Skip to content

Jak odmontovat počítačový monitor

16 de Srpen de 2021
GettyImages 695908286 5a876d1d642dca0036c48d21

Viděli jste někdy starý „elektronkový“ počítačový monitor nebo televizi s barevnými problémy připomínajícími duhu kolem okrajů? Je to problém způsobený magnetickým rušením, který lze snadno vyřešit pomocí demagnetizace obrazovka. Na degauss něco znamená odstranit nebo alespoň drasticky snížit magnetické pole. Magnetické rušení bylo u CRT displejů tak běžné, že demagnetizační cívky byly zabudovány do těchto typů obrazovek, aby občas odstranily toto rušení. Většina lidí již nemá ty staré „tubusové“ monitory, a tak to v dnešní době není běžný úkol. Velké, vysoké rozlišení, levné byt Dnešní LCD obrazovky fungují úplně jinak, netrpí magnetickým rušením, a proto nikdy nevyžadují odmagnetování. Existuje mnoho důvodů, proč může mít obrazovka počítače nějaký druh barevného problému, ale pokud máte starý monitor ve stylu CRT, zejména pokud je změna barvy většinou blízko okrajů, degaussing to pravděpodobně vyřeší a měl by být vaším prvním krokem při řešení potíží . Při odmagnetování obrazovky počítače postupujte podle následujících jednoduchých kroků:

Jak odmontovat počítačový monitor

Degaussing je někdy hlasitý nosová výslovnost zvuk a často za ním následuje zkratka klikněte zvuk. Možná to dokonce dokážete „cítit“, pokud máte ruku na monitoru. Pokud tyto zvuky neslyšíte, monitor se pravděpodobně při zapnutí automaticky neodstraňuje.

 1. Vypněte a znovu zapněte monitor. Většina Monitory CRT se po zapnutí automaticky odmagnetizují, takže to nejprve zkuste.
  1. Pokud se zbarvení nezlepší, pokračujte dalším krokem.
 2. Najděte tlačítko degauss na přední straně monitoru a stiskněte jej. Ve výjimečných případech, kdy se monitor automaticky neodmagnetizuje, můžete místo toho zkusit tento ruční krok.
  1. Tlačítko degauss bude s největší pravděpodobností doprovázet obrázek podobný podkově, představující ten klasický tvar „podkovového magnetu“. Vlastně nějaká demagnetizační tlačítka jsou ikona podkovy (oproti standardnímu, kulatému tlačítku).
  2. Ne, tlačítko degauss? Pojďme to zkoušet dál …
 3. zmáčkni jas a kontrast tlačítka současně. Někteří výrobci monitorů se rozhodli vzdát se vyhrazeného tlačítka pro tuto metodu současného stisknutí tlačítka.
  1. Stále nemáte štěstí? Některé monitory tuto funkci skrývají ještě hlouběji.
 4. Někdy, zvláště u „nejnovějších“ monitorů CRT (víme, že je zábavné tato slova používat společně), bude možnost degauss zakopána do možností nabídky na obrazovce.
  1. Procházejte těmito možnostmi a vyhledejte možnost degauss, kterou vyberete jakýmkoli tlačítkem výběru, kterým jste „zadávali“ další příkazy/možnosti v nabídce na obrazovce monitoru.

Pokud máte potíže s nalezením možnosti degauss, přečtěte si další informace v příručce k monitoru. Pokud nemůžete najít příručku a nevíte, kam dále, podívejte se na Jak najít informace o technické podpoře.

Více o degaussingu a jak tomu zabránit

Nejlepší způsob, jak zabránit poruchám magnetického pole, které způsobily toto zbarvení na monitoru, který jste právě opravili, je vyhledat zdroje magnetismu kolem obrazovky. Obvykle se jedná o něco jako nestíněné reproduktory, zdroje energie a další hlavní elektroniku. Ano, samozřejmě, magnety způsobit to také! Nechte je v lednici nebo vědeckém projektu v jiné místnosti. Jakkoli velký problém zní degaussing jako u monitorů a televizorů, ve skutečnosti to může být něco chtít provést, pokud máte na pevném disku data, která chcete navždy vymazat. Ruční demagnetizační hůlky a stolní demagnetizační stroje aplikují na pevný disk super silné magnetické pole, čímž zničí veškerá data na něm uložená. Ve skutečnosti je vymazání disku levnější a stejně účinné, ale degaussing je další možnost na velmi krátkém seznamu zcela efektivních způsobů vymazání pevného disku. Slovo degauss pochází ze slova gauss, což je měření magnetického pole, pojmenované podle známého fyzika a matematika Johanna Carla Friedricha Gausse, který žil v Německu na konci 18. a na počátku 19. století.