Skip to content

Jak blokovat e -mailové adresy v aplikaci MacOS Mail

11 de Říjen de 2021
alert businessman with sword and shield outdoors 463029529 5a22e418482c520037a6a079

Co vědět?

 • Vybrat Pošta > Předvolby > Pravidla > Přidat pravidlo.
 • Vytvořte alespoň jednu podmínku, zadejte e -mailovou adresu a vyberte Smazat zprávu pod Provést.
 • Vybrat OK > Aplikovat.

Tento článek vysvětluje, jak blokovat a automaticky odstraňovat e -maily od konkrétního odesílatele v Apple Mail pro macOS pomocí filtru. Informace v tomto článku platí pro následující operační systémy: macOS BigSur (11), macOS Catalina (10.15), macOS Mojave (10.14), macOS High Sierra (10.13) a macOS Sierra (10.12).

Vytvořte pravidlo pro blokování e -mailů od odesílatele

Zde je návod, jak vytvořit pravidlo pro blokování zpráv od konkrétního odesílatele:

 1. Jít do Pošta > Předvolby z lišty nabídky Pošta.

  Pokud máte zprávu od odesílatele, kterého chcete zablokovat, nejprve otevřete e -mail a poté vyberte Pošta > Předvolby abyste se vyhnuli psaní adresy při formulování pravidla.

 2. Klikněte na Pravidla záložka v Předvolby obrazovku a vyberte Přidat pravidlo.

 3. Ve formuláři pravidla vyberte některou z následujících podmínek pokud ke spuštění pravidla musí být splněno pouze jedno z kritérií; toto je výchozí nastavení. Pokud musí být splněny všechny podmínky, které zadáte, zvolte Všechno namísto. Pole kritérií jsou Z a obsahuje.

 4. Zadejte úplná e -mailová adresa které chcete zablokovat v poli vedle obsahuje. Pokud jste tento proces zahájili otevřením e -mailu z e -mailové adresy, kterou chcete zablokovat, e -mailovou adresu zadávat nemusíte. Bude vyplněno.

  Chcete -li z této domény zablokovat celou doménu a ne jedinou e -mailovou adresu, zadejte doménu pouze do pole vedle obsahuje. Můžete například zablokovat všechny @example.com e -mailové adresy zadáním example.com v oboru.

 5. Vybrat Smazat zprávu pod Proveďte následující akce.

 6. Do pole vedle zadejte popis nového pravidla Popis. Použijte něco jako Blokovaní uživatelé které vám pomohou identifikovat pravidlo v seznamu filtrů.

 7. Vybrat OK a zavřete Pravidla okno předvoleb. Pokud se zobrazí výzva, vyberte, zda chcete Aplikovat nebo Nepoužívat pravidlo, které jste právě vytvořili.

Mac Mail vám umožňuje blokovat odesílatele také za jiných podmínek, jako jsou zprávy, ve kterých řádek Předmět obsahuje konkrétní text. Tento přístup je užitečný, pokud často dostáváte e -maily od různých odesílatelů, které mají v řádku Předmět stejný text, a chcete všechny zablokovat.