Skip to content

Jak koupit hlavní jednotku správné velikosti

12 de Srpen de 2021
sb10069104b 001 56a104913df78cafdaa7e550

Co vědět

  • Najděte si to pravé pomocí online databáze, například Crutchfield’s Outfit My Car, Pioneer Electronics Fit Guide nebo Sonic Electronix Car Selector.
  • Zadejte značku, model, rok a příslušné možnosti výbavy svého vozu. Poznamenejte si hlavní jednotky, které nástroj říká, že se vejdou do vašeho vozidla.
  • Nebo fyzicky změřte aktuální hlavní jednotku. Mezi běžné velikosti hlav patří jednoduchá DIN, jedna a půl DIN a dvojitá DIN.

Tento článek vysvětluje, jak koupit správnou velikost autorádia pomocí online databáze velikostí autorádia pro výběr hlavní jednotky nebo měřením aktuální hlavní jednotky.

Použijte online databázi velikostí autorádia

Prodejci audiosystému do automobilů jsou pravděpodobně jediným největším zdrojem informací o velikosti a vhodnosti komponentů pro autorádio do automobilového trhu, což dává smysl, protože jejich zákazníci budou mnohem spokojenější, pokud se komponenty, které si koupí, skutečně vejdou do jejich vozidel. Ještě před rozmachem internetu měly kamenné obchody s audiozáznamy obvykle databáze velikosti a přizpůsobení, které sledovaly, jaké velikosti se reproduktory, hlavní jednotky a další komponenty vejdou do konkrétních vozidel. Dnes jsou tyto informace díky internetu vždy na dosah ruky.

Neberte to jako samozřejmost, že vaše auto přijme takovou hlavní jednotku, jakou si myslíte.

Ačkoli maloobchodníci poskytují tyto informace s nadějí na uskutečnění prodeje, můžete použít informace z jedné databáze a zakoupit hlavní jednotku z jakéhokoli místa, které uznáte za vhodné. Klíčem je připojit značku, model a rok vašeho vozidla spolu s příslušnými možnostmi výbavy a poznamenat si hlavní jednotky, o nichž se říká, že se nástroj vejde do vašeho vozidla. Pokud nástroj ukazuje, že se hodí jednotky s dvojitou hlavou DIN, můžete bezpečně zakoupit jednotku s dvojitou hlavou DIN nebo jedna jednotka DIN s příslušnou palubní sadou. Mezi oblíbené nástroje pro online vyhledávání patří:

  • Crutchfield’s Outfit My Car
  • Průvodce přizpůsobením elektroniky Pioneer
  • Volič automobilů Sonic Electronix

Změřte svou vlastní hlavní jednotku

Přizpůsobitelné databáze a vyhledávací nástroje jsou obvykle docela přesné a většinu odhadů můžete z rovnice vyjmout ověřením proti sobě, ale fyzické měření vaší hlavní jednotky je do značné míry spolehlivé. To vyžaduje trochu více práce a možná budete muset odstranit některé ozdobné díly, abyste přesně viděli, s čím pracujete, ale stejně je budete muset odstranit, abyste vyměnili hlavní jednotku. Nejběžnější velikosti hlavní jednotky měří zhruba:

  • 2 ”x 7” (50 x 180 mm): jednoduchá DIN
  • 3 ”x 7” (75 x 180 mm): jeden a půl DIN
  • 4 ”x 7” (100 x 180 mm): dvojité DIN

Pokud je vaše hlavní jednotka vysoká 4 ”, pak bude hlavní jednotka s dvojitou DIN přímou náhradou, zatímco jedna hlavní jednotka DIN nebo 1,5 DIN bude vyžadovat nějaký typ montážní sady. Pokud je vaše hlavní jednotka vysoká 3 ”, můžete ji nahradit hlavní jednotkou 1,5 DIN nebo jednou jednotkou DIN za příslušnou sadu. V některých případech můžete také vyměnit hlavní jednotku 1,5 DIN za úplnou dvojitou hlavní jednotku DIN za správnou palubní soupravu. A pokud vaše hlavní jednotka měří 2 “na výšku, obvykle jste ji zasekli při nahrazení jedinou hlavní jednotkou DIN, pokud vaše vozidlo nebylo vybaveno„ distanční “nebo„ kapsou “, která poskytuje dostatek prostoru pro instalaci 3 “ nebo 4 “ výšky hlavní jednotka.