Skip to content

Jak odebrat zámek aktivace iCloud z iPadu

9 de Srpen de 2021
ipad activation lock 5c5db11246e0fb0001105eb6

Co vědět

 • Na iPadu přejděte na Nastavení > iCloud > Odhlásit se. Zadejte Apple ID vlastníka. Jít do Nastavení > Všeobecné > Resetovat > Vymažte veškerý obsah a nastavení.
 • Chcete -li vymazat data zámku aktivace, musíte zadat Apple ID původně používané k aktivaci iPadu.
 • Chcete -li obejít zámek aktivace, přihlaste se na iCloud.com. Jít do Najděte iPhone > Všechna zařízení > [device] > Vymazat iPad > Odebrat z účtu.

I když obejít iCloud Activation Lock může být těžké, není to nemožné. Tento článek vysvětlí, co je to zámek aktivace, proč na něj můžete narazit a jak obejít zámek iCloudu.

Jak odebrat zámek aktivace iCloud z iPadu

Existuje jen několik způsobů, jak odebrat iCloud Activation Lock na iPadu. Nejjednodušší je, pokud máte přístup k uživatelskému jménu a heslu Apple ID, které bylo původně použito k aktivaci zařízení. Můžete to mít, protože je to vaše zařízení, nebo protože můžete kontaktovat osobu, která vám iPad prodala. V takovém případě dokončete odebrání zámku aktivačního zámku následujícím způsobem:

 1. Získejte uživatelské jméno a heslo Apple ID od osoby, která iPad původně aktivovala. Tyto informace vám možná nechtějí poskytnout, protože vám mohou poskytnout přístup k jejich účtu, takže jim možná budete muset zařízení fyzicky dát.

 2. Spusťte zařízení a až se dostane na obrazovku zámku aktivace, zadejte původní uživatelské jméno a heslo Apple ID (nebo to nechejte udělat osobou, která vám iPad prodala).

 3. To umožní iPadu pokračovat v bootování. Když se iPad dostane na domovskou obrazovku, odhlaste se z iCloudu.

  • V systému iOS 10.2 a starších klepněte na Nastavení > iCloud > Odhlásit se.
  • V systému iOS 10.3 a novějších klepněte na Nastavení > [your name] > Odhlásit se.
 4. Když iPad znovu požádá o uživatelské jméno a heslo původního vlastníka Apple ID, zadejte jej.

 5. Nyní vymažte všechna zbývající data a nastavení na iPadu klepnutím Nastavení > Všeobecné > Resetovat > Vymažte veškerý obsah a nastavení.

  Snímek obrazovky možností resetování iPadu

 6. IPad se restartuje. Tentokrát byste neměli vidět obrazovku zámku aktivace a měli byste mít možnost nastavit iPad jako nový.

Fotografická ilustrace produktů Apple uzamčených iCloudem

Pokud se pokoušíte odebrat zámek aktivace z iPhonu místo iPadu, máme článek speciálně pro vás. Podívejte se, jak odemknout iPhony zamčené na iCloudu.

Co je iCloud Aktivační zámek?

Aktivační zámek je funkce, kterou společnost Apple představila v systému iOS 7, aby omezila krádež zařízení iOS. Funguje na zařízeních iPhone, iPad a iPod touch a automaticky se aktivuje, když je zapnutá funkce Najít můj iPhone. S aktivačním zámkem musí uživatel zadat uživatelské jméno a heslo Apple ID původně používané k aktivaci iPadu, aby mohl vymazat všechna data zařízení, aktivovat zařízení pomocí jiného Apple ID nebo zakázat Najít můj iPhone. Aktivační zámek odvádí dobrou práci při krádeži, protože je nepravděpodobné, že by zloděj měl uživatelské jméno a heslo Apple ID pro osobu, které ukradl iPad. A protože zařízení nebude fungovat bez informací, není vůbec důvod ho v první řadě ukrást. Samozřejmě, nevýhodou je, že si můžete legitimně koupit použité zařízení a zůstat u iPadu, který nefunguje, pokud je tento iPad aktivován uzamčen. Aby bylo jasné, ne každý iPad, který je aktivován uzamčen, je ukraden. Přítomnost zámku aktivace je známkou toho, že by mohl být iPad ukraden, ale také se to může stát nevinně. Můžete získat iPad, který se zasekl v zámku aktivace, protože majitel se před prodejem zařízení zapomněl odhlásit z iCloudu.

