Skip to content

Jak používat chytrá alba ve Fotkách pro Mac

3 de Srpen de 2021
female photo editor reviewing digital photo proofs on computer in office 928149450 5b74907246e0fb00503de38f

Inteligentní alba jsou jako standardní alba, ale zůstávají automaticky aktuální v aplikaci Fotky. Fungují to tak kvůli pravidlům, která jste nastavili pro aktualizaci alb při přidávání dalších fotografií do své sbírky. Chytré alba se osvědčily, pokud k pořizování fotografií používáte také iPhone a k synchronizaci fotografií na všech zařízeních Apple používáte iCloud. Tento článek se týká aplikace Fotky v macOS Big Sur (11.0), macOS Catalina (10.15) a macOS Mojave (10.14).

Jak vytvořit chytré album na Macu

Vytvoření chytrého alba pomocí aplikace Fotky na počítači Mac je snadné.

 1. Vybrat Nové chytré album pod Soubor nabídku ve Fotkách. Klávesová zkratka je Volba+Příkaz+N..

 2. Případně klikněte na Znaménko plus vedle Moje alba na bočním panelu a vyberte Chytré album.

  Možnost Inteligentní album v nabídce Moje alba ve Fotkách pro Mac

 3. Do pole zadejte jméno Název inteligentního alba pole, které vám to pomůže později najít.

  Dialogové okno Inteligentní album ve Photos for Mac

Jak nastavit kritéria inteligentního alba

Jakmile vytvoříte chytrá alba, určete, jak mají fotografie podle podmínek alba skončit v příslušných složkách. Nastavte kritéria pro inteligentní album pomocí tří rozevíracích nabídek pod názvem alba.

 1. V první rozevírací nabídce vyberte kategorii alba. Fotografie je výchozí možnost. Mezi další možnosti patří album, datum, popis, název souboru, klíčové slovo, osoba, fotografie, text a název. Tuto položku můžete také nastavit na Clona, ​​Model fotoaparátu, Blesk, Ohnisková vzdálenost, ISO, Objektiv a Rychlost závěrky.

  První sada kritérií inteligentního alba v aplikaci Photos for Mac

 2. Ze střední nabídky definujte vztah mezi kategorií a podmínkami pro vaše chytré album. Pokud jste si vybrali Fotografie, podmíněné možnosti jsou je a není. Možnosti vztahu se mění v závislosti na kategorii. Pokud jste se například rozhodli Termíny, modifikátory se rozbalí na kritéria související s daty, jako je je před a je po.

  Pole podmínek v inteligentním albu

 3. V poslední rozevírací nabídce nastavte hledané výrazy nebo podmínky, které má aplikace Foto používat k zahrnutí nebo vyloučení obrázků podle alba. Možnosti v tomto poli se také mění v závislosti na kategorii a vztahu. Například pokud nastavíte Fotky jako kategorii a vyberte si z ní je nebo není ve sloupci modifikátoru vaše možnosti pro kritéria hledání zahrnují vše od typů fotografií (selfie a snímky obrazovky) až po charakteristiky, jako jsou skryté a označené jako oblíbené.

  Třetí nabídka v kritériích Smart Album

 4. Klikněte na Znaménko plus k přidání dalších vyhledávacích filtrů do alb. Přidání dalších možností vyhledávání může přinést méně výsledků nebo vůbec žádné.

 5. Pokud máte více hledaných výrazů, a Zápas nad nastavenými podmínkami se zobrazí nabídka. Vyberte, aby odpovídal žádný nebo Všechno kritérií.

  Inteligentní vyhledávací filtry alb pro shody alb v aplikaci Fotky

  Při vytváření kritérií vyhledávání se v levém dolním rohu okna zobrazí počet zobrazující počet výsledků, které bude složka obsahovat.

 6. Klikněte na Znaménko mínus k odstranění sady vyhledávání.

 7. Klikněte OK k vytvoření inteligentního alba.

 8. Najděte svou chytrou složku buď na Alba obrazovka nebo vnořená pod Moje alba v levém podokně.

  Inteligentní album z levého podokna aplikace Fotky pro Mac

Upravit chytrá alba

Jakmile vytvoříte chytrá alba, můžete je upravovat. Vyberte album na postranním panelu a vyberte Upravit inteligentní album pod Soubor Jídelní lístek. Případně klikněte pravým tlačítkem na album v Alba okno nebo levé podokno a vyberte Upravit inteligentní album.

Možnost Upravit inteligentní album ve Fotkách pro Mac

Zobrazí se dialogové okno známých podmínek. Nastavené podmínky můžete měnit nebo mazat, dokud vám Smart Album nebude fungovat tak, jak chcete. Klikněte OK k uložení vašich změn.