Skip to content

Jak odinstalovat Norton Antivirus z libovolného počítače

4 de Červenec de 2021
GettyImages 453158651 5c8fcf8746e0fb0001f8d0ae

Možná budete chtít odstranit antivirový software Norton z počítače PC nebo Mac, pokud přepnete na jinou aplikaci pro ochranu, nebo chcete dočasně odinstalovat Norton při obnovování pevného disku. V některých situacích může stačit software vypnout nebo deaktivovat. V ostatních je jediným řešením úplné odinstalování Nortonu. Pokyny v tomto článku platí pro počítače s Windows 10, Windows 8 nebo Windows 7 a Mac.

Jak odinstalovat Norton Antivirus ve Windows

Odinstalování antiviru Norton z počítače se systémem Windows 10, Windows 8 nebo Windows 7:

 1. Otevřete Ovládací panely systému Windows.

 2. Ve Windows 10 vyberte Programy a pak Programy a funkce na následující obrazovce. Ve Windows 8 a Windows 7 klikněte na Programy a funkce.

 3. Přejděte dolů v seznamu nainstalovaných aplikací a vyberte Zabezpečení Norton.

  Norton Security v programech a funkcích systému Windows 10

 4. Vybrat Odinstalovat / změnit ve Windows 10 nebo klikněte Odinstalovat v Windows 8 a Windows 7 umístěné nad seznamem nainstalovaných programů. Může se zobrazit dialogové okno Řízení uživatelských účtů s dotazem, zda chcete této aplikaci povolit provádět změny ve vašem zařízení. Vybrat Ano pokračovat.

 5. Postupujte podle pokynů na obrazovce a dokončete proces odinstalování. Může se zobrazit výzva k restartování, abyste z počítače odebrali Norton.

 6. Někteří uživatelé systému Windows se při pokusu o odinstalaci produktu Norton pomocí této metody setkávají s problémy a zobrazí se jim zpráva, že došlo k chybě a že software mohl být odinstalován. V tomto případě nebyl odinstalován a musíte si stáhnout a spustit nástroj Norton Remove and Reinstall od společnosti Symantec.

  Licenční smlouva s nástrojem Norton Remove and Reinstall Tool

 7. Pokud se vydáte touto cestou, vyberte Pokročilé možnosti na druhé obrazovce nástroje Odebrat a přeinstalovat a vybrat Pouze odebrat.

  Tlačítko Odebrat pouze v aplikaci Norton Security

Norton je z vašeho počítače odebrán. Nainstalujte nebo aktivujte co nejdříve jinou antivirovou aplikaci. Nikdy není dobrý nápad nechat počítač nechráněný.

Jak odinstalovat Norton Antivirus z počítače Mac

Stejně snadné je odstranit Norton v počítači Mac.

 1. Spusťte Zabezpečení Norton kliknutím na její ikonu v Docku.

 2. Klepněte na Zabezpečení Norton na liště nabídek aplikace, která se nachází v levém horním rohu obrazovky vedle loga Apple.

 3. Vybrat Odinstalujte Norton Security v rozevírací nabídce.

  Nabídka Norton Security macOS

 4. A Norton Security Uninstall Zobrazí se dialogové okno. Klepněte na Odinstalovat.

  Tlačítko Odinstalovat v Norton Security Uninstall

 5. Mac vás informuje, že k odinstalování Norton Security je potřeba pomocný nástroj. Do příslušného pole zadejte heslo svého systému macOS a vyberte Nainstalujte pomocníka pokračovat.

  Dialog Instalovat pomocníka pro odinstalování produktu Norton

 6. Klepněte na Restartovat nyní. Před restartováním počítače Mac nezapomeňte uložit otevřené dokumenty nebo cokoli jiného, ​​o co nechcete přijít.

  Tlačítko Restartovat nyní v Norton Security Uninstall

Norton Security je z vašeho počítače Mac odebrán. Ikonu Dock odstraňte ručně kliknutím a přetažením na ikonu Odpadky.