Skip to content

Jak koupit iPad na Craigslist

5 de Srpen de 2021
man using ipad 568a92783df78ccc153c5b6e 26148b2d94364254b5ca9c86ebae17cf

Craigslist poskytuje skvělý způsob, jak koupit použitý iPad a potenciálně ušetřit spoustu peněz, ale může to být také velmi zastrašující, zejména pro ty, kteří nepoužili Craigslist ke koupi položky. Zatímco většina z nás slyšela příběhy o vztyčení obočí o lidech, kteří byli ošizeni o Craigslist, a je důležité si uvědomit, že k tomu dochází, je stejně důležité si uvědomit, že většina transakcí Craigslist prochází bez problémů. A Craigslist může být skvělý způsob, jak si koupit iPad, pokud budete postupovat podle několika jednoduchých kroků.

Který iPad byste si měli koupit?

Než skočíte na první iPad, který uvidíte s nízkou cenou, měli bychom si projít některá základní pravidla.

  • Za prvé, nikdy nekupujte iPad s prasklou obrazovkou. I malá prasklina může za relativně krátkou dobu přerůst v rozbitý displej a výměna obrazovky u staršího modelu iPadu může stát více, než stojí tablet.
  • Za druhé, nekupujte model iPadu, který zastaral. To zahrnuje původní iPad, iPad 2, iPad 3, iPad 4 a původní iPad Mini. Z iPadu 4 nebo iPadu Mini můžete stále získat určité využití, ale nyní, když již nedostávají aktualizace nebo nové aplikace, se vaše peníze lépe utratí za tablet, který je o něco novější.
  • Za třetí, pokud získáváte loňský model, získejte více než 100 USD z původní ceny iPadu Pro nebo 50 USD z ceny 9,7palcového iPadu. V obchodech s elektronikou nebo na Amazonu můžete stále najít nabídky na přibližně 50–100 $ se slevou na modely z předchozího roku, což vám přinese čistě nový iPad než použitý. Porovnejte různé modely iPadů.

Jak získat férovou cenu pro iPad

To, že někdo prodává použitý iPad na Craigslistu, neznamená, že jej nacenil jako použitý iPad. Lidé mnohdy nadhodnocují skutečnou hodnotu elektroniky a čehokoli dalšího, co prodávají. Přiznejme si to, jdeme do Craigslistu, protože na tom chceme hodně. Ale za jakou cenu se iPad stává dobrým obchodem?

Složený balík peněz

Naštěstí existuje šikovný web, pomocí kterého zjistíme, kolik iPadů se ve skutečnosti prodává: eBay. Oblíbený aukční web vám umožňuje nejen procházet produkty na prodej, ale můžete také vyhledávat produkty, které již byly prodány. To vám umožní zjistit, za kolik se model iPadu, na který se díváte, skutečně prodal na eBay, což vám dává dobrou představu o jeho hodnotě. Při procházení historie prodejů na eBay se ujistěte, že se díváte na stejný model iPadu. Jednotlivé iPady budou mít model (iPad 4, iPad Air 2 atd.), Množství úložiště (16 GB, 32 GB atd.) A to, zda umožňuje mobilní připojení (Wi-Fi vs Wi-Fi) + Mobilní). Všechny tyto informace hrají roli v ceně. K prodaným položkám na eBay se dostanete takto: Nejprve vyhledejte iPad, který si chcete koupit. Do vyhledávacího řetězce zahrňte velikost úložiště (16 GB atd.). Po zobrazení výsledků vyhledávání klikněte na pole vedle položky „Prodané záznamy“ v levém sloupci. Jedna věc, které je třeba v zápisech věnovat pozornost, je oznámení „nejlepší nabídka přijata“. To znamená, že kupující učinil nabídku na položku, která je levnější než ta, která je uvedena. Tyto zápisy budete muset ignorovat. Budete také chtít procházet několik prodejů v hodnotě, abyste získali obecnou představu o cenovém rozpětí.

Vyjednat Cenu

Nyní, když znáte hodnotu iPadu, můžete vyjednat cenu. Mnoho lidí, kteří prodávají položky na Craigslistu, uvede položky více, než by za ně vzali. A většina lidí, kteří se na položku ptají, za ni nabídne nižší cenu, takže se nemusíte bát, že byste nabídkou nižší ceny ublížili někomu na pocitu. Smlouvání je v samém srdci Craigslistu. Náš návrh je nabídnout o 10% méně, než za co se položka prodává na eBay. To je dobrý výchozí bod a umožňuje vám trochu se pohnout. Můžete mít štěstí a oni tu nabídku hned přijmou. Nepřekročili bychom cenu eBay. Pokud jste trpěliví, můžete si jej vždy koupit na eBay.

Setkání na veřejném místě

Nejvíce stresující částí transakce Craigslist je výměna. To platí zejména pro malé, vysoce hodnotné položky, jako jsou smartphony a tablety. Nejlepším místem pro setkání je vyhrazená výměnná zóna. Mnoho měst začalo nabízet výměnné zóny, obvykle na parkovišti policejního oddělení nebo ve skutečném sídle policejního oddělení.

Obrázek dvou bezpečných výměnných parkovacích míst na policejní stanici.

