Skip to content

Jak odeslat fax pomocí počítačového faxového modemu

2 de Srpen de 2021
modem usb d0b555f3cafd476f9416d2fd7318e67d

Faxový modem je speciální typ modemu, který je připojen k počítači nebo je v něm nainstalován a který umožňuje odesílat dokumenty prostřednictvím telefonních linek. Tento modem nevyžaduje připojení k internetu, protože používá telefonní linku stejně jako samostatný faxový přístroj. Připojuje se k němu standardní konektor telefonní linky RJ-11 a dokumenty z počítače jsou odesílány přes linku jako fax. Většina moderních počítačů neobsahuje faxové modemy ani žádné modemy. Dnes je nejlepší použít jednu z mnoha bezplatných online faxových služeb. Všechny naše možnosti najdete v našem aktualizovaném seznamu bezplatných online faxových služeb.

Odesílání faxů pomocí faxového modemu

Pokud ovšem dělat máte faxový modem, můžete odesílat a přijímat faxové zprávy pomocí své telefonní linky, aniž byste potřebovali fax. Odesílejte dokumenty v tištěné podobě (textově zpracované) nebo naskenované dokumenty, které máte uložené v počítači, ve formátu obrázku nebo PDF. Použijte svůj faxový modem s faxovým softwarem ve vašem operačním systému.

StarTech.com 1portový USB telefonický a faxový modem.

Mnoho lidí má problémy s faxovými modemy kvůli nesprávné instalaci ovladače. Ujistěte se, že máte správný ovladač, který získáte spolu s novým hardwarem nebo si jej stáhněte z webu dodavatele. Faxové modemy odesílají data pouze na úrovni sítě. K manipulaci, formátování a odeslání dokumentu potřebujete kus softwaru. U počítačů se systémem Windows použijte k odesílání a přijímání faxů software Windows Fax & Scan. Nemusíte jej instalovat, protože je součástí instalace nástroje v instalaci systému Windows.

TRENDnet 56K interní datový, faxový a TAM modem PCI

TRENDnet 56K interní datový, faxový a TAM modem PCI.

Pomocí nástroje odešlete fax; nakonfigurujte jej tak, aby automaticky nebo ručně odpovídal na telefon, když přijde nový fax. Na telefonní lince VoIP byste neměli používat faxový modem.