Skip to content

Jak odinstalovat Malwarebytes z libovolného počítače

7 de Červenec de 2021
ManworkingonMacBook 2b76cf8ce5a34507b4eb5e2419d89dec

Někteří uživatelé mohou považovat populární Malwarebytes za příliš náročné na zdroje nebo chtějí po skončení zkušebního období jít s konkurenčním produktem. Pokud jste se rozhodli, že anti-malware není pro vás, přečtěte si, jak odinstalovat Malwarebytes z počítače Mac nebo Windows. Pokud odinstalujete Malwarebytes, nezapomeňte, že je důležité mít v systému vždy nějaký typ antivirového softwaru (dokonce i na počítačích Mac). Pokud jste na trhu s jiným antivirovým programem, je tu spousta věcí, které byste měli zvážit.

Jak odebrat Malwarebytes na Macu

Malwarebytes se na počítačích Mac snadno odinstaluje. Vše, co musíte udělat, je vyhledat funkci odinstalace v nabídce Nápověda.

 1. Chcete-li se vyhnout konfliktům, vypněte všechny ostatní antivirové softwarové produkty spuštěné ve vašem počítači Mac.

 2. Otevři Malwarebytes aplikace.

 3. Vybrat Pomoc na liště nabídek Malwarebytes a vybrat Odinstalujte Malwarebytes z nabídky.

 4. Po zobrazení výzvy k odinstalování klikněte na Ano. Budete přesměrováni na zadání hesla správce, abyste mohli pokračovat v odinstalování.

  Odinstalujte výzvu k potvrzení Malwarebytes se zvýrazněným Ano

  A je to: Malwarebytes je z vašeho počítače odstraněn. O odebrání neobdržíte žádné oznámení, ale můžete zkontrolovat složku Applications a ověřit, že produkt zmizel.

Přestože byl Malwarebytes odinstalován, mohou v počítači zůstat soubory. Chcete-li svůj systém zcela zbavit těchto souborů, použijte produkt, jako je App Cleaner & Uninstaller, který tyto zbytky z vašeho systému odstraní.

Jak odebrat Malwarebytes v systému Windows

Odebrání Malwarebytes ze systému Windows je téměř stejně snadné jako odebrání z Macu.

 1. Chcete-li se vyhnout konfliktům, vypněte všechny ostatní antivirové softwarové produkty spuštěné ve vašem systému.

 2. Do vyhledávacího pole zadejte „Ovládací panely“ a poté vyberte Kontrolní panel otevřít.

  Vyhledání a výběr ovládacího panelu v systému Windows

 3. Vybrat Odinstalujte program.

  Windows odinstalují možnost programu z Ovládacích panelů

 4. V seznamu programů přejděte dolů a poklepejte Malwarebytes zahájíte odinstalování.

  Seznam programů Windows se zvýrazněným Malwarebytes

 5. Vybrat Ano po zobrazení výzvy k odinstalování aplikace.

  Výzva k odinstalování Malwarebytes se zvýrazněným Ano

 6. Vybrat Ano restartujte počítač a proces odinstalace zcela dokončete.

  Výzva k restartování počítače k ​​dokončení odinstalování Malwarebyte

  I když byl Malwarebytes odinstalován, mohou v počítači zůstat zbytky souborů nebo klíče registru. Chcete-li svůj systém zcela zbavit těchto souborů, můžete použít Malwarebytes Clean Uninstall Tool nebo software třetí strany určený pro tento účel.

Co dělat, když se Malwarebytes neodinstaluje

Odinstalování Malwarebyes je obvykle přímočarý proces. Pokud narazíte na problémy, vyzkoušejte tyto tipy pro odstraňování problémů:

 1. Před provedením procesu odinstalace zavřete všechny spuštěné aplikace, včetně všech dalších antivirových produktů, které ve vašem systému mohou běžet.

 2. Ujistěte se, že jste přihlášeni jako uživatel s oprávněními správce v počítači, ze kterého se pokoušíte odinstalovat Malwarebytes.

 3. Pokud i nadále narazíte na problémy s odinstalování Malwarebytes, požádejte Malwarebytes o pomoc. Můžete si popovídat s technikem nebo poslat pomocnou jízdenku.