Skip to content

Jak nainstalovat Kodi na Apple TV

7 de Červenec de 2021
how to install kodi on apple tv 4686034 1 c56d4c9c7563472ba0733112acd656f6

Je instalace Kodi, bezplatné a otevřené aplikace pro přehrávání médií, na Apple TV proveditelná nebo ne? V některých případech ano. Zde jsou informace, které potřebujete, abyste se rozhodli, zda instalace Kodi na Apple TV stojí za práci. Informace v tomto článku zahrnují Apple TV 4K, Apple TV HD (4. generace), Apple TV (3. generace), Apple TV (2. generace) a původní Apple TV (1. generace).

Mohu Kodi načíst na Apple TV?

Kodi je multiplatformní nástroj pro vyhledávání, správu a streamování všech druhů digitálního obsahu. Jakkoli je to úžasné, přivedení Kodi do set-top boxu Apple TV není snadné drag-and-drop. Brzy poté, co drotáři a nadšenci digitálních médií na internetu zjistí, že načtení Kodi do Apple TV je možné, představuje Apple novou generaci Apple TV. I když je nová krabička Apple TV skvělá, vytváří novou sadu výzev pro uživatele Kodi. Úspěch při načítání Kodi do Apple TV je funkce, kterou generaci Apple TV vlastníte.

Nainstalujte si Kodi na Apple TV 4K

U Apple TV 4K Apple odstranil port USB-C používaný k instalaci Kodi na Apple TV HD. Instalace Kodi na Apple TV 4K vyžaduje Mac, placený účet Apple Developer a XCode, bezplatné stažení z Mac App Store. I poté je aplikace Kodi podepsána pouze na jeden rok.

Nainstalujte si Kodi na Apple TV HD

Načtení Kodi do Apple TV HD (dříve označované jako Apple TV 4. generace) vyžaduje, abyste si stáhli aplikaci Cydia Impactor spolu s nejnovější verzí Kodi. Impactor je open-source aplikace pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS. Umožňuje vám pracovat se strukturami souborů na mobilních telefonech, tabletech a dalších zařízeních, jako je Apple TV. Připojuje se k Apple TV OS pomocí kabelu USB-A na USB-C a umožňuje vám načíst software Kodi. Proces je poměrně přímočarý. Po dokončení máte přístup ke všemu, co Kodi nabízí. Takto se to dělá.

  1. Stáhněte a nainstalujte Cydia Impactor do počítače.

  2. Stáhněte si nejnovější verzi Kodi pro tvOS dostupnou z Kodi.tv, abyste mohli využívat neustálých vylepšení, která jsou charakteristickými znaky Kodi.

  3. Připojte Apple TV HD k počítači pomocí kabelu USB-A na USB-C.

  4. Otevřete Cydia Impactor a přetáhněte Kodi do okna Impactor.

  5. Vyberte Apple TV z nabídky Cydia a klikněte na Start.

  6. Zadejte svůj apple ID. Aby mohla být aplikace Kodi spuštěna, musí být podepsána servery Apple. Zvažte nastavení druhého Apple ID. Vzhledem k množství obsahu přidruženého k vašemu Apple ID, včetně platebních zdrojů, můžete k provedení tohoto kroku nastavit samostatné Apple ID.

  7. Jakmile Impactor dokončí instalaci, odpojte Apple TV a znovu ji připojte k televizi.

  8. Zapněte Apple TV. Kodi je uveden vedle ostatních aplikací.

Pokud se při instalaci Kodi něco pokazí, nebo se chcete vrátit ke známému rozhraní Apple TV, obnovte Apple TV na tovární nastavení, které ji vrátí do zcela nového stavu.

Nainstalujte si Kodi na Apple TV 3. generace

Wiki na Kodi.tv, oficiálním webovém místě Kodi, je v tom jasná.

Apple TV 3 (verze 1080) dosud nebyl jailbroken.

Pokud však máte Mac, existuje řešení. Kodi můžete nainstalovat na Mac a poté pomocí AirPlay zrcadlit obsah na Apple TV. Dejte si pozor na weby online, které slibují útěk z vězení Apple TV 3. generace za poplatek. Je velká šance, že zaplatíte peníze, odešlete Apple TV a web nebude schopen proces dokončit.

Nainstalujte si Kodi na Apple TV druhé generace

Přidání Kodi do Apple TV je možné na set-top boxu 2. generace, ale musíte Apple TV uvrhnout z vězení. Kodi již nepodporuje Apple TV 2. generace. Pokud najdete Kodi 14.2 Helix, poslední verzi Kodi pro 2. generaci Apple TV, můžete ji spustit. Útěk z vězení zahrnuje uvedení nového operačního systému na Apple TV, který přepíše stávající systém nebo běží vedle něj. Výhody útěku z vězení spočívají v tom, že můžete načíst a provozovat vesmír jiných aplikací, než je omezený počet povolený na Apple TV 2. generace. Útěk z vězení druhé generace Apple TV je poměrně přímočarý proces.

Nainstalujte Kodi na původní Apple TV

Teoreticky můžete načíst předchůdce Kodi XBMC do původní Apple TV ve stylu pizza-boxu. Tento proces může být více problémem, než stojí za to, protože jsou k dispozici další jednodušší možnosti. Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, vyměňte bezdrátovou kartu Apple TV za rychlejší mini kartu PCI Express, abyste zvládli video ve vysokém rozlišení a upgradovali vestavěný pevný disk. Když to uděláte, budete řešit trvalé chybové zprávy.

Alternativy k používání Kodi s Apple TV

Jak platforma Apple TV dospěla a se zavedením aplikací pro tvOS se objevily nové aplikace, které zvládnou mnoho povinností, které dříve spadaly do kompetence Kodi. Například aplikace jako Plex a Infuse jsou stabilní a plně vyvinuté alternativy k organizaci Kodi a přehrávání médií uložených na vašich souborových serverech nebo počítači. Pokud jste nadšení experimentovat s vaší Apple TV, Kodi vám může otevřít široký svět dalších mediálních příležitostí mimo váš ekosystém Apple TV.