Skip to content

Jak identifikovat a zakázat potvrzení o přečtení WhatsApp

5 de Červenec de 2021
whatsapp 892926 1920 686c5e5270094e149932fedd63163d67

WhatsApp je populární aplikace pro rychlé zasílání zpráv s řadou funkcí, včetně potvrzení o přečtení. Potvrzení o přečtení informují uživatele, zda a kdy je zpráva přijata a přečtena. Někteří uživatelé nejsou fanoušky této funkce. Cítí se pod tlakem, aby okamžitě odpověděli, pokud odesílatel ví, že otevřeli a přečetli si zprávu. Pokud nechcete mít potvrzení o přečtení, je snadné tuto funkci deaktivovat. Pokyny v tomto článku platí pro WhatsApp pro iPhone a Android.

Jak vypadají potvrzení o přečtení WhatsApp

Potvrzení o přečtení WhatsApp vypadají jako zaškrtnutí. Při odesílání zprávy se vedle časového razítka zobrazí šedá značka. Po doručení příjemci se objeví dvě zaškrtnutí. Když si ji příjemce přečte, objeví se dvě modré zaškrtnutí. Ve skupinovém chatu se obě značky zaškrtnutí změní na modrou poté, co každý účastník skupinového chatu otevře zprávu.

Pokud vedle odeslané zprávy nevidíte dvě modré zaškrtnutí, příjemce ji neotevřel, jeden z vás deaktivoval potvrzení o přečtení, příjemce vás zablokoval nebo jeden z vás má problémy s připojením.

Jak zakázat potvrzení o přečtení

Potvrzení o přečtení jsou obousměrná. Pokud deaktivujete potvrzení o přečtení, nebudete vědět, kdy si ostatní přečetli vaše. Neexistuje způsob, jak deaktivovat potvrzení o přečtení pro skupinové chaty nebo přehrát potvrzení pro hlasové zprávy v systému Android nebo iOS.

Zakažte potvrzení o přečtení v aplikaci WhatsApp pro iPhone

Potvrzení o přečtení na iPhonu můžete deaktivovat v několika krocích, čímž se funkce vypne u všech chatů typu one-on-one.

  1. Otevřete WhatsApp.

  2. Vybrat Nastavení ze spodního menu.

  3. Vybrat Účet.

  4. Vybrat Soukromí.

  5. Vypnout Přečtěte si účtenky funkci deaktivovat.

    Vypněte potvrzení o přečtení v WhatsApp

Zakažte potvrzení o přečtení v WhatsApp pro Android

Vypnutí této funkce v systému Android je podobné iOS a stejně snadné.

  1. Otevřete WhatsApp a vyberte Více možností (tři svislé tečky).

  2. Vybrat Nastavení > Účet > Soukromí.

  3. Vypnout Přečtěte si účtenky.

Obrazovka s informacemi o zprávách WhatsApp

Podrobnější informace najdete v WhatsApp Informace o zprávě obrazovka se zobrazí, když byla vaše zpráva doručena, přečtena nebo přehrána příjemcem. Chcete-li vidět Informace o zprávě obrazovce na WhatsApp pro iPhone, otevřete chat s kontaktem nebo skupinou a přejeďte zprava doleva.

Podrobnosti zprávy v WhatsApp

Chcete-li vidět Informace o zprávě obrazovce na WhatsApp pro Android, otevřete chat s kontaktem nebo skupinou, klepněte a podržte odeslanou zprávu, stiskněte nabídku se třemi tečkami a poté Info.