Skip to content

Jak identifikovat OEM autorádio dráty

12 de Září de 2021
Lifewire Car Stereo Wiring Basics 534601 fb69031f0794450693b7e2cbbf5e2d83

Tento článek vysvětluje, jak identifikovat zapojení pomocí typických barev a multimetru nebo jednoduchého světelného testu.

Typické příkony

Hlavní jednotka má obvykle dva nebo tři napájecí vstupy, ať už jde o autorádio, přijímač nebo tuner. Jeden je neustále horký a slouží k funkcím „udržování paměti“, jako jsou předvolby a hodiny. Další je horký pouze tehdy, když je zapnutý klíč zapalování, což zajišťuje, že je rádio vypnuté poté, co jste klíč vytáhli. Třetí vodič, je -li přítomen, napájí funkci stmívání světlometů a palubního světla.

Základy barevného zapojení autorádia

Zkontrolujte kabel 12V

Nastavte multimetr na příslušnou stupnici, připojte zemnicí vodič ke známému dobrému uzemnění a druhým vodičem se dotkněte každého vodiče v reproduktorovém vodiči. Když najdete ten, který ukazuje přibližně 12V, našli jste konstantní 12V vodič, známý také jako paměťový vodič. Je žlutá ve většině hlavních jednotek náhradních dílů.

Zkontrolujte kabely stmívače a příslušenství

Poté, co označíte vodič 12 V a odložíte jej stranou, zapněte spínač zapalování, zapněte světlomety a zapněte spínač stmívače, je -li ve výbavě, až na doraz. Pokud najdete další dva vodiče, které ukazují přibližně 12V, otočte spínač stmívače dolů a zkontrolujte znovu.

  • Drát, který v tomto bodě ukazuje méně než 12V, je vodič stmívače/osvětlení. Obvykle je oranžová nebo oranžová s bílým pruhem.
  • Drát, který stále ukazuje 12V, je kabel příslušenství, který je obvykle v kabelových svazcích náhradních dílů červený. Pokud měl v tomto kroku napájení pouze jeden vodič, je to kabel příslušenství.

Zkontrolujte zemnící vodič

Když jsou napájecí vodiče označeny a jsou mimo cestu, můžete přejít ke kontrole uzemnění. V ideálním případě je zemnící vodič uzemněn někde, kde můžete vidět, přičemž z rovnice vyjmete dohady. Zemnící dráty jsou také černé častěji než ne, ale neberte to jako samozřejmost. Pokud nemůžete zemnící vodič vizuálně lokalizovat, použijte ohmmetr. Stačí jej připojit ke známému dobrému uzemnění a poté zkontrolovat kontinuitu každého vodiče v autorádiu. Ten, který ukazuje kontinuitu, je půda. Zemnící vodič můžete také zkontrolovat pomocí testovacího světla, ačkoli je upřednostňováno použití ohmmetru.

Identifikujte kabely reproduktorů

Zjistit kabely reproduktorů může být trochu komplikovanější. Pokud jsou zbývající vodiče v párech, jeden má plnou barvu a druhý stejnou barvu s čarou, pak každý pár obvykle jde ke stejnému reproduktoru. Můžete to vyzkoušet připojením jednoho vodiče v páru na jeden konec baterie AA a druhý konec na druhý terminál. Pokud zvuk vychází z jednoho z reproduktorů, určili jste, kam tyto kabely vedou, a postup můžete zopakovat pro další tři páry. Ve většině případů je plný drát kladný, ale není tomu tak vždy. Chcete -li si být jisti, podívejte se na reproduktor při jeho spuštění. Pokud se zdá, že se kužel pohybuje dovnitř, máte polaritu obrácenou. Pokud kabely nejsou v odpovídajících sadách, vyberte jeden, připojte jej k jednomu terminálu baterie AA a postupně se dotkněte všech zbývajících vodičů kladným pólem. Je to delší proces, ale funguje stejně.