Skip to content

Jak používat Google Assistant s Google Maps

12 de Červenec de 2021
googleassistantgooglemaps 5b117c52ff1b780036f1fa2b

Mapy Google jsou vlajkovou lodí a mapovou aplikací společnosti Google. Google Assistant je virtuální asistent zabudovaný do systému Android a je k dispozici také pro iOS. Oba jsou užitečné samostatně, ale integrace Google Assistant do Map Google usnadňuje a bezpečněji naviguje a odemkne další funkce. Pomocí hlasových příkazů pro Mapy Google se můžete rychle dostat tam, kam chcete.

Jak funguje Google Assistant v Mapách Google

Google Assistant nahrazuje základní hlasové příkazy, na které se původně Mapy Google spoléhaly. Tato integrace znamená, že aplikaci Mapy Google můžete plně ovládat vyslovením příkazu „Dobře Google“ a následným příkazem. To také znamená, že máte přístup k mnoha funkcím Asistenta Google, aniž byste museli opustit aplikaci Mapy Google. Zde je návod, jak používat Asistenta Google v Mapách Google:

 1. Otevři Google mapy aplikaci a spusťte navigaci jako obvykle.

 2. Říci Dobře Google.

  Asistent Google v Mapách Google

  Když uvidíte ikonu čtyř teček ve spodní části obrazovky Map Google, Google Assistant poslouchá.

 3. Zeptejte se Asistenta Google na otázku najít benzín, nebo jej požádejte o provedení funkce jako text máma.

  Čerpací stanice v Mapách Google

  Říci volání nebo text, za kterým následuje jméno osoby ve vašem seznamu kontaktů, abyste zahájili telefonní hovor nebo textovou zprávu. Říci hrát si, následovaná skladbou, albem nebo žánrem hudby, pro přehrávání hudby bez opuštění aplikace Mapy Google. Existuje mnoho dalších příkazů, které můžete vyzkoušet.

Asistent Google provede váš příkaz, aniž by opustil Mapy Google nebo přerušil vaši navigaci. Další příkazy můžete vydat opětovnou aktivací Google Assistant nebo pokračovat v cestě.

Proč používat hlasové příkazy Google Maps?

Integrace Google Assistant s Google Maps poskytuje lepší, robustnější a hands-free zážitek při používání funkce navigace na kompatibilních mobilních zařízeních. Integrace vám umožní přístup k Asistentovi Google bez opuštění navigační obrazovky. Můžete také provádět úkoly, zatímco navigační obrazovka Map Google zůstává na svém místě. V některých případech způsobí, že Google Assistant požádá o provedení úkolu, což způsobí, že se aplikace Mapy Google zmenší na miniaturu obrázku v obraze (PIP), zatímco požadované informace nebo aplikace se zdá převzít. Vrátit Mapy Google do plné velikosti v těchto situacích je jednoduchá věc klepnutím na miniaturu nebo požádáním Google Assistant obnovit navigaci.

Co může Google Assistant dělat v Mapách Google?

Asistent Google může v Mapách Google provádět jakoukoli funkci, která by za normálních okolností vyžadovala, abyste spustili oči ze silnice a ťukli na obrazovku. To zahrnuje základní příkazy, jako je ztlumení hlasového navádění, změna trasy, změna cíle, zjištění předpokládaného času příjezdu a kontrola provozu.

Asistent Google zobrazující čerpací stanice v Mapách Google

Kromě ovládání funkcí navigace může Google Assistant provádět také řadu funkcí, které obvykle vyžadují, abyste opustili Mapy Google. Některé z funkcí, které může Google Assistant provádět bez opuštění navigační obrazovky, zahrnují:

 • Telefonujte a odesílejte textové zprávy.
 • Vyhledejte čerpací stanice, restaurace a další zajímavá místa.
 • Zpráva o povětrnostních podmínkách.
 • Přehrávat hudbu.
 • Otevřete svůj kalendář a poskytněte informace o schůzkách a schůzkách.

Jak používat Google Assistant k přehrávání hudby v Mapách Google

Jednou z užitečných funkcí, které integrace Google Assistant přináší do Map Google, je schopnost přehrávat a ovládat hudbu během navigace. Díky tomu můžete během jízdy požadovat žánr, skladbu, album nebo umělce, aniž byste opustili Mapy Google.

Asistent Google přehrávající hudbu v Mapách Google

Funguje to takto:

 1. Otevřeno Google mapy a spusťte navigaci jako obvykle.

 2. Říci Dobře Google aktivovat Google Assistant.

 3. Říci hrát si, následovaný hudebním žánrem, skladbou, albem nebo umělcem. Například řekněme hrát jazz automaticky vygenerovat jazzový seznam skladeb.

 4. Hudební aplikace, která je nastavena jako výchozí, se spouští bez přerušení Map Google. Pokud se podíváte na stavový řádek v horní části obrazovky, zobrazí se ikona služby.

  Hudba přehrávaná v aplikaci Mapy Google

 5. K pozastavení nebo zastavení hudby použijte Asistenta Google nebo přejetím prstem dolů na stavovém řádku otevřete mini přehrávač.

