Skip to content

Jak opravit problémy s odpojením Magic Mouse

8 de Červenec de 2021
fix magic mouse disconnect problems 2260761 2b63cbb2800b44c2935c7e817846fd5a

Obě verze Magic Mouse od Apple jsou oblíbené u uživatelů Mac, ale Magic Mouse i Magic Mouse 2 mají několik problémů, které si uživatelé všimli. U Magic Mouse první generace jsou nejčastěji uváděné problémy s krátkou výdrží baterie a připojením Bluetooth. U Magic Mouse 2 neschopnost dobít myš při používání a problémy s připojením Bluetooth způsobují uživatelům počítačů Mac bolesti hlavy. Bez ohledu na to, jakou generaci Magic Mouse používáte, můžete získat nejlepší výkon bezdrátové myši. Pokud potřebujete pomoc s chybami sledování Magic Mouse, je tu také oprava.

Opravte odpojení Bluetooth Magic Mouse první generace

Existuje několik důvodů, proč Magic Mouse přeruší připojení Bluetooth, ale nejčastějším důvodem je uvolněný kontakt baterie v Magic Mouse.

Přihrádka na baterii Magic Mouse má slabý design pro kontakty baterie. Je možné, že malé otřesy, jako je zvednutí myši, které ji přemístí, na okamžik způsobí odpojení mezi baterií a svorkou baterie v Magic Mouse, čímž se přeruší elektrické připojení. Žádné napájení znamená žádné připojení Bluetooth. Odpojení může být výsledkem slabé pružiny kontaktů nebo špatné konstrukce kontaktů. Ať tak či onak, tato low-tech oprava může pomoci:

 1. Vypněte myš, zatlačte na západku krytu baterie a stáhněte kryt z myši. Odstranit baterie z Magic Mouse.

 2. Střih dva malé kousky hliníkové fólie o velikosti asi půl palce.

 3. Zabalit jeden hliníkový čtverec kolem záporného pólu (plochý konec) každé baterie.

 4. Vložte baterie zpět do Magic Mouse a nasaďte kryt.

Zvláštní tloušťka hliníkové fólie vytváří další sílu vklíněnou mezi baterii a kontakt. Díky tomu je méně pravděpodobné, že se baterie pohne s kontaktem, když s myší pohybujete. To může stačit k vyřešení většiny problémů s odpojením Bluetooth, ale pokud vaše myš Magic Mouse stále dochází k občasnému odpojení, můžete vyzkoušet ještě jednu další úpravu.

 1. Vypněte Magic Mouse a vyjměte jej kryt baterie.

 2. Střih kus papíru do obdélníku o rozměrech asi 1 palec x 1,5 palce.

 3. Místo papír na baterii zhruba na střed. Zastrčit přebytečný papír kolem okraje baterií.

 4. Nasaďte kryt baterie Magic Mouse.

Doplňkový papír funguje jako klín mezi bateriemi a krytem baterií, který pomáhá držet baterie na místě.

Oprava Bluetooth Generation Magic Mouse se odpojí

Zatímco Magic Mouse první generace měla zvláštní Bluetooth problém s baterií, jak Magic Mouse první, tak druhé generace mohou trpět konvenčními problémy s Bluetooth, včetně toho, že připojení náhle přestane fungovat nebo bude přerušované nebo se Magic Magic zobrazí v seznamu zařízení Bluetooth, ale nepřipojit se. Opravy obvykle zahrnují jednu (nebo více) z následujících:

 1. Jít do Systémové preference > Bluetooth nebo do Ikona Bluetooth na liště nabídek a vypněte Bluetooth. Počkejte několik sekund a znovu jej zapněte.

 2. Odstraňte Mac Seznam předvoleb Bluetooth (po zálohování dat).

 3. Znovu spárujte zařízení Bluetooth s počítačem Mac.

Problémy s baterií Magic Mouse první generace

Magic Mouse první generace využívala dobré staromódní alkalické baterie AA. Tento konvenční zdroj energie si brzy vysloužil pohrdání některými uživateli, kteří si stěžovali na krátkou výdrž baterie. Někteří uživatelé viděli méně než 30 dní života z nové sady baterií AA. Pokud máte neobvykle krátkou životnost baterie, existují způsoby, jak prodloužit životnost baterie a snížit náklady na baterii, včetně:

 • Pokud myš nepoužíváte, vypínejte ji přes noc nebo o víkendech.
 • Vyměňte tradiční AA za dobíjecí AA baterie.

Magic Mouse 2 Problémy s dobíjením

Protože nabíjecí port Magic Mouse 2 je na spodní straně myši, nejčastější stížností na baterii myši je, že ji nemůžete nabíjet při používání. I když je to pravda, není to důvod, proč se Magic Mouse 2. vyhnout. Může to být vítaná funkce pro každého, kdo hledá rychlou přestávku na kávu. Ano, bleskový port na myši je na břiše, ale nabije dostatek energie na to, aby Magic Mouse 2 fungovala po dobu jedné hodiny, trvá pouze 60 sekund. Zdvojnásobte dobu nabíjení na dvě minuty a myš může jít devět hodin, než se bude muset nabít. Připojte jej tedy a udělejte si krátkou přestávku. Apple tvrdí, že Magic Mouse 2 může běžet přibližně měsíc na plné nabití, takže i když ji zapomenete nabít, stačí dvouminutová přestávka na kávu, která vás provede typickým pracovním dnem a umožní vám dobít myš večer na plné měsíční nabití.