Skip to content

Jak nainstalovat PIP na Mac

4 de Srpen de 2021
how to install pip on a mac 4770795 1 bd0e9c2ebbca4e3bafd31bbb7c79400f

V Pythonu je používání balíčků Pythonu publikovaných jinými vývojáři ve vašem vlastním projektu jedna věc, která vám usnadní život. Python Package Index nebo PyPI je obrovské úložiště kódu, které můžete použít. Zjistěte, jak začít s PyPI a jeho instalačním programem PIP (Package Installer for Python). Tyto pokyny by měly fungovat na jakékoli verzi macOS podporované aktuálním instalačním programem Pythonu, který zahrnuje v10.6+ (Snow Leopard) pro 32bitový instalační program a v10.9 (Mavericks) pro 64bitovou verzi aktuálního instalačního programu (v3.7 v době psaní článku). S dalším vydáním bude 32bitový instalační program odebrán, takže pokud používáte mac starší generace, budete omezeni na Python 3.7, dokud svůj počítač neaktualizujete.

Jak nainstalovat PIP na macOS

PIP je výchozí instalační program balíčku a byl nedávno přidán do základní distribuce Pythonu. To znamená, že k instalaci PIP musíme nainstalovat Python. macOS je dodáván s předinstalovaným Pythonem v2.7, ale místo toho byste měli použít novější verzi v3.7. Jediným důvodem, proč pokračovat v používání v2.7, je podpora starších, stávajících aplikací. Naštěstí, pokud právě začínáte, nic z toho nemáte. Instalace Pythonu je standardní záležitostí založenou na .PKG. Chcete -li jej zprovoznit, proveďte následující kroky:

 1. Nejprve přejděte na web Python a pořiďte si nejnovější verzi. Pokud nejste na starším počítači a z nějakého důvodu nemusíte používat předchozí verzi systému macOS, stáhněte si soubor 64bitový instalační program soubor.

  Python Installer pro stahování macOS

 2. Toto je standardní formát macOS .PKG, takže stačí kliknout na instalační soubor a vše spustit.

 3. První obrazovka poskytne nějaké informace o instalaci, klikněte Pokračovat pohybovat se dál.

  Úvodní obrazovka pro instalační program Pythonu pro macOS

 4. Klikněte Pokračovat také na následující stránce, která vás informuje, že projekt přestane poskytovat podporu pro 32bitové instalační programy od verze 3.8.

  Soubor README pro instalační program Pythonu pro macOS

 5. Na další obrazovce se zobrazí výzva k přijetí licence pro Python. Klikněte Pokračovat, poté klikněte Souhlasit.

  Obrazovka licence pro instalační program Pythonu pro macOS

 6. Na následující obrazovce budete muset vybrat cíl instalace. Můžete kliknout Nainstalujte umístit na hlavní disk, nebo kliknout Přizpůsobit pokud máte na mysli někde jinde. Chcete -li pokračovat, budete také muset zadat heslo.

  Obrazovka instalace umístění v instalačním programu Python macOS

 7. Nyní instalační program začne kopírovat soubory.

  Obrazovka průběhu v instalačním programu Python macOS

 8. Po dokončení instalace se složka aplikace otevře ve Finderu.

Zkoumání instalace Pythonu v systému macOS

Instalace obsahuje několik položek, a to následovně:

 • Dva soubory .RTF: Jakmile obsahuje licenci; druhý soubor ReadMe.
 • Dva soubory .COMMAND: Jsou zde, aby vám pomohly provést nějakou konfiguraci. Soubor Install Certificates.command nastaví některé certifikáty SSL a soubor Update Shell Profile.command pomůže v případě problémů s používáním Pythonu 3 a zjistí, že jste vždy přesměrováni na Python 2.
 • Aplikace IDLE: Integrované vývojové prostředí speciálně pro Python.
 • Spouštěč Pythonu: Pomůže vám nakonfigurovat některá nastavení související se spuštěním skriptů Pythonu.

Jak potvrdit, že Python funguje na macOS

Než budete moci používat Python, je nejlepší se ujistit, že instalace Pythonu funguje správně.

 1. Zkuste v Terminálu následující příkaz: python –version
  Python 3.7.4

 2. Pokud chcete věci dále potvrdit, zkuste spustit jednoduchý skript Pythonu. Do prázdného textového souboru zadejte (nebo vložte) následující kód a pojmenujte jej „hello-world.py“: print („Hello World!“)

 3. Nyní na příkazovém řádku spusťte následující: python path to hello-world.py
  Ahoj světe!

Jak používat PIP Pythonu v systému macOS

Víme, že nyní Python funguje, a můžeme přejít k používání PIP. Naštěstí zde není co dělat: PIP je v novějších verzích Pythonu nainstalován ihned po vybalení. To znamená, že byste se s tím měli seznámit.

 1. Pomocí následujícího příkazu v Terminálu získáte přehled o tom, o čem PIP je: pip –help

 2. První věc, kterou pravděpodobně budete chtít udělat, je vyhledat balíček, který můžete použít, a k tomu potřebujete pip pip. Vyhledá hledaný výraz v Python Package Index (PyPI). Předpokládejme, že chceme vytvořit naši aplikaci Python pro ukládání hesel. macOS už k tomu má skvělý mechanismus: Klíčenka. Následující příkaz zobrazí seznam všech balíčků v PyPI s klíčovým slovem „klíčenka“: klíč pro vyhledávání pipů

 3. Ve výsledcích je balíček s názvem klíčenka macOS, což je přesně to, co hledáme. Místo kódování věcí, jako jsou hesla, šifrování a zachycování událostí systému, si je tedy můžeme jednoduše stáhnout a integrovat do našich potřeb. Balíček můžete nainstalovat pomocí následujícího příkazu: pip install macos-keychain

  Hledání PyPI pomocí PIP v terminálu macOS

 4. Aktualizace všech nainstalovaných balíčků bohužel není tak jednoduchá jako aktualizace distribucí Linuxu. Musíte to udělat pro každý balíček, když uvidíte, že je zastaralý. Použijte následující příkaz: pip install macos-keychain –upgrade

 5. Odebrání balíčku je nakonec stejně snadné jako: pip uninstall macos-keychain