Skip to content

Jak nastavit svůj nový Mac

23 de Říjen de 2022
GettyImages 500231185 7b7003f527124896905fa6e05847ee4b

Co vědět

 • Zapněte Mac, následujte Setup Assistant vyberte zemi > rozložení klávesnice > Síť Wi-Fi.
 • Povolit služby určování polohy > Vytvořit nové Apple ID nebo se přihlaste > Vytvořit účet počítače > nastavení iCloud.
 • Ujistěte se, že je Mac zapojený, může se připojit k vaší domácí síti a že je připojena myš a klávesnice.

Tento článek vysvětluje, jak nastavit nový stolní počítač Mac nebo notebook MacBook a také vytvořit svůj vlastní uživatelský účet.

Jak nastavit svůj nový Mac

Při nastavení nového Macu a vytvoření uživatelského účtu postupujte podle těchto kroků.

 1. Zapněte napájení počítače Mac. K zapnutí počítače může být nutné stisknout tlačítko napájení. Některé notebooky Mac se po připojení k napájení automaticky zapnou.

 2. Mac Setup Assistant spustí a nabídne vám řadu otázek a pokynů, kterými se musíte řídit.

 3. První výzva zobrazí mapu světa. Vyberte zemi pro nastavení časového pásma a jazyka. Vybrat Pokračovat až budete hotovi.

 4. Vyberte rozložení klávesnice. Vybrat Ukázat vše zobrazit další možnosti. Po provedení výběru vyberte Pokračovat. Když jako svou zemi vyberete USA, zobrazí se jako možnost pouze americká klávesnice.

 5. Připojte se k síti Wi-Fi. Vyberte název sítě (SSID), zadejte heslo a vyberte Pokračovat. Připojení může trvat několik minut. Chcete-li se připojit ke kabelovému připojení, vyberte Další možnosti sítě v pravém dolním rohu obrazovky a postupujte podle pokynů.

 6. Zvolte přenos dat z jiného Macu, zálohy Time Machine, spouštěcího disku nebo počítače se systémem Windows. Vyberte možnost a vyberte Pokračovat. Vybrat Nyní nepřenášejte žádné informace pokud chcete data přenést později nebo pokud začínáte znovu.

 7. Zkontrolovat Povolte služby určování polohy na tomto Macu zaškrtávací políčko pro použití se Siri, Apple Maps a dalšími. Vybrat Pokračovat. Toto políčko nezaškrtávejte, pokud chcete, aby Apple neměl přístup k vaší poloze.

 8. Přihlaste se pomocí svého Apple ID. Pokud nemáte Apple ID, vyberte Vytvořit nové Apple ID a postupujte podle pokynů. Po dokončení vyberte Pokračovat. Jedná se o stejné Apple ID, které používáte se svým iPhonem, Apple TV a dalšími Macy.

 9. Vybrat Souhlasit odsouhlaste různé podmínky a poté vyberte Znovu souhlas potvrdit. Vybrat Více si podrobně přečíst obchodní podmínky.

 10. V Vytvořte počítačový účet dialogovém okně zadejte své celé jméno, název účtu, vytvořte heslo a poté zvolte nápovědu k heslu. Vaše jméno se automaticky vyplní, když se přihlásíte pomocí Apple ID.

 11. Volitelně vyberte Povolit mému Apple ID resetovat toto heslo zaškrtávací políčko. To je užitečné, pokud zapomenete heslo svého uživatelského účtu.

 12. Vybrat Nastavte časové pásmo podle aktuální polohy zaškrtávací políčko. Tato možnost je užitečná, když cestujete. Chcete-li používat tuto možnost, musíte povolit služby určování polohy.

 13. Až budete hotovi s Vytvořte počítačový účet možnosti, vyberte Pokračovat. Synchronizace iCloudu může několik minut trvat.

 14. Zobrazí se možnosti související s Šifrování disku FileVault. Tyto možnosti se týkají šifrování souborů na vašem pevném disku.

 15. Vybrat Povolit mému účtu iCloud odemknout můj disk zaškrtněte políčko a poté vyberte Pokračovat.

 16. Vybrat Ukládejte soubory z Dokumentů a Plochy na iCloud zaškrtněte políčko, pokud máte dostatek úložného prostoru iCloud, a poté vyberte Pokračovat.

 17. Vybrat Zaškrtávací políčko Povolit Siri na tomto Macu takže můžete používat digitálního asistenta Apple. Vybrat Pokračovat.

 18. Mac dokončí svá nastavení, což může chvíli trvat. Po dokončení se pravděpodobně zobrazí vyskakovací okna s přihlášením k různým účtům, které můžete povolit nebo se rozhodnout později.

 19. Užijte si svůj nový Mac. Navštivte Mac App Store, kde najdete užitečné a oblíbené bezplatné i placené služby, včetně Microsoft Office pro Mac, Adobe Creative Cloud a dalších.

Využijte možnosti Mac Accessibility během a po nastavení a optimalizujte svůj Mac pro problémy se zrakem, sluchem, mobilitou a učením.

Ujistěte se, že máte základy

Před nastavením Macu proveďte několik úvodních kroků:

 • Zapojte Mac.
 • Ujistěte se, že vaše internetové připojení je stabilní a spolehlivé.
 • Připravte si své síťové heslo.
 • V případě potřeby připojte myš, klávesnici a monitor. Všechna ostatní periferní zařízení nechte nepřipojená.

Když máte tyto přípravy za sebou, je čas nastavit váš Mac.