Skip to content

Jak opravit problémy s vyrovnávací pamětí Fire Stick

5 de Srpen de 2022
firestickbuffering 7c9cd2a8ab344b28b7d3de3e674a4705

Když Fire Stick udržuje vyrovnávací paměť, může to být způsobeno různými problémy s připojením. Samozřejmě to může být víc než jen jednoduché problémy s připojením. Chcete-li vyřešit problémy s ukládáním do vyrovnávací paměti Fire Stick, musíte zjistit, se kterými z těchto problémů máte co do činění, a vyřešit je.

Co způsobuje vyrovnávací paměť Fire Stick?

Když streamujete video nebo audio přes internet pomocí Fire Stick, audio a video data se stahují do vyrovnávací paměti. Aplikace na Fire Stick získává data z vyrovnávací paměti a přehrává je na vašem televizoru. Přehrávání se pozastaví vždy, když aplikace musí čekat, než se do vyrovnávací paměti stáhne více dat, a zobrazí se zpráva o ukládání do vyrovnávací paměti. Mezi nejčastější příčiny ukládání do vyrovnávací paměti na Fire Stick patří:

 • Pomalé připojení k internetu.
 • Na vaší Wi-Fi je příliš mnoho zařízení.
 • Špatný signál Wi-Fi do vaší Fire Stick.
 • Zastaralý firmware Fire Stick.
 • Na Fire Stick je spuštěno příliš mnoho aplikací.
 • Fire Stick se přehřívá.
 • Fire Stick infikovaný malwarem.
 • Problémy se streamovací službou.

Jak zastavím ukládání mé Fire Stick do vyrovnávací paměti?

Chcete-li zabránit ukládání do vyrovnávací paměti vaší Fire Stick, můžete vyzkoušet mnoho oprav zaměřených na každý z nejběžnějších problémů, o kterých je známo, že způsobují tento problém. Vyzkoušejte každou z těchto oprav v pořadí:

 1. Zkontrolujte rychlost internetu. Pokud je to možné, použijte zařízení připojené ke stejné síti Wi-Fi na stejném místě jako Fire Stick. Budete muset mít rychlosti přibližně 5 Mb/s pro video ve standardním rozlišení, 10 Mb/s pro video s vysokým rozlišením a 25 Mb/s pro video 4K, ale některé streamovací služby mají jiné požadavky.

 2. Odpojte ostatní zařízení od Wi-Fi. Pokud máte ke stejné síti Wi-Fi připojeno mnoho zařízení, dočasně je odpojte nebo vypněte. Pokud to vyřeší váš problém s vyrovnávací pamětí, vaše síť je pravděpodobně přetížená. Možná budete potřebovat router, který je určen pro více zařízení.

 3. Vylepšete signál Wi-Fi. Pomocí prodlužovacího kabelu HDMI, který je součástí dodávky Fire Stick, jej přemístěte dále od televizoru. Pokud je váš televizor ve skříni, možná budete potřebovat delší prodlužovací kabel. Můžete také zkusit přesunout bezdrátový router blíže k Fire Stick a odstranit všechny překážky blokující signál.

 4. Restartujte Fire Stick. Spuštění mnoha aplikací na Fire Stick může způsobit problémy s vyrovnávací pamětí. Odpojte Fire Stick od napájení alespoň na pět minut, poté jej znovu zapojte a zjistěte, zda se problém vyřeší.

 5. Vymažte mezipaměť na Fire Stick. Kdykoli zaznamenáte problémy s ukládáním do vyrovnávací paměti, nízkou rychlostí a pády aplikace, vymazání mezipaměti může odstranit potenciálně poškozená data a způsobit problémy.

 6. Aktualizujte svůj Fire Stick. Pokud je vaše Fire Stick zastaralá, může to způsobit problémy s ukládáním do vyrovnávací paměti. Vyhledejte a nainstalujte všechny dostupné aktualizace firmwaru a poté zkontrolujte, zda problém s ukládáním do vyrovnávací paměti stále existuje.

