Skip to content

Jak opravit nefunkční klávesnici Dell

12 de Srpen de 2021
dell laptop keyboard 893eb09b5fbb4984b87e9fc53692e2b5

Problémy s klávesnicí nejsou neobvyklé, ale na notebooku mohou být frustrující. Naštěstí existují řešení, která vám pomohou okamžitě psát, a také kroky, které můžete podniknout k opravě klávesnice, aniž byste museli utratit desetník. Tyto tipy budou fungovat na klávesnicích, které nevyrobila společnost Dell, a na starších klávesnicích, ale hlavní pozornost této příručky spočívá v řešení problémů s klávesnicí notebooku Windows 10 Dell, tj. S jakýmkoli notebookem Dell vydaným od roku 2015.

Příčina problémů s klávesnicí Dell

Většinou se jedná o softwarové problémy způsobené ovladači nebo aktualizacemi nebo změnami ve vašem počítači, které můžete často řešit jinou aktualizací nebo změnou nastavení. Pokud se na klávesnici vyskytla mechanická závada nebo došlo k rozlití, nebo nějakým způsobem spadlo, prasklo nebo se zlomilo, tipy v této příručce pravděpodobně nebudou platit. Pokud máte s klávesnicí hardwarový problém, pravděpodobně budete muset kontaktovat technika s žádostí o opravu nebo výměnu, pokud nemáte technické znalosti a zkušenosti, abyste si s tím poradili sami.

Nástroje pro odstraňování problémů, které pomohou opravit problémy s klávesnicí

Bez funkční klávesnice může být obtížné procházet kroky při řešení potíží. Některé kroky mohou vyžadovat pouze myš nebo žádný přímý vstup na obrazovku, ale když tyto věci potřebují, dočasné opravy mohou být záchranou.

  1. K dočasnému psaní použijte klávesnici na obrazovce Windows. Součástí sady Microsoft Accessibility Suite je virtuální klávesnice, na kterou můžete klikat pomocí myši. Přestože je neefektivní, umožňuje vám psát bez klávesnice.

  2. Připojte USB klávesnici, kterou budete dočasně používat ve svém notebooku. Naštěstí máte někde přístup ke stolnímu počítači a půjčení klávesnice vám usnadní řešení problémů.

Jak opravit nefunkční klávesnici Dell

Problémy s klávesnicí lze obvykle vysledovat až k problémům se softwarem, které můžete často vyřešit aktualizací.

  1. Řádně restartujte počítač. Pokud necháte celé nastavení chladné a svěží, můžete opravit podivné dočasné závady, které mohou příležitostně způsobit, že nebudete moci používat klávesnici. Může to znít příliš jednoduše, ale restart může vyřešit mnoho problémů.

  2. Aktualizujte ovladače klávesnice. Někdy může mít verze ovladače chybu nebo nekompatibilitu s jiným softwarem ve vašem počítači. Aktualizace ovladačů to může snadno vyřešit.

  3. Aktualizujte Windows. Mnoho ovladačů a balíčků kompatibility a souvisejících služeb a funkcí pochází od společnosti Microsoft. Pokud máte problémy s klávesnicí, může pomoci opravit i samotná aktualizace systému Windows.

Předcházení problémům s klávesnicí v budoucnosti

Jakmile klávesnici znovu uvedete do provozu, je třeba mít na paměti několik tipů, které vám pomohou udržet klávesnici ve špičkovém stavu. Za prvé, nikdy neinstalujte software z webu, kterému nedůvěřujete. Totéž platí pro otevírání příloh e -mailů: Ne, pokud nevíte, co otevíráte. Toto jsou dobrá pravidla, jak se vyhnout virům, ale jednoduchá instalace náhodných aplikací může často vést k nezamýšleným vedlejším účinkům, jako je občasný problém s klávesnicí. Za druhé, snažte se nejíst a nepít nic jiného než vodu poblíž klávesnice. Rozlití může být zničující, ale trocha vody, která se omylem dostane na vaši desku, by v žádném případě neměla znamenat konec světa. Nakonec alespoň jednou za měsíc klávesnici důkladně očistěte měkkým hadříkem a isopropylalkoholem. Pomůže zabránit tomu, aby se klíče zasekly a připojení se v průběhu času nevracela.