Skip to content

Jak používat Google Translate offline

12 de Srpen de 2021
GettyImages 1200713247 6c6bdd66334a43938a82796adb60d7ff

Co vědět

 • Klepněte na Přeložit z nebo přeložit do jazyk v aplikaci. Vyberte jazyk ze seznamu a klepněte na šipku stahování. Klepněte na Stažení.
 • Opakujte pro všechny jazyky, které chcete stáhnout.
 • Aplikaci používejte obvyklým způsobem: budete moci překládat text, fotografie, rukopis, konverzace a hlas.

Tento článek popisuje, jak stahovat jazyky (a mazat je, až budete hotovi), abyste mohli používat Google Translate offline v oficiálních mobilních aplikacích pro Android a iOS. Verze pro stolní počítače nepodporuje použití offline.

Jak nastavit Překladač Google pro použití offline

Když se pokoušíte porozumět nebo komunikovat v jiném jazyce, je Překladač Google skvělým zdrojem. Chcete -li aplikaci používat v režimu offline, musíte si stáhnout jazyky, které chcete přeložit.

Stáhnout pro:

 1. Otevřete aplikaci Překladač Google.

 2. Vlevo nahoře je jazyk Přeložit z jazyk, zatímco jazyk, který se zobrazuje vpravo nahoře, je přeložit do Jazyk. Klepněte na Přeložit z nebo přeložit do podle toho, který chcete změnit a/nebo stáhnout.

 3. V rozevíracím seznamu vyhledejte požadovaný jazyk a klepněte na šipku stahování napravo od něj.

 4. Zobrazí se vyskakovací okno s informací o tom, kolik úložiště budete potřebovat. Klepněte na Stažení pokračovat.

  Všimněte si, že ne všechny jazyky budou mít vedle sebe tlačítko pro stažení, což znamená, že nejsou k dispozici ke stažení. Že je jazyk stažen, poznáte, pokud v rozevíracím seznamu uvidíte vedle něj ikonu zaškrtnutí.

 5. Opakujte kroky tři a čtyři pro všechny požadované jazyky (pokud jich chcete stáhnout více).

 6. Nyní můžete aplikaci Překladač Google otevřít, kdykoli jste v oblasti bez připojení k internetu, a nastavit Přeložit z nebo Přeložit do jazyk jako kterýkoli z dříve stažených jazyků. Pokud jste připojeni k internetu, použijte aplikaci jako obvykle. Budete moci překládat text, fotografie, rukopis, konverzace a hlas – to vše, když jste offline.

Jak odstranit stažené jazyky

Stahování jazyků Překladače Google zabírá spoustu místa v úložišti – zvláště pokud stahujete více jazyků. Možná budete chtít smazat některá stažená data, když už je nebudete potřebovat, aby se uvolnilo místo. Postupujte podle těchto pokynů.

 1. Klepněte na Nastavení ve spodním menu. V systému Android bude možná nutné klepnout na nabídku vlevo nahoře.

 2. Klepněte na Offline překlad.

 3. Klepněte na odpadkový koš ikonu napravo od některého z vašich stažených jazyků a smažte ji ze stažených souborů. V závislosti na zařízení, které používáte, pak budete možná muset potvrdit, že chcete jazyk odstranit nebo odebrat.

  Postup odstranění smazaného jazyka z Překladače Google.

Pravidelně kontrolujte aktualizace jazyků

O Google je známo, že vydává aktualizace svých jazyků v Překladači Google, takže pokud plánujete ponechat určité jazyky ve svých souborech ke stažení dlouhodobě, je dobré zkontrolovat stahování jazyků (Nastavení > Offline překlad) a vyhledejte aktualizace, které mohou být k dispozici. Jednoduše klepněte na aktualizaci pro příslušný jazyk a postupujte podle pokynů k získání nejnovější verze.