Skip to content

Jak používat iCloud Drive

31 de Červenec de 2021
icloud network concept 499148134 0b6b1e0ee851485eab587e43c17f86ae

iCloud Drive, což je jen jeden aspekt iCloudu, poskytuje cloudové úložiště pro váš iPhone, iPad, iPod touch, Mac a Windows PC. iCloud Drive vám umožní udržovat všechny vaše soubory a složky aktuální na všech zařízeních, sdílet soubory s ostatními, vytvářet nové soubory a složky a mnoho dalšího. Krása iCloud Drive spočívá v přístupu k vašim souborům z jakéhokoli zařízení, ať jste kdekoli. Ukládejte na iCloud Drive jakýkoli typ souboru, pokud má 50 GB nebo méně a nepřekročíte limit úložiště na iCloudu. Tyto informace platí pro iCloud Drive napříč všemi podporovanými zařízeními, včetně iPhone, iPad, iPod touch, Mac a Windows PC.

Jak nastavit iCloud Drive

Nejprve se ujistěte, že je iCloud Drive nastaven na všech vašich zařízeních. Před nastavením iCloud Drive aktualizujte své zařízení Apple na nejnovější iOS, iPadOS nebo macOS. Pokud máte počítač se systémem Windows, proveďte aktualizaci na Windows 7 nebo novější a stáhněte si iCloud pro Windows. Zkontrolujte, zda je iCloud nastaven na všech vašich zařízeních a zda jste do iCloudu přihlášeni.

Na iPhonu, iPadu nebo iPodu Touch

Jít do Nastavení [your name]a potom klepněte na iCloud. Můžete být vyzváni k zadání hesla. Přejděte dolů a najděte iCloud Drive; ujistěte se, že je zapnutý (zelený).

Na počítači Mac

Jděte na Nabídka Apple a vyberte Systémové preference, pak Apple ID. (Pokud používáte macOS Mojave nebo starší, nemusíte Apple ID vybírat.) Vyberte iCloud a pokud se zobrazí výzva, přihlaste se pomocí svého Apple ID. (Může se stát, že budete požádáni o zadání přístupového kódu pro váš iPhone.) Pokud přistupujete k iCloudu z Macu poprvé, klikněte na další prostřednictvím úvodních obrazovek. Vybrat iCloud Drive zapnout.

Na webu iCloud.com

Přihlaste se na iCloud.com. Vybrat Stránky, Čísla, nebo Keynote. Vybrat Upgradujte na iCloud Drive pokud budete vyzváni k upgradu.

Na počítači se systémem Windows

Poté, co na svém iPhonu, iPadu, iPodu touch nebo Macu nastavíte iCloud Drive, nastavte si ho na počítači se systémem Windows. Jít do Start, otevřeno Aplikace nebo programya otevřete iCloud pro Windows. Chcete -li se přihlásit do iCloudu, zadejte své Apple ID. Vybrat iCloud Drivea poté vyberte Aplikovat.

Přístup k vašim souborům na iCloud Drive

iCloud Drive je šikovný nástroj, protože vám umožňuje přístup k vašim souborům odkudkoli. V závislosti na zařízení, které používáte, existuje několik způsobů přístupu k vašim souborům na iCloud Drive.

  • Chcete -li získat přístup k souborům z iCloud.com, přejděte na iCloud Drive.
  • Chcete -li získat přístup k souborům ze svého zařízení iPhone nebo iPad, přejděte na Soubory aplikace. (Na iOS 9 nebo iOS 10 k nim přistupujte z iCloud Drive aplikace.)
  • Na počítači se systémem Windows 7 nebo novějším a iCloudem pro Windows přejděte na iCloud Drive v Průzkumník souborů.

Přístup k vašim souborům na počítači Mac

Na počítači Mac přejděte na iCloud Drive v Nálezce. Přesunout všechny soubory z vašeho Desktop a dokumenty složku na iCloud Drive, musíte zapnout Desktop a dokumenty Vlastnosti. Zapnout Desktop a dokumenty:

  1. Jděte na Jablko nabídku a vyberte Systémové preference následován iCloud. (Ujistěte se, že je iCloud Drive zapnutý.)
  2. Vedle iCloud Drive vybrat Možnosti.
  3. Vyber Desktop a dokumenty složku.
  4. Vybrat Hotovo.

v Nálezce, teď uvidíte své Desktop a dokumenty ve složce iCloud část vašeho postranního panelu. K zapnutí plochy a dokumentů potřebujete macOS Sierra nebo novější.

Úložný prostor na iCloud Drivu

Každý účet Apple ID je dodáván s 5 GB úložného prostoru iCloud Drive. To je dostatečný úložný prostor pro zálohování iPhonu nebo iPadu a dokonce i pro uložení některých fotografií. Pokud však chcete získat přístup k mnoha fotografiím a souborům nebo mít členy rodiny na stejném Apple ID, můžete přidat úložný prostor. iCloud Drive je ve srovnání s jinými cloudovými službami relativně levný. Apple poskytuje 50 GB tarif za 99 centů měsíčně, 200 GB tarif za 2,99 $ měsíčně a terabajt úložiště za 9,99 $ měsíčně. Většina lidí bude s 50GB plánem v pořádku.

Upgradujte úložiště z iPhonu, iPadu nebo iPodu Touch

Chcete -li upgradovat tarif úložiště, přejděte na svém iPhonu, iPadu nebo iPodu touch na Nastavení> [your name] > iCloud> Správa úložiště. Klepněte na Kupte si více úložiště nebo Změňte plán úložiště. Vyberte plán, klepněte na Koupita postupujte podle pokynů na obrazovce.

Upgradujte úložiště z počítače Mac

Jděte na Nabídka Apple> Předvolby systému, poté vyberte Apple ID> iCloud. Vybrat Spravovat, následován Změňte plán úložiště nebo Kupte si více úložiště. Vyberte plán, vyberte další, a zadejte své heslo Apple ID.

Upgradujte úložiště z počítače se systémem Windows

Otevřete iCloud pro Windows. Klikněte Úložný prostor, následován Změňte plán úložiště. Vyberte plán a poté klikněte další. Zadejte heslo k Apple ID a klikněte na Koupit.