Skip to content

Jak poslouchat Chromecast se sluchátky

7 de Prosinec de 2022
GettyImages 490536504 7277112d6ca84f2aabaf9567b97d8c25

Co vědět

 • Na Chromecastu: Nastavení > Dálkové ovladače a příslušenství > Spárujte dálkový ovladač nebo příslušenství.
 • Chromecast s Google TV má Bluetooth rádio a lze jej spárovat přímo, ale starší modely budou potřebovat buď další hardware, nebo použít aplikaci.
 • Novější televizory mohou mít vestavěné možnosti bezdrátových sluchátek.

V tomto článku se podíváme na přidání funkcí sluchátek do Chromecastu. Současné modely lze snadno připojit, ale u starších modelů možná budete muset investovat do aplikace nebo vysílače.

Mohu poslouchat Chromecast přes sluchátka?

Pokud máte nejnovější Chromecast, poprvé vydaný v roce 2020 s vyhrazeným dálkovým ovládáním, nastavení sluchátek se příliš neliší od spárování s telefonem.

 1. Zapněte Chromecast a přejděte do svého profilu v pravém horním rohu. Vybrat Nastavení > Dálkové ovladače a příslušenství > Spárujte dálkový ovladač nebo příslušenství.

 2. Nastavte svá Bluetooth sluchátka do režimu „párování“. Možná budete chtít vypnout všechna zařízení Bluetooth, která nechcete připojovat ke svému Chromecastu.

 3. Chromecast automaticky vyhledá aktivní zařízení Bluetooth, která můžete vybrat ze seznamu na pravé straně obrazovky. Spáruje se automaticky.

  Stejnou nabídku můžete použít k tomu, aby váš Chromecast „zapomněl“ sluchátka a reproduktory Bluetooth. Pokud se vaše sluchátka odmítají spárovat, odeberte je ze seznamu a zkuste to znovu.

Jak používat sluchátka se starším Chromecastem

Pokud váš Chromecast nepodporuje Bluetooth, budete si muset do telefonu nainstalovat aplikaci nebo přidat do televizoru další hardware. Oba jsou poměrně rychlé procesy a tyto kroky jsme seřadili podle snadnosti použití a nákladů.

 1. Pokud vlastníte novější televizor, podívejte se do uživatelské příručky, zda je vestavěno Bluetooth. Pokud ano, můžete sluchátka jednoduše spárovat přímo s televizorem podle kroků v návodu.

 2. Hledejte možnosti v aplikacích, které používáte k zrcadlení do Chromecastu. Některé budou mít v nabídce Nastavení nezávislé možnosti zvuku. Jiné lze spárovat s aplikací pro zrcadlení, jako je LocalCast, která umožňuje streamovat zvuk nezávisle. Před zakoupením nebo předplatným zkontrolujte specifikace aplikace a způsob streamování zvuku. Některé aplikace, které jsme našli s touto funkcí, ji buď omezovaly na určité platformy telefonů, nebo nezaručovaly výsledky.

 3. Zkontrolujte, zda váš televizor nemá port „audio out“ (nazývaný také konektory RCA) nebo konektor pro sluchátka. Pokud používáte systém domácího kina, možná budete muset tyto porty zkontrolovat.

 4. Připojte vysílač Bluetooth k vašemu audio portu. V závislosti na designu vašeho televizoru možná budete muset vybrat zvuk pomocí dálkového ovladače.

  Připojení vysílače Bluetooth umožní soukromý poslech čehokoli, co sledujete, nejen vašeho Chromecastu. Pokud na svém televizoru používáte řadu různých streamovacích zařízení, herních konzolí a dalšího příslušenství, možná budete chtít toto zvážit jako svou první možnost.

Můžete také připojit sadu kabelových sluchátek přímo k televizoru. To může být vhodné pro malé televizory, kde sedíte blízko, ale nedoporučuje se to na dlouhé vzdálenosti, protože potenciálně budete natahovat dlouhý drát přes oblast s velkým provozem ve vašem domě, což vytváří nebezpečí zakopnutí.

FAQ

 • Jak nastavím svůj Chromecast jako soukromý?

  Chcete-li ostatním zabránit v používání vašeho Chromecastu, přejděte na adresu Účet > Zařízení v aplikaci Google Home a deaktivujte pro Chromecast režim hosta.

 • Jak připojím svůj Chromecast k reproduktoru Bluetooth?

  Postup je stejný pro připojení všech zařízení Bluetooth k Chromecastu. Jít do Nastavení > Dálkové ovladače a příslušenství > Spárujte dálkový ovladač nebo příslušenstvípřepněte reproduktory Bluetooth do režimu párování a poté vyberte své zařízení.