Skip to content

Jak poslouchat hudbu v autě z USB flash disku

12 de Červenec de 2021
using a usb flash drive in your car 4054278 783f2250c5a246a790f518e7e2353136

Co je třeba vědět

  • Pokud máte auto s USB portem, vložte své hudební soubory na flash disk a zapojte flash disk do USB portu.
  • Pokud vaše auto nemá USB port, použijte FM vysílač s USB portem, který dokáže číst a přehrávat hudební soubory.
  • V příručce ke stereu zjistěte, zda je třeba jednotku USB naformátovat pomocí systému souborů FAT32 nebo NTFS.

Tento článek vysvětluje, jak přehrávat hudbu z USB klíče v autě.

Připojte flash disky k USB portům hlavní jednotky

Připojení USB flash disku k USB portu hlavní jednotky je doslova situací typu plug and play. Existuje šance, že byste mohli jednoduše vyslat nějakou hudbu na disk, připojit ji a mít vše funkční. Pokud vše nefunguje hned po vybalení z krabice, můžete zkontrolovat několik problémů s kompatibilitou.

Typy digitálních hudebních souborů hlavní jednotky

První věcí, na kterou se podíváme, je formát souboru, který odkazuje na způsob kódování vašich hudebních souborů. Mezi běžné formáty digitálních hudebních souborů patří všudypřítomné MP3, Apple AAC a open-source OGG, ale je jich mnohem víc. Existují dokonce zvukové formáty s vysokým rozlišením, jako jsou FLAC a ALAC, i když existuje omezení, kolik z těchto velkých souborů si můžete vzít s sebou na cestu. Pokud jsou vaše digitální hudební soubory zakódovány ve formátu, který vaše autorádio nerozpozná, nebude je přehrávat. Pokud tedy připojíte jednotku USB flash k hlavní jednotce a nic se nestane, je to první věc, kterou musíte zkontrolovat. Nejjednodušším řešením je vyhledat uživatelskou příručku k hlavní jednotce, zjistit, jaké typy souborů dokáže přehrát, a poté tento seznam porovnat se skutečnými typy souborů na jednotce USB. Pokud příručka není snadno dostupná, stejné informace by měly být k dispozici na webových stránkách výrobce.

Problémy se systémem souborů USB

Dalším primárním problémem úspěšného připojení jednotky USB k hlavní jednotce je způsob formátování jednotky. Pokud samotná jednotka není naformátována takovým způsobem, aby z ní hlavní jednotka mohla skutečně číst informace, pak se po připojení nic nestane. Například pokud hlavní jednotka hledá souborový systém FAT32 a vaše USB stick je NTFS, pak budete muset přeformátovat disk, znovu zapnout hudební soubory a zkusit to znovu. Formátování jednotky USB flash není obtížné, i když je důležité určit typ souborového systému, který může vaše hlavní jednotka číst, a poté se ujistit, že jste vybrali správnou jednotku k formátování. Pokud vaše hudba není zálohována nikde jinde, měli byste to také udělat jako první, protože formátování jednotky flash vymaže všechny soubory, které jste na ni uložili. Pokud je změna souborových systémů něčím, čím jste se nikdy předtím nezabývali, možná budete chtít zkontrolovat více informací o formátování disku v počítači se systémem Windows nebo formátování v systému Apple OSX.

Problémy s umístěním souborů na jednotce USB

Posledním běžným problémem, který vám může bránit v poslechu hudby v autě z USB disku, je, když hlavní jednotka hledá soubory na špatném místě. Některé hlavní jednotky jsou schopné skenovat celou jednotku, zatímco jiné vám poskytnou základní prohlížeč souborů k vyhledání souborů na jednotce. Existují ale některé hlavní jednotky, díky nimž vypadáte na velmi konkrétním místě. Pokud vaše hlavní jednotka vyhledává pouze hudební soubory v konkrétním adresáři, budete muset zjistit, o jaký adresář jde, v uživatelské příručce nebo na webu výrobce. Poté budete muset na disku vytvořit příslušný adresář a přesunout do něj všechny hudební soubory. Poté by hlavní jednotka měla být schopna bez problémů vyhledat hudební soubory.

Poslouchejte hudbu z jednotky USB v autě bez portu USB

Pokud vaše auto tuto schopnost ještě nemá, budete muset nějakým způsobem přidat USB port do vašeho autorádia. Nejjednodušší možností je použít vysílač FM, který obsahuje jak port USB, tak příslušný hardware ke čtení a přehrávání hudebních souborů. Tyto funkce se nenacházejí v každém vysílači FM, takže je důležité před nákupem zkontrolovat drobný tisk. Zatímco vysílače FM neposkytují nejlepší kvalitu zvuku na světě a často nebudou fungovat vůbec, pokud je pásmo FM příliš zahlceno silnými signály, jejich použití je mimořádně snadné. Mírně lepší možností, pokud jde o kvalitu zvuku, je zapojení modulátoru FM, i když vám obvykle poskytne spíše pomocný port než funkční port USB. Díky modulátoru FM nebo hlavní jednotce, která obsahuje vestavěný pomocný port, je chybějící částí skládačky hardware nebo software, který je schopen dekódovat digitální hudební soubory a přehrávat je. Může to mít podobu vyhrazeného přehrávače MP3 nebo telefonu, ale existují i ​​levná řešení, která jsou v podstatě jen dekodér MP3 na desce s připojením USB, pomocným výstupem a napájecími kabely, které poskytují něco jako Udělejte si sami alternativu ke skutečné výměně hlavní jednotky.