 7. Zabraňte přehřátí Fire Stick. Horká Fire Stick může způsobit problémy s vyrovnávací pamětí. Zkuste Fire Stick přesunout do jiného portu HDMI, kde bude proudit více vzduchu, nebo jej přemístěte pomocí prodlužovacího kabelu HDMI.

 8. Obnovte tovární nastavení Fire Stick. Pokud má vaše Fire Stick poškozený firmware nebo problém s malwarem, nejjednodušší způsob, jak to opravit, je resetovat Fire Stick. Tím se vrátí do původního stavu z výroby, takže jej musíte nastavit a znovu nainstalovat aplikace. Pokud jste v minulosti stahovali nějaké aplikace, buďte opatrní, kterým zdrojům důvěřujete, protože váš problém mohla způsobit aplikace infikovaná malwarem.

Mám vymazat mezipaměť na mé Fire Stick?

Měli byste vymazat mezipaměť na Fire Stick pokaždé, když zaznamenáte problémy s vyrovnávací pamětí, nízkou rychlostí a pády aplikace. Vymazání mezipaměti přinutí aplikace znovu stáhnout data dříve uložená v zařízení, ale neexistuje žádná další nevýhoda. Vymazáním mezipaměti se neodhlásíte z aplikací ani neodeberete aplikace, ale pouze dočasná data určená k urychlení práce.

Proč můj Amazon Fire Stick stále mrzne?

Existuje několik různých důvodů, proč Fire Stick neustále mrzne. Pokud se zdá, že při streamování videí zamrzá, může to být problém s vyrovnávací pamětí. Pokud aplikace zamrznou nebo procházení nabídek nebo otevírání aplikací trvá dlouho, můžete mít přehřívající se ohnivou hůl, poškozené soubory mezipaměti, které je třeba vymazat, nebo zastaralý firmware. Pokud je vaše Fire Stick zamrzlá na logu Amazon, restartování Fire Stick může váš problém vyřešit.

Proč moje ohnivá hůl tolik pokulhává?

Pokud vaše Fire Stick nereaguje nebo je pomalá, problém obvykle vyřeší restartování nebo resetování Fire Stick. Vstupní zpoždění může být také způsobeno bateriemi v dálkovém ovladači, pokud je třeba je vyměnit. Pokud zaznamenáváte zpoždění zvuku, kdy je zvuk Fire Stick zpožděný, můžete tento problém často vyřešit přepnutím jazyka přehrávání, převíjením vzad a vpřed nebo zavřením videa a jeho opětovným otevřením. Restartování Fire Stick se také může postarat o zpoždění zvuku.

FAQ

 • Jak opravím dálkový ovladač Fire Stick?

  Pokud váš Fire Stick nefunguje, vyměňte baterie a znovu ovladač spárujte. Ujistěte se, že jste dostatečně blízko a že zde nejsou žádné překážky nebo překážky. Pokud dálkový ovladač stále nefunguje, použijte mobilní aplikaci Fire TV.

 • Proč se můj Fire Stick nemůže připojit k Wi-Fi?

  Pokud se vaše Fire Stick nepřipojí k Wi-Fi, přejděte do nastavení a zapomeňte na síť a zkuste se znovu připojit. Pokud je to možné, použijte ethernetové připojení. Pokud máte nainstalovanou VPN, zkuste ji deaktivovat.

 • Jak mohu zlepšit kvalitu streamování na mé Fire Stick?

  Chcete-li zlepšit kvalitu streamování Fire Stick, přejděte na Nastavení > Předvolby > Sledování dat a otočte to Vypnutonebo ponechte Sledování dat zapnuté a změňte Nastavit kvalitu videa na Nejlepší. Jakékoli kroky, které podniknete ke zvýšení rychlosti Wi-Fi, také zlepší kvalitu streamování.