Skip to content

Jak nastavit Apple Pencil

14 de Únor de 2023
Apple Pencil 27cbf229f63c4e6bbfe155dd9f7dee23

Co vědět

 • Ne všechny modely Apple Pencil fungují se všemi iPady; ujistěte se, že je vaše Apple Pencil kompatibilní s modelem iPadu, který používáte.
 • Pro Apple Pencil 1. generace k iPadu: Zapojte tužku do portu na iPadu.
 • Pro Apple Pencil 2. generace: Přiložte tužku na pravou stranu iPadu, aby se magneticky připevnila ke straně. Po připojení je spárováno.

Tento článek ukazuje, jak připojit Apple Pencil k iPadu, a také poskytuje přehled o tom, co můžete s Apple Pencil po připojení dělat.

Jak připojím Apple Pencil k iPadu?

Vzhledem k tomu, že Apple Pencil není součástí iPadu, budete ji muset připojit, jakmile vše rozbalíte. Naštěstí je snadné připojit Apple Pencil. Pamatujte však, že způsob připojení Apple Pencil bude záviset na tom, jaký model iPadu máte. Po připojení se Apple Pencil a iPad synchronizují, firmware se v případě potřeby aktualizuje a tužka se nabije. Za předpokladu, že je baterie Apple Pencil dostatečně nabitá, můžete začít používat Apple Pencil.

Jak si nastavím Apple Pencil?

Jakmile máte Apple Pencil připojený, můžete změnit několik nastavení, aby fungoval přesně tak, jak chcete. Vyzkoušejte tato nastavení a nastavte si Apple Pencil tak, aby vyhovovala vašim potřebám. Chcete-li upravit nastavení Apple Pencil, přejděte na Nastavení > Apple Pencil.

Změňte, co dělá dvojité klepnutí

Jednou z užitečných funkcí vaší Apple Pencil je možnost dvojitého klepnutí pro změnu funkčnosti stylusu. Je omezena na několik možností, ale můžete si vybrat, zda ji budete mít Přepínání mezi aktuálním nástrojem a gumou nebo Přepínání mezi aktuálním nástrojem a naposledy použitým nástrojem. Máte také možnost na to dvakrát klepnout Zobrazit paletu barev pokud dáváte přednost, což je užitečná funkce, pokud svůj iPad používáte pro spoustu grafických prací v programech jako Photoshop nebo Procreate.

Změňte způsob používání Apple Pencil

Pokud chcete Apple Pencil používat k navigaci iPadu, budete to muset upravit v možnostech Nastavení. Můžete přepínat Kreslit pouze pomocí Apple Pencil Zapnuto nebo Vypnuto, podle toho, co preferujete. Když je to Na (posuvník bude zelený) Apple Pencil můžete používat pouze ke kreslení a psaní na vašem iPadu. To znamená, že k posouvání, přejíždění a klepnutí na iPadu budete muset používat prsty. Když je to Vypnuto (jezdec bude šedý) můžete kreslit, psát nebo procházet pomocí Apple Pencil.

Použijte Apple Pencil k ručnímu psaní do textových polí

Klikyháky vám umožňují psát rukou do libovolného textového pole. Jakmile je Klikyháky povoleno, vše, co musíte udělat, je klepnout tužkou do textového pole a psát do tohoto pole. V některých oblastech to chce trochu cviku (např. adresní řádek webového prohlížeče), ale jakmile si na jeho používání zvyknete, stane se z toho šikovná funkce (protože tužku už máte v ruce).

mnohem více

S Apple Pencil můžete dělat mnohem víc, ale toto pokrývá všechny základy, které potřebujete, abyste mohli začít. Můžete se také dozvědět více o nejlepších aplikacích pro Apple Pencil na iPadu nebo nejlepších aplikacích pro Apple Pencil na iPadu Pro.

FAQ

 • Jak zjistím, zda je moje Apple Pencil nabitá?

  Chcete-li zkontrolovat stav baterie Apple Pencil, připojte tužku (druhé generace) k iPadu a zobrazte její stav nabití na obrazovce. Chcete-li zjistit, kolik energie má tužka, když ji používáte, zaškrtněte na svém iPadu Zobrazení dneška.

 • Jak dlouho bych měl Apple Pencil před prvním použitím nabíjet?

  Plné nabití Apple Pencil netrvá dlouho. Před prvním použitím jej zkuste nabíjet 10–15 minut.

 • Musím stále znovu spárovat Apple Pencil. Co je špatně?

  Pokud se vaše Apple Pencil nespáruje správně, je třeba zkontrolovat několik věcí. Zkontrolujte stav baterie a ujistěte se, že je Apple Pencil plně nabitý. Ujistěte se, že používáte Apple Pencil, který je kompatibilní s vaším iPadem, a ujistěte se, že je zapnuté Bluetooth. Pokud se váš iPad a Apple Pencil stále nespárují správně, zkuste zařízení odpojit a poté znovu spárovat. Jít do Nastavení > Bluetooth a klepněte na iikona nformace vedle Apple Pencil. Klepněte Zapomeňte na toto zařízení, poté potvrďte. Magneticky připevněte Apple Pencil (2. generace) na boční stranu iPadu. U první generace Apple Pencil odšroubujte Apple Pencil a zapojte ji do Lightning portu iPadu. Párování by mělo začít automaticky.