud chcete používat VPN, budete se muset zaregistrovat k 2TB prémiovému tarifu Google One (9,99 $ měsíčně nebo 99,99 $ ročně). Chcete-li jej nastavit, budete také muset projít aplikací Google One pro iOS.

Kromě rozšíření VPN Google One na iOS, které se již začalo zavádět, zatím neexistují žádná konkrétní data pro žádné z dalších plánovaných změn Google.