  Hudba Google hraje s aktivními Mapami Google

 6. Pokud klepnete na minipřehrávač, hudební aplikace se spustí s Mapami Google v malém okně v rohu obrazovky. Klepnutím na malé okno Map Google jej vrátíte do plné velikosti.

Další hlasové příkazy, které můžete vyzkoušet v Mapách Google s Asistentem Google

Integrace Google Assistant s Mapami Google vám umožňuje použít hlasové příkazy k vytvoření trasy a jejímu pozměnění. Toto nahrazuje a vylepšuje základní hlasové příkazy, které aplikace Mapy Google vždy dokázala přijmout.

Asistent Google zobrazující alternativní trasy v Mapách Google

Zde jsou některé další hlasové příkazy navigace, které fungují v Mapách Google:

 • Ztlumit hlasové navádění: Ztlumí podrobnou hlasovou asistenci.
 • Zapnout zvuk hlasového navádění: Obnoví podrobnou hlasovou pomoc.
 • Zobrazit provoz: Odhalí všechny dopravní problémy na vaší trase.
 • Zobrazit satelit: Nahradí základní zobrazení mapy satelitním snímkem.
 • Navigovat (destinace): Generuje trasu k libovolnému cíli, který požadujete.

Říci navigovat domů získat pokyny k vašemu domu nebo vyslovit název firmy. Tento příkaz funguje i mimo Mapy Google, v takovém případě spustí Mapy Google a vytvoří trasu.

 • Zobrazit přehled trasy: Zmenší mapu trasy tak, abyste viděli celou trasu.
 • Zobrazit alternativní trasy: Poskytuje alternativní způsoby, jak se dostat do cíle.
 • Jaký je můj odhadovaný čas příjezdu (ETA): Poskytuje odhadovaný čas, kdy dorazíte do cíle.
 • Vyhýbat se (mýtné / dálnice / trajekty): Změňte trasu, abyste se vyhnuli zpoplatněným silnicím, dálnicím nebo trajektům.
 • Umožnit (mýtné / dálnice / trajekty): Změňte svoji trasu tak, aby umožňovala zpoplatněné silnice, dálnice nebo trajekty.

Kromě základních navigačních příkazů Google Assistant reaguje na řadu dalších příkazů v Mapách Google. Ve většině případů dokáže odpovídat na otázky a provádět související úkoly, zatímco navigace zůstává na celé obrazovce. Zde jsou další hlasové příkazy Google Assistant, které můžete vyzkoušet v Mapách Google:

 • Volání (název): Umístí hovor někomu ze seznamu kontaktů.
 • Zašlete SMS (název): Zahájí textovou zprávu někomu ze seznamu kontaktů.
 • Jaké je počasí: Poskytuje souhrn místního počasí.
 • Jaké je počasí v (umístění): Poskytuje souhrn počasí na jiném místě.
 • Hrát si (hudba): Přehraje žánr, umělce, album nebo skladbu podle vašeho výběru.
 • Co je nejblíže (bod zájmu): Poskytuje nejbližší umístění, které odpovídá vašemu požadavku. Například, Jaký je nejbližší hotel poskytuje hotel, který je vám nejblíže.
 • Kdy je moje další schůzka: Přistupuje do vašeho kalendáře a poskytuje čas vaší příští plánované schůzky.

Proč integrovat Asistenta Google s Mapami Google, když již Android Auto existuje?

Integrace Google Assistant s Mapami Google duplikuje některé funkce Android Auto. Oba jsou přesto užitečné pro různé lidi v různých situacích. Android Auto je ořezané uživatelské rozhraní, které je navrženo tak, aby bylo jeho použití v automobilech bezpečnější. Má větší text, větší tlačítka a přichází s integrovaným hlasovým ovládáním. Může být také přímo integrován do osobních a nákladních automobilů, které mají integrovanou podporu Android Auto. Android Auto má možnosti přizpůsobení, například tmavý režim a snadné procházení obsahu. K dispozici jsou také integrované aplikace pro nabíjení, parkování a navigaci EV, které vám při jízdě lépe pomohou. Android Auto podporuje také zprávy a WhatsApp, takže můžete číst a odesílat nové zprávy, aniž byste spustili oči ze silnice.

Integrace Google Assistant / Mapy vs. Android Auto

Mapy Google jsou navrženy pro obecnější použití. Lze jej použít k navigaci v autě a je také užitečný pro navigaci pěšky, autobusem a jinými dopravními prostředky. Zatímco Google Maps mohou být užitečné, ať už řídíte auto, či nikoli, Android Auto je od základu navržen pro použití v automobilech. Android Auto je vhodný pro dlouhé cesty a je obzvláště užitečný, pokud vaše auto podporuje integraci Android Auto. Mapy Google s Asistentem Google jsou lepší, pokud hodně cestujete a vystupujete z auta, nejezdíte nebo pokud nechcete spouštět samostatnou aplikaci pro používání telefonu na cestách. Mapy Google jsou k dispozici také na platformách jiných než Android, zatímco Android Auto funguje pouze na zařízeních Android.