Skip to content

Jak obnovit tovární nastavení notebooku Dell

13 de Červenec de 2021
dell laptop 62ac75a5f0bc45edacf3f173fa72c081

Co je třeba vědět

 • Vyhledejte „reset“ na stránce nabídka Starta vyberte Resetujte tento počítač. Postupujte podle pokynů na obrazovce a resetujte počítač.
 • Můžete si vybrat, zda si osobní soubory ponecháte, nebo je necháte odebrat během resetu.
 • Další možností je obnovit počítač pomocí dřívějšího data Obnovení systému.

Tento článek popisuje, jak resetovat notebook Dell s Windows 10. Během tohoto procesu se můžete rozhodnout, zda si ponecháte nebo odeberete osobní soubory, a máte také možnost resetovat a obnovit počítač k určitému datu, pokud máte podezření, že vám nedávný problém způsobuje problémy.

Poznámka

Bez ohledu na to, zda uchováváte nebo odebíráte osobní soubory, je nejlepší zálohovat důležité soubory před pokusem o reset. Tímto způsobem, pokud se něco pokazí, nic neztratíte.

Jak resetovat notebook Dell

Společnost Microsoft obsahuje pohodlný nástroj pro resetování v systému Windows 10, takže resetování notebooku bude trvat jen pár kliknutí.

 1. Z nabídka Start, vyhledejte „reset“ a vyberte Resetujte tento počítač.

 2. Pod Resetujte tento počítač nadpis v horní části okna klikněte na Začít.

 3. Vyberte jednu z možností Ponechat mé soubory nebo Odstraňte všea postupujte podle pokynů na obrazovce a resetujte notebook Dell.

  Obnovte možnosti tohoto počítače Windows 10

Poznámka

Resetování počítače je nevratné: Nelze jej zrušit, takže kromě zálohování souborů si nezapomeňte pamatovat všechna důležitá nastavení, která jste změnili, nebo vylepšení, které jste v počítači provedli, které možná budete muset znovu reset.

Jak resetovat notebook pomocí nástroje Obnovení systému

Pokud nechcete provést tvrdý reset, můžete provést měkký reset, například Obnovení systému. Pokud máte k dispozici bod obnovení, můžete čas v počítači vrátit zpět na konkrétní datum a vrátit zpět jakékoli změny provedené v počítači po tomto datu.

 1. Z nabídka Start, vyhledejte „obnovení systému“ a vyberte Vytvořte bod obnovení.

 2. Klepněte na Obnovení systému v horní části malého, nově otevřeného okna.

  Vlastnosti systému Windows 10

 3. Postupujte podle pokynů na obrazovce a obnovte počítač do bodu obnovení, pokud máte k dispozici. Windows ve výchozím nastavení vytvoří automatické body obnovení, takže je pravděpodobné, že budete mít alespoň jeden.

 4. Po výběru bodu obnovení klikněte na Vyhledejte ovlivněné programy ve spodní části okna získáte představu o tom, co se ve vašem počítači změní.

  Obnovení systému Výběr bodu obnovení

Poznámka

Obnovení systému změní systémové soubory, aktualizace systému Windows a programy, nikoli vaše osobní soubory. Pokud jste například nahráli nějaké fotografie do počítače po bodu obnovení, vaše fotografie nezmizí.