Skip to content

Jak aktualizovat antivirový software

7 de Srpen de 2021
UnnamedMockup 33494dab7ef34293a6ffb971f6b7d3f7

Vzhledem k neustálému vývoji virů, adwaru, spywaru a dalších typů malwaru je důležité aktualizovat antivirový software vašeho počítače. Aktualizace antivirového softwaru zahrnují bezpečnostní záplaty a další soubory schopné bojovat proti nejnovějším virům a malwaru. Mnoho z nejlepších antivirových softwarových balíčků má funkce automatické aktualizace, takže aktualizované soubory a opravy se stahují do vašeho počítače, jsou-li k dispozici. Zde je pohled na funkce automatické aktualizace v nejlepších antivirových programech, abyste se mohli ujistit, že je váš počítač neustále chráněn. Důležitou aktualizaci zabezpečení, kterou můžete provést, je aktualizace operačního systému. Aktualizace macOS a Windows brání hackerům ve zneužívání zranitelností v systému.

AVG Antivirus

AVG nabízí bezplatný produkt AVG AntiVirus Free a placený produkt s širší ochranou AVG Internet Security. U obou verzí by ve výchozím nastavení měly být povoleny automatické aktualizace, ale je důležité se ujistit. Zde je návod, jak spravovat automatické aktualizace pomocí AVG.

 1. Otevřete AVG a v nabídce vyberte Nastavení.

 2. V levém podokně vyberte Všeobecné, poté vyberte Aktualizace.

 3. V Definice virů sekci, vyberte Více možností.

 4. Vybrat Automatická aktualizace. Tím je zajištěno, že se definice virů aktualizují, jakmile budou k dispozici nové. Další možnosti jsou Zeptejte se, až bude k dispozici aktualizace, Ruční aktualizace (nedoporučuje se) a Povolit aktualizaci streamování, která při objevování nového malwaru průběžně stahuje mikroaktualizace.

 5. Jděte na Aktualizace sekci a v aplikace oblast, vyberte Více možností.

 6. Vybrat Automatická aktualizace. Tím je zajištěno, že všechny aktualizace aplikací se okamžitě stáhnou do vašeho počítače.

Avast Antivirus

Avast pravidelně aktualizuje své definice virů a další funkce aplikace. Automatické aktualizace by měly být ve výchozím nastavení povoleny, ale je důležité se ujistit. Zde je návod, jak spravovat automatické aktualizace u všech antivirových produktů Avast.

 1. Otevřete Avast a v nabídce vyberte Nastavení.

 2. Přejděte do levého podokna a vyberte Všeobecné, poté vyberte Aktualizace.

 3. V Definice virů sekci, vyberte Více možností.

 4. Vybrat Automatická aktualizace. Může se zobrazit výzva k restartování počítače. Další možnosti jsou Zeptejte se, až bude k dispozici aktualizace, Ruční aktualizace (nedoporučuje se), popř Povolit aktualizaci streamování, která při objevování nového malwaru průběžně stahuje mikroaktualizace.

 5. V Aktualizace přejděte do sekce aplikace oblast a vyberte Více možností.

 6. Vybrat Automatická aktualizace. Tím je zajištěno, že všechny aktualizace aplikací se okamžitě stáhnou do počítače.

Malwarebytes

Malwarebytes pro Windows automaticky provádí aktualizace a skenování databáze. Pokud se neaktualizuje nebo neskenuje automaticky, zkontrolujte, zda jsou nastavení správně nakonfigurována.

 1. Otevřete Malwarebytes a vyberte Nastavení.

 2. Na Ochrana kartu, přejděte dolů na Aktualizace.

 3. V Aktualizace sekci, zapněte Automaticky kontrolovat aktualizace, pak zvolte, jak často by Malwarebytes měl kontrolovat aktualizace, například každou hodinu.

 4. Zapnout Upozornit mě, pokud doba od poslední aktualizace přesáhne 24 hodin zůstat v pohotovosti při jakýchkoli problémech s aktualizací.

Bitdefender

Předplatné Bitdefenderu zahrnuje automatické aktualizace aplikace a nástroje pro ochranu před kybernetickými hrozbami. Když je počítač offline, připojení k internetu je příliš pomalé nebo počítač nemá přístup k internetu, můžete si aktualizace stáhnout ručně do počítače s přístupem na internet a poté je přenést do offline počítače pomocí vyměnitelného zařízení. Zde je postup:

 1. Stáhněte si aktualizační balíček s názvem týdenní.exe, pro 32bitové nebo 64bitové operační systémy.

 2. Poklepáním na stažený soubor spustíte průvodce nastavením.

 3. Vybrat další zahájíte proces instalace.

 4. Vybrat přijímám podmínky licenční smlouvy, poté vyberte další.

 5. Vybrat Nainstalujte zahájit instalaci.

 6. Vybrat Dokončit zavřete průvodce instalací. Aplikace Weekly.exe je pouze aktualizací definice viru. Chcete -li nainstalovat aktualizace produktu, aktualizujte Bitdefender pomocí Aktualizace funkce produktu na počítači připojeném k internetu.

Kaspersky

Ve výchozím nastavení se Kaspersky automaticky aktualizuje každé dvě hodiny. Ruční aktualizaci můžete také spustit kdykoli.

 1. Klepněte pravým tlačítkem na ikonu Kaspersky na ploše a vyberte Aktualizace.

 2. Vybrat Spusťte aktualizaci databáze.

 3. Počkejte, až se program aktualizuje.