Skip to content

Jak fungují bezdrátové nabíječky do auta s telefony

7 de Červenec de 2021
GettyImages 767976043 4685dd1c2be045998ca8da3d50c7b9e7

Bezdrátové nabíjení využívá magnetická pole k přenosu energie z nabíječky na baterii. Bezdrátové nabíječky telefonů mění, pokud jde o pohodlí, a dokonce je možné použít bezdrátové nabíjení telefonu v autě. Zde je pohled na to, jak funguje bezdrátové nabíjení v autě, a na to, jak tuto technologii využít. Pokud jste připraveni implementovat technologii nabíjení bezdrátových telefonů ve vašem autě, podívejte se na náš seznam nejlepších držáků nabíjení bezdrátových telefonů.

Jak funguje bezdrátové nabíjení?

Technologie bezdrátového nabíjení se také označuje jako indukční nabíjení. Základní stanice generuje elektrické pole, které přenáší energii do kompatibilního zařízení pomocí indukční vazby. Tento typ nabíjení je méně účinný než nabíjecí systémy, které používají vodivý propojení, ale protože je nemusíte zapojovat, bezdrátové nabíječky se snadno a neuvěřitelně pohodlně používají. Místo připojení nabíječky nastavte telefon nebo jiné kompatibilní zařízení na bezdrátovou nabíjecí základnu a zařízení se automaticky začne nabíjet. Bezdrátové nabíjení trvá déle, než si možná myslíte. Pokud jste viděli elektrický zubní kartáček Oral-B, viděli jste indukční nabíjení v akci. Braun používá tuto technologii od počátku 90. let. Zatímco ostatní průmyslová odvětví přijímaly tuto technologii pomaleji, první mobilní telefon s integrovaným indukčním nabíjením byl uveden na trh v roce 2009. Konsorcium Wireless Power Consortium představilo v roce 2009 standard Qi, který umožňuje interoperabilitu mezi nabíječkami a zařízeními různých společností.

Induktivní nabíjení v automobilových aplikacích

První použití indukčního nabíjení v automobilech bylo u elektrických vozidel. Již na konci 90. let minulého století systém zvaný Magne Charge používal k nabíjení elektromobilů indukční vazbu. To bylo nahrazeno standardní vodivou vazbou na počátku 2000s. Ačkoli jsou indukční vazby v takových aplikacích inherentně bezpečnější, vodivé vazby s dalšími zabudovanými ochrannými prvky zvítězily, protože indukční nabíječky nejsou tak energeticky účinné jako vodivé nabíječky. Indukční nabíjení se dnes v automobilovém světě znovu objevilo, bezdrátové nabíječky do auta a držáky jsou pro vozidla snadno dostupné. Mnoho nastavení nabíječek bezdrátových telefonů je kompatibilní se smartphony a tablety Android a iOS a také s dalšími technologiemi.

Jak bezdrátově nabíjet telefon v autě

Některá auta jsou dodávána s nabíjecí stanicí instalovanou OEM. Pokud vaše auto žádný nemá, je k dispozici mnoho nastavení bezdrátového nabíjení náhradních dílů. Pokud váš telefon nepodporuje bezdrátové nabíjení a nechcete upgradovat, jsou možné levné bezdrátové nabíjecí adaptéry. Některé lze nainstalovat přímo do pouzdra na telefon. Dva bezdrátové standardy jsou Powermat a Qi. Dnes je Qi lídrem ve světě smartphonů, zejména proto, že si Apple pro své zařízení vybral Qi v roce 2017. Pokud vlastníte telefon kompatibilní s Qi, podívejte se na nabíječku založenou na Qi. Některé automobilky používaly standard Powermat, takže můžete v budoucnu někdy vlastnit bezdrátovou nabíječku založenou na Powermatu, ať už chcete nebo ne.

Integrované automobilové bezdrátové nabíječky telefonů

Většina výrobců automobilů, kteří nabízejí vestavěné nabíječky bezdrátových telefonů, používá bezdrátové nabíjecí systémy Qi. Někteří, včetně GM a Mercedes, podporují nabíjení Powermat i NFC, aby rozšířili rozsah své kompatibility bezdrátového nabíjení. Vybrané modely značek Chevrolet, Lexus, Cadillac, BMW, Audi, Buick, Chrysler, Ford, Jeep, Honda a dalších nabízejí integrované nabíjení. Pokud váš model tuto technologii nepodporuje, zvažte instalaci aftermarketové nabíječky.

Automobilové nabíječky bezdrátových telefonů s autopříslušenstvím

Předpokládejme, že jste jedním z mnoha majitelů vozidel, jejichž auta nejsou vybavena bezdrátovými nabíječkami. V takovém případě jsou k dispozici některé vynikající nabíječky náhradních dílů. Většina automobilových bezdrátových nabíječek má elegantní tvarový faktor, který dobře zapadá do designu automobilu, včetně kolébek, podložek, pouzder a nabíječek, které se vejdou do držáku nápojů. Ceny se mohou lišit, od bezdrátové nabíjecí dokovací stanice Belkin za 124 $ až po bezdrátovou nabíječku Yootech za 18,99 $. Než si koupíte, podívejte se na své možnosti a najděte ten s designem a cenou, která se vám líbí. Bezdrátové nabíječky založené na Qi jsou nejoblíbenější a dostupné. Tyto nabíječky podporují všechna zařízení iPhone a iOS a mnoho zařízení Android, včetně smartphonů Samsung.