Skip to content

Jak odstranit jakýkoli kontakt WhatsApp

7 de Září de 2021
GettyImages 1198628920 5e9bfbeb49d246789bafe2fb817fac3a

Pokud chcete omezit počet svých kontaktů WhatsApp na minimum nebo jednoduše chcete z jakéhokoli důvodu odstranit jeden kontakt, je to snadné. Můžete odstranit tolik kontaktů, kolik chcete, a nikdy se nedozví, že jste je smazali, protože při jejich mazání se na kontakt neposílají žádná oznámení. Můžete také odstranit skupiny WhatsApp, které fungují trochu jinak, ale není to těžké, jakmile víte, jak na to.

Jak odstranit kontakt WhatsApp v systému iOS nebo Android

Pokud odstraníte kontakt prostřednictvím aplikace WhatsApp, tento kontakt bude také odstraněn ze seznamu kontaktů vašeho zařízení, takže se ujistěte, že chcete odstranit kontakt z obou míst, než budete pokračovat. Mějte na paměti, že opak je pravdou také – pokud odstraníte kontakt ze seznamu kontaktů vašeho zařízení, bude také odstraněn z vašich kontaktů WhatsApp. Proces mazání kontaktu WhatsApp se mezi iOS a Androidem mírně liší. Pokyny jsou k dispozici pro obě platformy, ale snímky obrazovky jsou zahrnuty pouze pro verzi iOS.

 1. Otevřete na svém zařízení iOS nebo Android aplikaci WhatsApp a klepněte na Rozhovory ve spodním menu.

 2. Klepněte na skladatel chatu ikonu v pravém horním rohu obrazovky Chaty pro zobrazení seznamu kontaktů. V systému iOS vypadá skladatel chatu jako tužka uvnitř čtverce. V systému Android to vypadá jako velmi malá ikona zprávy uvnitř kruhu.

 3. Procházejte seznamem kontaktů nebo použijte funkci vyhledávání v horní části a najděte kontakt, který chcete odstranit.

 4. Klepnutím na kontakt, který chcete odstranit, otevřete obrazovku chatu.

 5. V horní části obrazovky chatu klepněte na kontakty název přejít na jejich profil.

 6. V pravém horním rohu profilu kontaktu klepněte na Upravit (iOS) nebo tři svislé tečky (Android).

 7. V systému iOS klepněte na Smazat kontakt ve spodní části karty Upravit kontakt, chcete -li odstranit kontakt z kontaktů WhatsApp i vašeho zařízení.

  Obrazovka Upravit kontakt WhatsApp se zvýrazněným Smazat kontakt

  Smazáním kontaktu v systému iOS neodstraníte žádnou historii chatu, kterou jste s ním měli. Historii chatu můžete odstranit na kartě Chaty přejetím prstem doleva na konkrétním chatu a poté klepněte na Více > Smazat chat > Smazat chat.

 8. V systému Android klepněte na Zobrazit v adrese rezervovat > tři svislé tečky > Vymazat na odstraňte je jak z WhatsApp, tak z kontaktů vašeho zařízení. Pokud odstraňujete kontakty na WhatsApp prostřednictvím platformy Android, musíte své kontakty WhatsApp obnovit, aby změny odrážely. Klepněte na skladatel chatu ikona> tři svislé tečky > Obnovit. Smazané kontakty by se již neměly zobrazovat ve vašem seznamu kontaktů.