Skip to content

Jak Dash Cam fungují a jsou nezbytné?

11 de Srpen de 2021
dash camera 57d5ca313df78c58335c4402

I když je technicky možné použít jako palubní kameru prakticky jakékoli záznamové zařízení, existuje řada důvodů, proč byste místo hackování něčeho společně měli zvážit koupi účelově vytvořené palubní kamery. Ve skutečnosti existuje několik důležitých faktorů, které odlišují přístrojové kamery od ostatních přenosných a ručních záznamových zařízení; díky kterým jsou kamery na palubní desce jednodušší a pohodlnější než ostatní alternativy. Možná nikdy nezachytíte video, jak někomu odlétá pneumatika, kolega řidič zapaluje své vozidlo na čerpací stanici nebo meteor padající na zem, ale správně nastavená palubní kamera může přijít opravdu vhod.

Jak funguje kamera na palubní desce?

Abychom opravdu viděli, co odlišuje účelově vytvořené kamery na palubní desce od zařízení pro obecné účely, je nutné pochopit, jak vačkové kamery ve skutečnosti fungují. Na rozdíl od záznamových zařízení pro obecné účely, kamery na palubní desce bývají neformálními záležitostmi, které často postrádají efektní zvonky a píšťaly, jako jsou vypínače a ovládací prvky záznamu ve prospěch skálopevného výkonu každý den. Prototypová kamera na palubní desce se ve skutečnosti skládá pouze z několika základních komponent:

  • Videokamera: To je jedna věc, kterou potřebuje každá kamera. Fotoaparát zachycuje akci.
  • Pevně ​​zapojené napájecí vstupy: V autě můžete spustit bateriovou palubní kameru, pokud opravdu chcete, ale pak se musíte starat o její vyjmutí a nabití. Připojte jej přímo do elektrického systému vozidla nebo jej zapojte do zapalovače cigaret a máte hotovo.
  • Vestavěná nebo vyměnitelná média SSD: Je dobré používat palubní kameru, která má vestavěnou paměť, ale je lepší, když je paměť vyjímatelná. Vyberte si palubní kameru, která přijímá karty micro SD a ušetříte si bolesti hlavy.

Funkce v případě kamer na palubní desce odpovídá formě, takže si pravděpodobně můžete udělat docela dobrou představu o tom, jak fungují, když se podíváte na ten řídký seznam komponent. Bez spínače zapnutí/vypnutí je kamera na palubní desce obvykle zapojena do obvodu, který je horký, pouze když je klíč zapalování v poloze startu nebo běhu. Pro větší bezpečnost a malé riziko vybití baterie můžete kameru také zapojit do obvodu, který je vždy horký. Bez jakéhokoli druhu ovládacích prvků záznamu jsou kamery na palubní desce obvykle navrženy pro nepřetržité nahrávání, kdykoli jsou zapnuty. Ostatní mají možnost zabezpečení nahrávat pouze tehdy, když cítí pohyb. S ohledem na to můžete vidět, jak jsou tato zjednodušující zařízení navržena tak, aby se automaticky zapínala a začínala nahrávat pokaždé, když jedete s autem, aniž byste museli vůbec zasahovat nebo reagovat od řidiče. To může být v kontrastu s přenosnými záznamovými zařízeními pro obecné účely. Přestože jako palubní kameru můžete použít prakticky jakékoli záznamové zařízení, budete jej muset zapnout a nastavit tak, aby nahrával pokaždé, když usednete do auta. Pokud si představíte scénář, kdy vám to jednoho dne uklouzne a náhodou se dostanete do nehody, pak by mělo být snadné vidět kresbu účelového zařízení.

Co se stane, když se úložiště zaplní?

Pokud jste někdy používali přenosné záznamové zařízení, jako je mobilní telefon, digitální fotoaparát nebo cokoli jiného, ​​pravděpodobně jste viděli, co se stane, když se paměťové médium zaplní. Zařízení hned poté zastaví nahrávání a pokud chcete pokračovat v nahrávání, musíte buď uvolnit místo, nebo vložit novou paměťovou kartu. Na první pohled se zdá, že by to byl obrovský problém s kamerami na palubní desce. Nahrávají po celou dobu, takže byste čekali, že se zaplní docela rychle. I když používáte jako úložiště obrovskou kartu SD, nakonec se zaplní, že? A kdo chce za jízdy fičet na paměťových kartách. Toto je ve skutečnosti další oblast, kde účelově vytvořená kamera na palubní desce ve srovnání s alternativami skutečně září. Na rozdíl od univerzálních záznamových zařízení bude kamera na palubní desce obvykle navržena tak, aby automaticky přepisovala nejstarší soubory na úložném médiu, pokud se médium zaplní. To je funkce, která by byla hrozný kdyby to bylo zapečeno přímo do digitální kamery nebo iPhonu, protože by to mohlo omylem smazat něco, co jste si opravdu přáli zachovat, ale funguje to skvěle pro sledovací a sousveillance zařízení.

Existují životaschopné alternativy kamery na palubní desce?

Pokud nechcete kameru napevno zapojit do elektrického systému vašeho auta, nebo si ji prostě nemůžete dovolit, existují schůdné alternativy. Je důležité si uvědomit, že tyto alternativy postrádají praktické funkce, které jsou integrovány do kamer palubní desky, ale to může být kompromis, se kterým jste ochotni se vypořádat. Existují například aplikace, které dokážou z vašeho iPhonu, zařízení Android nebo jiného smartphonu udělat kameru na palubní desce, i když to stále nejsou řešení „nastavit a zapomenout“. Ve většině případů musíte telefon nasadit, když usednete do auta, otevřete aplikaci a poté ji aktivujete, když začnete řídit. Jediným místem, kde nejlepší aplikace dash cam fungují stejně dobře jako vyhrazený hardware, je to, že jsou navrženy tak, aby automaticky přepisovaly staré záznamy při zaplnění úložiště. Můžete také použít jiné záznamové zařízení, jako je videokamera nebo GoPro, ale pak se budete muset vypořádat s problémy, jako je zdroj energie, nezapomeňte zapnout zařízení a dokonce i ručně vypínat paměťové karty.