Skip to content

Jak opravit ssl_error_rx__too_long

12 de Srpen de 2021
GettyImages 155601996 36406db62e1c4b8193a7184ec97b2e07

Pokud k procházení webu používáte Firefox, při pokusu o připojení k webu se vám může zobrazit následující chybová zpráva:

  • Selhalo zabezpečené spojení. Kód chyby: SSL_ERROR_RX_RECORD_TOO_LONG

Tato chyba SSL je obvykle problém na straně serveru, takže s tím nemůžete mnoho dělat, ale existuje několik věcí, které byste měli vyzkoušet, abyste se ujistili, že problém není na vaší straně. Informace v tomto článku platí pro webový prohlížeč Firefox pro Windows a Mac.

Co způsobuje chybu SSL_Error_rx_Record_too_long ve Firefoxu?

K této chybě SSL Firefoxu dochází, když se připojujete k webu pomocí zabezpečeného připojení. Obvykle k tomu dochází kvůli problémům s konfigurací certifikátu SSL na webu, takže se nemůžete připojit k portu webu. Tyto chyby byly hlášeny při přihlašování na oblíbené webové stránky, jako jsou YouTube, Pinterest, OneDrive, Facebook, Gmail, Spotify a Dropbox. Zatímco chyba SSL ve Firefoxu je téměř vždy způsobena webovými stránkami, které mají problémy se svými servery, existuje několik dalších možných příčin. Například může být viníkem váš antivirový program nebo se na vašem proxy serveru vyskytují problémy.

Jak vyřešit chybu SSL_Error_rx_Record_too_long ve Firefoxu

Zkuste tyto kroky provést, dokud se nebudete moci připojit k webu:

  1. Použijte HTTP. Zadejte adresu URL webu jako obvykle, ale nahraďte https: // na začátku s http: //. To funguje, protože HTTPS se liší od HTTP. Konkrétně HTTPS označuje, že adresa URL je zabezpečená. Pokud se rozhodnete použít verzi HTTP na webu, připojení není tak zabezpečené, proto buďte opatrní ohledně sdílení informací na webu bez zabezpečené adresy URL.

  2. Použijte nouzový režim. Chcete -li načíst Firefox v nouzovém režimu, vyberte Nabídka hamburgerů > Pomoc > Restartujte s deaktivovanými doplňkynebo podržte Posun při otevírání prohlížeče Firefox. Použití nouzového režimu dočasně vrátí verzi Firefoxu na výchozí téma a vypne všechny spuštěné doplňky.

  3. Vymažte mezipaměť. Pokud je připojení v nouzovém režimu úspěšné, vraťte se k normálnímu prohlížení a stiskněte Ctrl+Shift+R. (ve Windows) nebo Command+Shift+R. (na počítačích Mac) odstranit všechny zastaralé soubory mezipaměti související s webem. To by snad mělo problém vyřešit.

  4. Zkontrolujte nastavení proxy. Pokud nastavení proxy serveru prohlížeče Firefox není správně sestaveno, může dojít k chybě SSL. Chcete -li zkontrolovat, zda tomu tak je, vyberte Nabídka hamburgerů > Možnosti > Proxy sítě > Nastavení. Pokud vaše verze Firefoxu používá připojení proxy, které není potřeba, vyberte Žádný proxy zaškrtněte a poté vyberte OK restartujte Firefox a aktualizujte nastavení.

  5. Aktualizujte prohlížeč Firefox. Ujistěte se, že máte nejnovější verzi Firefoxu, abyste měli k dispozici nejnovější aktualizace zabezpečení.

  6. Zkontrolujte antivirový software. Otevřením programu zajistěte, aby za to nemohl váš antivirový software, a zajistěte, aby byly deaktivovány všechny funkce související s SSL. Pokud problém přetrvává, dočasně program deaktivujte. Pokud to funguje, zvažte jeho nahrazení jiným antivirovým programem, který neruší váš systém.

  7. Přeinstalujte Firefox. Pokud vše ostatní selže, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Firefox. Tím se odstraní všechna nainstalovaná témata a doplňky a obvykle se vyřeší všechny problémy s připojením na straně uživatele.