Skip to content

Jak používat iCloud Photo Library na iPadu

8 de Červenec de 2021
icloud photos 581b6d6b5f9b581c0bfb3775

iCloud Photo Library je řešení pro sdílení fotografií od společnosti Apple, které ukládá fotografie trvale do cloudu. Umožňuje vám efektivněji sdílet obrázky pomocí iPadu nebo iPhonu. Knihovnu fotografií iCloud můžete zobrazit také na počítači Mac nebo Windows. Knihovna fotografií na iCloudu synchronizuje vaše fotografie automatickým nahráváním nových fotografií na iCloud po jejich pořízení. Fotografie pak můžete prohlížet na všech zařízeních, která mají tuto funkci zapnutou. Tyto pokyny platí pro zařízení se systémem iOS 8 a novějším.

Jak zapnout iCloud Photo Library na iPadu

Chcete-li získat přístup k vašim fotkám na iCloudu, musíte nejprve zapnout službu iCloud Photo Library. Postup je následující:

 1. Otevřete nastavení iPadu aplikace.

 2. V nabídce na levé straně přejděte dolů a klepněte na „iCloud. “

  iCloud v nastavení iPadu

 3. V nastavení iCloudu zvolte „Fotky. “

  Nastavení iCloudu na iPadu se zvýrazněnými Photos

 4. Klepněte na přepínač vedle Fotky na iCloudu zapnuto / zelené.

  Nastavení iCloud Photos na iPadu se zvýrazněným přepínačem

 5. The Optimalizace úložiště iPad Tato možnost stáhne miniatury fotografií, když je na iPadu málo místa. Výběr Stahujte a uchovávejte originály bude znamenat, že si z iCloudu budete vždy stahovat plné verze obrázků.

  Sekce Fotky v nastavení iCloudu se zvýrazněnou kontrolou vedle Optimalizace úložiště iPad

 6. Nahrát do mého fotostreamu„volba synchronizuje celé obrázky mezi zařízeními, která mají tuto možnost zapnutou (např. váš iPhone nebo Mac). Toto nastavení je užitečné, pokud potřebujete přístup k fotografiím, i když nemáte připojení k internetu.

  Nastavení iCloud Photos se zvýrazněným přepínačem Nahrát do mého fotostreamu

 7. Otočte Sdílená alba přepnutím na zapnuto / zelená povolíte možnost vytváření sdílených fotoalb, která ukládáte na iCloud.

  Nastavení iCloud Photos se zvýrazněným přepínačem Sdílená alba

 8. Tato nastavení se ukládají automaticky, takže po dokončení můžete přejít na domovskou obrazovku.

Jak prohlížet fotografie v knihovně fotografií na iCloudu

Pro prohlížení fotografií a videí z iCloud Photo Library na iPadu není nic zvláštního. Fotografie a videa, která jste pořídili na jiných zařízeních, se stáhnou a uloží do role fotoaparátu iPadu, jako byste pořídili fotografii na iPadu. Můžete je zobrazit v aplikaci Fotografie na tabletu. Pokud máte nedostatek místa a rozhodli jste se optimalizovat úložiště, stále se vám budou zobrazovat miniatury fotografií a po klepnutí se fotka v plné velikosti stáhne. Aby to však fungovalo, musíte být připojeni k internetu. Svou knihovnu fotografií si také můžete prohlédnout na počítači Mac nebo Windows. Pokud máte Mac, můžete je pomocí aplikace Fotky zobrazit stejně jako na iPadu. V počítači se systémem Windows je můžete zobrazit v Průzkumníku souborů v části „Fotky na iCloudu“. Počítače Mac i Windows mohou k prohlížení knihovny fotografií používat icloud.com.