Skip to content

Jak zkopírovat karaoke skladby na USB disk

30 de Květen de 2022
GettyImages 140173629 3939490616284d599336208bdaa4d9d0

Co vědět

 • Karaoke CD a skladby obsahují zvukový soubor a grafický soubor a oba musí být ve složce a správně pojmenovány, aby fungovaly.
 • Vytváření struktury souborů podle instrukcí stroje pomůže při hledání a přehrávání skladeb.
 • Karaoke CD můžete přehrávat na počítači s karaoke softwarem, který nevyžaduje žádné kopírování nebo vypalování.

Karaoke je hodně zábavné, ale je lepší, když máte písničky, které máte rádi. Tento článek se bude zabývat tím, jak ponechat karaoke skladby na USB a vypálit nová karaoke CD.

Toto je pouze pro osobní potřebu (neprodává se ani nedaruje). RIAA vysvětluje, co je pirátství a jak se mu vyhnout.

Jak přenesu svá karaoke CD na USB disk?

Aby karaoke CD správně fungovalo, potřebuje tři věci: Grafický soubor; obecně, video soubor, jako je .avi nebo formát nazvaný .cdg; zvukový soubor, například MP3; a způsob, jak pochopit, že tyto dvě věci k sobě patří, nazývaný „struktura souborů“. Vytvoření struktury souborů je nejdůležitější součástí přehrávání USB. Video a zvuk musí mít ve zdroji dat stejný název.

 1. V příručce ke karaoke zařízení se ujistěte, že má port USB používaný ke čtení dat. Některé karaoke stroje, jako je Singing Machine, přijímají pouze skladby na USB disku stažené z jejich obchodu.

 2. V příručce ke karaoke zařízení vyhledejte pokyny k vytvoření struktury souborů. Zapište si přesně, jak má být každý soubor pojmenován. Pokud například karaoke zařízení funguje na základě zadání čísla, budete chtít po tomto čísle pojmenovat hudební soubor i grafický soubor. Pomocí tabulkového procesoru si zapište relevantní informace, jako je zpěvák, název a číslo skladby. Vytvoří „adresář“, který můžete použít ke sledování skladeb a usnadnit jejich nalezení při zpěvu.

  Otevřete správce souborů stisknutím Windows + E ve Windows nebo Příkaz-N otevřete Finder na Macu. Vyberte a otevřete USB disk ze sloupce nalevo. Zálohujte a odstraňte všechny soubory, které můžete na disku najít, pokud jste jej již používali. Pomůže karaoke stroji najít vaše skladby rychleji.

 3. Vložte karaoke CD do CD mechaniky. Otevřete Průzkumníka Windows a vyberte Tento počítač. Uvidíte všechny dostupné disky, včetně USB flash disku.

 4. Klikněte pravým tlačítkem myši CD/DVD mechanika a vyberte Otevři v novém okně. Poklepáním na jednotku USB ji otevřete v samostatném okně.

 5. Klepněte do okna jednotky CD a vyberte všechny soubory, které chcete exportovat. Přetáhněte je do okna jednotky USB.

  Přetahování souborů na USB flash disk ve Windows

 6. Zapojte USB disk do karaoke zařízení a vyzkoušejte několik skladeb, abyste se ujistili, že se načítají správně.

Jak vypálím Karaoke CD?

Vypálení karaoke CD bude vyžadovat několik dalších nástrojů než vytvoření standardního CD. Karaoke CD používají formát nazývaný CD+G nebo CDG, zkratka pro „Compact Disc + Graphics“. Tento formát zahrnuje hudbu, se kterou se má zpívat, a rolující texty. Aby se skladba přehrála správně, budete muset přenést hudbu i grafický soubor. Mezi oblíbené programy pro vypalování disků CD+G patří Karaoke Builder Studio a Power Karaoke.

 1. Zkontrolujte, zda je vaše vypalovačka CD kompatibilní s formátem CDG. Obecně to najdete v dokumentaci k jednotce, která by měla být dostupná online. Některý software může nabízet místo toho vypálení VCD nebo DVD. Ujistěte se, že váš karaoke stroj je kompatibilní s těmito formáty.

 2. Vytvořte složku souborů pro každou skladbu, kterou chcete vypálit, s grafickými daty a hudbou každé skladby ve stejné složce.

  Karaoke písně ve složce na jednotce Windows C

 3. Pojmenujte je podle formátu souboru karaoke stroje, jako např 00001.cdg a 00001.mp3.

  Příklad struktury souboru karaoke

 4. Přidejte každý soubor do vypalovacího softwaru a podle potřeby zkontrolujte název každého souboru. Poté vyberte Hořet a po dokončení otestujte své CD.

  Vypalování v softwaru vypalovačky Karaoke

Může můj karaoke stroj přehrávat skladby z USB disku?

Pokud jde o karaoke zařízení, není žádný praktický rozdíl mezi CD a USB diskem. Dokud máte soubory, které potřebuje, přehraje vaši skladbu. Rozdíl je však v tom, jak tyto soubory uspořádáte.

Struktura souborů je rozložení souborů na jednotce nebo disku CD, podobné tomu, které vidíte v Průzkumníkovi Windows. Karaoke stroje používají tuto strukturu a název souboru k vyhledání a přehrání požadované skladby. Pokud budete věnovat velkou pozornost struktuře souborů, bude snazší najít vaše skladby.

Jak si mohu stáhnout karaoke písně do svého notebooku?

Stahování karaoke je stejné jako stahování hudby. Kupte si, co vás zajímá, stáhněte si to a umístěte soubory tam, kde k nim bude mít váš karaoke software přístup. Váš karaoke software obvykle vytvoří složku ve vašem počítači jasně označenou, takže do této složky můžete přetahovat soubory. Chcete-li přenést karaoke CD na váš pevný disk, otevřete disk v počítači a přetáhněte soubory z něj do libovolné složky. K otevření a přenosu dat z karaoke CD nepotřebujete speciální čtečku.

Jak mohu hrát Karaoke CD na svém počítači?

Jakákoli jednotka CD přehraje karaoke CD, ačkoli možná budete muset použít karaoke software, jako je Siglos, abyste získali texty. Na YouTube můžete také najít nahraná karaoke CD.

FAQ

 • Jak vytvořím karaoke CD s texty?

  Chcete-li texty zobrazit ve stylu karaoke, stáhněte si soubor LRC pro skladbu pomocí aplikace nebo zásuvného modulu. LRC je formát, který obsahuje texty a informace o načasování pro správnou synchronizaci slov s hudbou.

 • Jak vytvořím kopii karaoke disku?

  Disk s karaoke můžete kopírovat stejným způsobem, jako kopírujete hudební CD do počítače. Jen se ujistěte, že jsou všechny soubory obsaženy ve správných složkách a mělo by to fungovat stejně jako originál.