Skip to content

Jak odemknout klávesnici, která je uzamčena

6 de Červenec de 2021
GettyImages 1187636710 f8473f63cc9e47b2ba5fddaef1ba2746

Co se stane, když se klávesnice vašeho počítače nebo notebooku zablokuje? Mohlo by to být způsobeno několika různými věcmi a existuje několik způsobů, jak to znovu spustit. Zde je návod, jak odemknout klávesnici, která funguje. Tento článek se zaměřuje na příčiny a řešení pro počítače se systémem Windows, ačkoli některé opravy se mohou týkat jakékoli klávesnice způsobující potíže.

Co způsobuje zablokování klávesnice?

Jakýkoli počet problémů může způsobit zablokování nebo zamrznutí klávesnice. Možná jste nechtěně stiskli kombinaci kláves, která způsobí hibernaci vaší klávesnice (to platí zejména pro notebooky), klávesnice nemusí být správně připojena k vašemu systému. Pokud používáte bezdrátovou klávesnici, je možné, že došlo k problému s připojením. Bez ohledu na problém není uzamčená klávesnice příliš užitečná, takže ji musíte uvést do chodu co nejrychleji.

Jak opravit klávesnici, která je uzamčena

Metoda, kterou použijete k opravě klávesnice, pokud je zamčená nebo zamrzlá, bude záviset na příčině problému, ale tyto kroky pro řešení potíží by měly fungovat. Tato řešení jsou uvedena od nejjednodušších a nejpravděpodobnějších po těžší, ale možná by mohla fungovat. Vyzkoušejte tedy jednotlivé kroky v pořadí, dokud nenajdete řešení, které vaši klávesnici znovu aktivuje.

  1. Restartujte váš počítač. Vypadá to jako jednoduchá oprava, ale z nějakého důvodu může restartování počítače vyřešit všechny druhy problémů. Přinejmenším, pokud je vaše klávesnice uzamčena kvůli nějakému problému s programem nebo aplikací, kterou používáte, restartování počítače může tento program ukončit a uvolnit vaši klávesnici ze smrtelného sevření. Restartování může problém také vyřešit, pokud se skutečně jedná o zamrzlý počítač, nejen o klávesnici. Pokud tomu tak je, problém pravděpodobně není vůbec s klávesnicí.

  2. Vypněte tlačítka filtru. Filtrovací klávesy je funkce v systému Windows, která umožňuje ignorovat opakované klávesy nebo zpomalit rychlost opakování klávesnice. Povolíte nebo zakážete to stisknutím pravého tlačítka Posun tlačítko po dobu 8 sekund. Uslyšíte pípnutí a na obrazovce bude blikat krátká zpráva. Pokud jste omylem povolili filtrovací klávesy, může to být důvod, že vaše klávesnice nefunguje. Zkuste deaktivovat a získejte zpět funkčnost.

  3. Vyzkoušejte klávesnici s jiným počítačem. Pokud používáte externí klávesnici, zkuste ji připojit k jinému počítači. Dokonce můžete nainstalovat bezdrátovou klávesnici do jiného počítače a zjistit, zda je problém s klávesnicí nebo počítačem. Pokud klávesnice funguje s druhým počítačem, pak je problém, se kterým se potýkáte, se strojem a možná budete muset vyřešit problémy ve správci zařízení, abyste zjistili, zda je vaše klávesnice rozpoznána počítačem, zvláště pokud se zdá, že je připojena klávesnice USB. není rozpoznán.

  4. Pokud používáte bezdrátovou klávesnici, vyměňte baterie. Mohou selhat i zcela nové baterie, takže i když jste v bezdrátové klávesnici nedávno vyměnili baterie, zkuste je vyměnit za nové. Je také možné, že USB klíč, přes který se klávesnice připojuje, může být uvolněný nebo špatně usazený v USB portu. Zkuste jej odpojit a znovu připojit.

  5. Vyčistěte klávesnici. Znečištěná klávesnice může mít za následek, že klávesy nebudou fungovat nebo se zaseknou, a klíč, který se zasekne v depresivní poloze, může zabránit jiným klávesám v reakci.

  6. Zkontrolujte, zda klávesnice není fyzicky poškozena. Poškrábané šňůry, zlomené klíče a praskliny v krytu mohou způsobit mechanické selhání klávesnice počítače. Pokud se jedná o problém, budete muset klávesnici úplně vyměnit.

  7. Zkontrolujte připojení klávesnice. Pokud používáte kabelovou klávesnici, ujistěte se, že je zástrčka správně usazena v USB portu a že konec připojení ke klávesnici je neporušený a nepoškozený. Nejlepší způsob, jak to udělat, je úplně odpojit klávesnici a poté ji znovu připojit. Pokud používáte bezdrátovou klávesnici, měl by být USB klíč, přes který se klávesnice připojuje, také správně usazen v USB portu. Zkuste jej zcela odpojit a znovu spárovat klávesnici s počítačem, abyste získali čistý a nový začátek.

  8. Aktualizujte nebo přeinstalujte ovladače zařízení. Poškozený nebo zastaralý ovladač zařízení může způsobit problémy s připojením mezi klávesnicí a počítačem, ať už je to kabelové nebo bezdrátové připojení. Zkuste aktualizovat ovladač zařízení. Pokud to nefunguje, můžete ovladač zařízení úplně odinstalovat a znovu nainstalovat. Možná budete muset navštívit web výrobce a najít vhodný ovladač k instalaci.

Kdy vyměnit klávesnici

Pokud žádný z těchto kroků pro řešení potíží nezačne klávesnici fungovat znovu, může být čas klávesnici vyměnit. Existuje spousta bezdrátových klávesnic, ergonomických klávesnic a klávesnic, které jsou navrženy pro konkrétní účely, jako je hraní her. Možná je tedy klávesnice, která je zamknutá a nelze ji odemknout, dobrou příležitostí k upgradu na něco lepšího.