Skip to content

Jak kopírovat a vkládat na notebooku

7 de Květen de 2022
Copy Paste cda03b11d7934572ac748ef01bc4162c

Co vědět

 • Zvýrazněte obsah a stiskněte Ctrl+C (ve Windows) popř Příkaz+C (na Macu) ke kopírování. Chcete-li vložit, stiskněte Ctrl+PROTI nebo Příkaz+PROTI.
 • Případně klikněte pravým tlačítkem na obsah a vyberte kopírovat. Chcete-li vložit, klikněte pravým tlačítkem a vyberte Vložit.
 • Chcete-li zkopírovat více souborů, klikněte levým tlačítkem a přetáhněte výběrové pole nebo jej podržte Posun při výběru klepněte pravým tlačítkem a vyberte kopírovat.

Tento článek vysvětluje, jak kopírovat a vkládat do notebooku pomocí myši, touchpadu a klávesnice. Pokyny platí pro všechny programy na počítačích Windows a Mac.

Jaký je nejjednodušší způsob kopírování a vkládání?

Nejjednodušší způsob kopírování textu je pomocí klávesových zkratek. Použití Ctrl+C nebo Příkaz+C kopírovat a Ctrl+PROTI nebo Příkaz+PROTI vložit. Pro soubory, složky, obrázky a další multimediální obsah klepněte pravým tlačítkem a vyberte Kopírovat vložit.

Jak zkopírovat a vložit pomocí klávesy Ctrl/Command

Při kopírování a vkládání textu v systému Windows nebo Mac postupujte takto:

 1. Zvýrazněte obsah, který chcete zkopírovat, kliknutím levým tlačítkem myši a tažením přes text. Můžete také podržet klávesu Shift a poté pomocí kláves se šipkami zvýraznit text, který chcete vyjmout nebo zkopírovat. lis Ctrl+A (Windows) popř Příkaz+A (Mac), chcete-li vybrat veškerý text v aktivním okně.

 2. lis Ctrl+C (ve Windows) popř Příkaz+C (na Macu) zkopírujte obsah do schránky.

 3. Přesuňte kurzor na místo, kde chcete zobrazit zkopírovaný obsah, a stiskněte Ctrl+PROTI (ve Windows) popř Příkaz+PROTI (v systému Mac) jej vložit. Chcete-li vyjmout text nebo obrázky, použijte zkratku Ctrl+X (Windows) popř Příkaz+X (Mac). Vyjmutím se odstraní původní obsah a zároveň se uloží do schránky.

  Vložený recept do Dokumentů Google

Jak kopírujete a vkládáte na notebook bez Ctrl?

Druhou možností je zvýraznit text, kliknout pravým tlačítkem na zvýrazněný obsah a vybrat kopírovat. Pro vložení klikněte pravým tlačítkem na místo, kam chcete text umístit, a vyberte Vložit.

Zvýrazněná slova a Kopírovat v nabídce po kliknutí pravým tlačítkem na webové stránce

U složek, souborů a obrázků stačí kliknout pravým tlačítkem na obsah (není nutné je zvýrazňovat) a vybrat kopírovat. Chcete-li vložit, umístěte kurzor na místo, kde chcete zobrazit zkopírovaný obsah, klepněte pravým tlačítkem a vyberte Vložit.

Zkopírujte v nabídce pravým tlačítkem myši ve složce Windows

Chcete-li zkopírovat více souborů ve složce, klikněte levým tlačítkem myši a přetáhněte výběrové pole kolem toho, co chcete zkopírovat, poté klikněte pravým tlačítkem na zvýrazněnou položku a vyberte kopírovat. Případně podržte Posun při výběru více souborů klepněte pravým tlačítkem a vyberte kopírovat.

Vyberte pole pro výběr fotografií ve složce Windows

Kopírování a vkládání vám může ušetřit spoustu času. Pokud vytváříte tabulku, můžete vybrat jednu z buněk a pomocí příslušné klávesové zkratky zkopírovat obsah. Poté můžete vybrat jinou buňku a pomocí zkratky ji vložit. Pokud chcete v dokumentu použít obrázek, je kopírování a vkládání mnohem rychlejší než čekání na stažení obrázku a jeho ruční vkládání.

Proč nemohu kopírovat a vkládat na svém notebooku?

Ne všechny programy a webové stránky umožňují kopírovat text nebo jiný obsah. Některé aplikace záměrně brání uživatelům v kopírování čehokoli. Google Chrome má rozšíření nazvané Povolit kopírování, které umožňuje kopírovat na omezené webové stránky. Na druhou stranu některé aplikace mohou používat jinou klávesovou zkratku nebo může existovat možnost Kopírovat a Vložit v jedné z nabídek aplikace (hledejte Upravit karta nebo a Ozubené kolo ikona).

Upravit a Kopírovat v nabídce Dokumentů Google

Ostatní aplikace mají vyhrazenou Tlačítko Kopírovat, které mohou vypadat jako dva překrývající se tvary. Vyhledávání Google vám může říct, jak kopírovat a vkládat v konkrétním programu.

Twitch klipy se zvýrazněnou ikonou Copy to Clipboard pro sdílení odkazu

FAQ

 • Jak zkopíruji a vložím na Chromebook?

  Chcete-li zkopírovat a vložit do Chromebooku, klikněte pravým tlačítkem a vyberte kopírovat nebo Vložit, nebo použijte zkratky Ctrl+C a Ctrl+PROTI. Chcete-li vyvolat rozšířenou schránku, stiskněte tlačítko Spouštěč klíč+PROTI zobrazíte svých pět naposledy zkopírovaných položek.

 • Jak zkopíruji a vložím na iPhone?

  Chcete-li zkopírovat text na iPhone, klepněte a podržte první slovo, které chcete zvýraznit, táhněte, dokud nezvýrazníte veškerý požadovaný text, a potom klepněte na kopírovat. Chcete-li zkopírovat obrázek nebo odkaz, klepněte a podržte objekt a potom klepněte na kopírovat. Chcete-li vložit, dvakrát klepněte nebo klepněte a podržte obrazovku a poté vyberte Vložit.

 • Jak zkopíruji a vložím na Android?

  Chcete-li zkopírovat text v systému Android, stiskněte a podržte první slovo, které chcete zvýraznit, přetáhněte prst přes text, který chcete zkopírovat, a klepněte na kopírovat. Chcete-li zkopírovat obrázky nebo odkazy, klepněte na ně, podržte je a potom klepněte na kopírovat. Chcete-li vložit, klepněte a podržte obrazovku a potom klepněte na Vložit.

 • Jak zkopíruji a vložím do Excelu?

  Zkopírujte a vložte v Excelu pomocí klávesových zkratek, kontextové nabídky po kliknutí pravým tlačítkem nebo možností nabídky na kartě Domů na pásu karet. Chcete-li vybrat více sousedních buněk pomocí kláves se šipkami, stiskněte a podržte tlačítko Posun klíč. Chcete-li vybrat více nesousedících buněk pomocí kláves se šipkami, použijte Ctrl klíč.