Skip to content

Jak opravit zpoždění zvuku Chromecastu

17 de Říjen de 2022
how to fix chromecast audio delays 5218279 1 c6d4e2deb9e540449faa1ccb233c1aa6

Problémy se zpožděním zvuku Chromecastu se mohou objevit jedním z několika různých způsobů:

 • Video v televizi se pohybuje rychleji než zvuk.
 • Zvuk a video se dočasně zarovnají a poté se nesynchronizují.
 • Můžete slyšet zvuk, zatímco video zaostává za zvukem, nebo není žádné video.

Zpoždění zvuku Chromecastu je častější, když je vaše domácí síť Wi-Fi pomalá nebo příliš mnoho lidí současně streamuje obsah. Tento problém však může mít i jiné příčiny. Pokud máte neustále zpoždění zvuku Chromecastu, ukazuje to na problémy s rychlostí sítě. Pokud však ke zpoždění zvuku dochází jen někdy, může to znamenat, že váš stream Chromecastu narušuje jiná síťová aktivita.

Příčina problémů se zpožděním zvuku Chromecastu

Problémy se zpožděním zvuku Chromecastu jsou obvykle způsobeny problémy se sítí, problémy s připojením zařízení k Chromecastu, vzdáleností zařízení od Chromecastu nebo latencí reproduktorů. Síť je nejlepším místem, kde začít, kdykoli dojde u Chromecastu k problémům se zpožděním zvuku. Jakmile potvrdíte, že síť nezpůsobuje problém, můžete přejít ke kontrole dalších technických problémů. Pokud nic jiného nefunguje, uložte si opravu zpoždění Chromecastu jako poslední.

Jak opravit zpoždění zvuku Chromecastu

Většina níže uvedených oprav se týká nastavení aplikace Google Home. Tyto opravy můžete použít se zařízeními Android nebo iOS, pokud máte nainstalovanou nejnovější verzi aplikace Google Home.

 1. Restartujte zařízení Chromecast. Stačí odpojit napájení Chromecastu, chvíli počkat a poté jej znovu zapojit. Stejně jako u mnoha technických problémů může problém vyřešit jednoduché restartování.

 2. Povolte na svém routeru kanál 5 GHz. Nejjednodušší způsob, jak opravit zpoždění zvuku Chromecastu (a celkově dosáhnout lepšího výkonu), je využít síť 5 GHz, kterou vysílá váš router Wi-Fi. Chcete-li zajistit, aby váš Chromecast používal 5 GHz, resetujte Chromecast na výchozí tovární nastavení, projděte procesem nastavení a připojte jej ke kanálu 5 GHz. Abyste mohli používat svůj 5 GHz kanál Wi-Fi, budete muset používat zařízení Chromecast 2. generace nebo novější.

 3. Optimalizujte umístění vašeho domácího Wi-Fi routeru. Vzdálenost mezi vaším Chromecastem a vaším routerem má velký vliv na kvalitu streamování. Každé zařízení odesílá do Chromecastu přes síť Wi-Fi, takže čím blíže je váš Chromecast (a vaše zařízení) ke směrovači, tím menší je pravděpodobnost, že dojde ke zpoždění. Zajistěte také správné umístění antén vašeho routeru.

 4. Ujistěte se, že ve vaší síti nestreamuje příliš mnoho zařízení. Moderní streamovací služby, jako je Netflix, umožňují rodinám streamovat z více zařízení najednou, ale čím více streamovací aktivity, tím menší šířka pásma dostupná pro váš Chromecast stream. To může vést ke zpožděným problémům s ukládáním zvuku a videa do vyrovnávací paměti. Během odstraňování tohoto problému požádejte všechny ve vaší domácnosti, aby zastavili streamování.

 5. Pokud používáte zařízení Chromecast s ethernetovým portem, připojte ethernetový kabel z Chromecastu ke směrovači. To zajistí nejvyšší kvalitu streamování. Můžete si také zakoupit ethernetový adaptér pro zařízení Chromecast 1. generace.

 6. Nižší kvalita streamování na streamovací službě, ze které odesíláte. Toto je známá oprava problémů s ukládáním Netflix do vyrovnávací paměti, protože nižší rozlišení mají nižší požadavky na rychlost z vaší sítě.

 7. Zkuste nastavit Chromecast na režim HDMI 50 Hz, abyste zjistili, zda je obsah, který se pokoušíte streamovat, kódován při 50 Hz. Můžete to udělat v aplikaci Google Home. Vyberte své zařízení Chromecast, vyberte ikonu ozubeného kola, vyberte Videoa povolit Použijte 50Hz režim HDMI. Toto je běžné řešení problémů se zpožděním zvuku, pokud streamujete sportovní obsah, protože některý sportovní obsah je kódován při 50 Hz.

 8. Upravte ve svém Chromecastu „Korekce zpoždění skupiny“. Chcete-li to provést, otevřete aplikaci Google Home, vyberte zařízení, se kterým máte problémy se zpožděním zvuku, klepněte na ikonu ozubeného kola a vyberte Zvuka vyberte Korekce zpoždění skupiny. Postavte se mezi reproduktory, které se zdají nesynchronizované, a upravujte časový posuvník, dokud se nevyřeší zpoždění zvuku mezi reproduktory.

FAQ

 • Jak odesílám zvuk Chromecastu do sluchátek Bluetooth?

  Chcete-li Chromecast poslouchat se sluchátky, přejděte Nastavení > Dálkové ovladače a příslušenství > Spárujte dálkový ovladač nebo příslušenství. Připojte sluchátka do režimu párování, poté odešlete obsah a začněte poslouchat.

 • Jak to opravím, když na mém Chromecastu nefunguje zvuk?

  Pokud zvuk Chromecastu nefunguje, zkuste na televizoru přepnout na jiný vstup. Pokud problémy přetrvávají, restartujte všechna zařízení a aktualizujte Chromecast.

 • Jak na Chromecastu nastavím zvuk pro více místností?

  Chcete-li přehrávat zvuk Chromecastu ve více místnostech, vytvořte v aplikaci Google Home skupinu reproduktorů. Při odesílání vyberte skupinu reproduktorů, kterou chcete přehrát na všech reproduktorech.