Jak poznat, že je aktivována aktivace iPadu

Je docela snadné zjistit, kdy váš iPad má iCloud Activation Locked. Když to zkusíte nastavit, přejdete na obrazovku, která říká Aktivační zámek a požádá o uživatelské jméno a heslo Apple ID. To je docela jasné! Možná jste slyšeli, že útěk z vězení je jedním ze způsobů, jak obejít zámek aktivace. Omlouvám se, že to říkám, ale není to pravda. Jailbreaking neodstraní zámek aktivace, jakmile je povolen.

Jak obejít zámek aktivace iCloudu na iPadu pomocí iCloudu

Pokud se osoba, která vám iPad prodala a jejíž Apple ID je zařízení uzamčeno, nenachází na místě, kde by mohla fyzicky zadat své uživatelské jméno a heslo, může zámek aktivace odebrat pomocí iCloudu. Co je třeba udělat:

 1. Přejděte na iCloud.com a přihlaste se pomocí uživatelského jména a hesla Apple ID, které původně použili k aktivaci iPadu (a kterým je iPad uzamčen).

  Screenshot z iCloud.com

 2. Klikněte Najděte iPhone.

 3. Klikněte Všechna zařízení.

  Snímek obrazovky aplikace Find My iPhone v iCloud

 4. Klikněte na iPad, který je třeba odemknout.

 5. Klikněte Vymazat iPad > Odebrat z účtu.

  Snímek obrazovky aplikace Find My iPhone v iCloud

 6. Po dokončení těchto kroků byl iPad odebrán z jejich účtu a měl by být odstraněn zámek aktivace. Restartujte iPad a pokud vám umožní nastavit jej bez zobrazení obrazovky zámku aktivace, zámek byl odstraněn a vše je nastaveno.

Nepodléhejte podvodům s odstraňováním aktivačního zámku iCloud! Existuje mnoho webů, které tvrdí, že mohou odstranit zámek aktivace bez původního Apple ID – za cenu. To prostě není možné. Neplaťte jim své peníze; nemohou splnit, co slíbili.

Jak odebrat zámek aktivace iCloud, pokud původní vlastník nemůže nebo nepomůže

Jak vidíte, v podstatě jediný způsob, jak odebrat zámek aktivace, je nechat si pomoci předchozím vlastníkem zařízení. Ale co když nemohou nebo nepomohou? V takovém případě se musíte obrátit na Apple. Apple nebude schopen pomoci v každém případě, ale oni mohou pomoci vám. Budete potřebovat dvě informace:

 • Důkaz, že jste si iPad koupili legálně. Účtenka je v tomto případě vaše nejlepší sázka.
 • Důkaz, že vám předchozí vlastník zařízení přenesl. E -maily nebo jiné záznamy o transakci by měly fungovat.

Až budete mít tyto důkazy pohromadě, obraťte se na podporu Apple. Apple zkontroluje, zda byl iPad nahlášen jako odcizený, a zkontroluje vaši dokumentaci. Pokud je Apple přesvědčen, že jste na vzestupu, pravděpodobně vám odebere zámek aktivace.

Vyhněte se trikům softwaru a DNS, které tvrdí, že obejdou zámek aktivace

Pokud jste provedli nějaké Googlování, jak odstranit aktivační zámek, pravděpodobně jste narazili na software, který tvrdí, že to dokáže, nebo na techniky založené na DNS, které obcházejí servery Apple a umožňují vám aktivovat iPad bez nich. Doporučujeme se těmto možnostem vyhýbat. Přestože technicky fungují a umožňují vám používat iPad, přerušují spojení mezi vaším zařízením a společností Apple. To znamená, že nebudete moci získávat nové aktualizace pro iOS, opravovat hlavní bezpečnostní chyby a chyby nebo pravděpodobně získat podporu od společnosti Apple. To je docela tučná cena k zaplacení.