Vaše místní policejní stanice je skvělým místem pro výměnu použitých věcí za hotovost.

Pokud vaše město nenabízí směnárnu, měli byste ji vyměnit v kavárně, restauraci nebo podobném obchodě. Jídlo v obchodním centru by bylo dobré místo. Je snadné přenášet tablet do kavárny, takže není důvod provádět výměnu na parkovišti.

Podívejte se na iPad, než si ho koupíte

Toto je velmi důležité. IPad je „iPad“ bez ohledu na to, zda se jedná o iPad Air 2 nebo iPad 4. Na krabici nebo na samotném iPadu je toho málo, co označuje model, takže budete muset zkontrolovat nastavení. To znamená, že budete muset být alespoň trochu obeznámeni s ovládáním iPadu, což může být obtížné, pokud se jedná o vaše první zařízení iOS. IPad lze také obnovit na výchozí tovární nastavení, což znamená, že budete muset nejprve projít procesem nastavení. Ve skutečnosti je to velmi snadné. Chcete-li získat představu o procesu, můžete se podívat na průvodce nastavením iPadu pro první použití. Pamatujte: Není důvod to během výměny nedělat. Pokud vás tlačí, že iPad nenastavujete, nákupem neprocházejte. Jakmile iPad nastavíte (nebo pokud již byl nastaven a připraven k použití), budete muset nastavení otevřít. Toto je ikona, která vypadá jako točení rychlostních stupňů a pod ní je štítek „Nastavení“. Pokud jej nemůžete najít na první stránce, můžete procházet stránkami ikon přejetím prstem zprava doleva a zleva doprava. (Existuje několik dalších způsobů, jak rychle otevřít aplikaci na iPadu.) Jakmile otevřete nastavení, přejděte dolů v nabídce na levé straně a zvolte Obecné. Na pravé straně obrazovek se otevře Obecné nastavení. Úplně první možností je „O“. Po klepnutí na O aplikaci se zobrazí seznam informací o iPadu. Věnujte pozornost dvěma detailům:

  1. Číslo modelu. Pomocí tohoto odkazu se můžete seznámit se seznamem modelů a ověřit, že kupujete správný iPad. Než odejdete na výměnu, měli byste si v seznamu modelů ověřit platná čísla modelů pro zakoupený iPad. Pokud je to možné, jednoduše vytiskněte celý seznam. Přečtěte si: Seznam čísel modelů iPadů.
  2. Kapacita. To vám řekne, kolik úložného prostoru můžete ověřit. Číslo kapacity bude ve skutečnosti nižší než inzerované množství úložiště, ale stále by se mělo tomuto číslu blížit. Například 64 GB iPad Air 2 může mít kapacitu 55,8 GB.

Pokud je to možné, měli byste se také připojit k Wi-Fi a ověřit, že připojení k internetu funguje správně, a to tak, že přejdete do prohlížeče Safari a přejdete na oblíbený web, jako je Google nebo Yahoo. Očividně to nemusí být možné v závislosti na tom, kde se potkáte. To je jedna výhoda setkání na místě s bezplatným Wi-Fi.

Zapamatovat si: Před odevzdáním peněz zkontrolujte zařízení. A nezapomeňte se podívat na fyzické zařízení. Vyhněte se jakémukoli iPadu, který má prasklinu na obrazovce, i když je na úkosu, což je oblast těsně mimo skutečnou obrazovku. Malá prasklina může snadno vést k větší a větší prasklině.

Než nakoupíte

Pokud iPad již nebyl resetován na tovární nastavení, což znamená, že jste neprošli procesem nastavení, budete se muset ujistit, že je funkce Najít můj iPad vypnutá. Ověřit to můžete tak, že přejdete do Nastavení, v nabídce vlevo klepnete na „iCloud“ a v nastavení iCloudu zaškrtnete nastavení Najít můj iPad. Pokud je zapnuto, klepněte na nastavení a vypněte jej. Vypnutí funkce Najít můj iPad vyžaduje zadání hesla, a proto je důležité to provést během výměny. Pokud dotyčný nezná heslo, iPad nekupujte.

Poté, co si koupíte iPad

Všechno jde dobře a koupíte si iPad. Co teď? Pokud jste iPad při koupi nepotřebovali nastavit, měli byste jej určitě resetovat a projít procesem nastavení. Tím je zajištěno, že je vše správně nastaveno. V nastavení můžete iPad resetovat na tovární nastavení tak, že přejdete na Všeobecné, posouváním dolů vyberte Resetovat a pak vybírat Vymažte veškerý obsah a nastavení. Více o tom, jak používat iPad, se dozvíte v našem školícím průvodci pro iPad 101. Můžete se také podívat na prvních deset věcí, které byste na iPadu měli dělat.

Nenechte se zastrašit!

Víme, že tento článek je dlouhý a zdá se komplikovaný, ale tento proces zní těžší, než je. Pokud si nejste jisti, že přejdete do Nastavení a zkontrolujete číslo modelu, půjčte si kamarádův iPad, který použijete jako test. Na iPhonu je postup stejný, takže pokud nikoho neznáte s iPadem, použijte iPhone. Nebo pokud máte poblíž Apple Store, jděte do obchodu a použijte jeden z jejich iPadů.