Skip to content

Jak používat iPad nebo iPad Mini jako telefon

7 de Září de 2021
family with grandparents doing facetime with ipad 547567075 596f99d322fa3a00113dff46

Co vědět?

 • Běžný způsob volání na iPadu je Facetime, ale můžete také použít číslo mobilního telefonu nebo aplikaci Zprávy.
 • Volání iPhonu na iPadu synchronizuje obě zařízení a směruje hovory přes váš iPhone i bez Apple ID.
 • Se službou Google Voice můžete také používat aplikace třetích stran, jako je Skype nebo Talkatone.

Tento článek vysvětluje, jak pomocí Facetime, aplikace Zprávy a aplikací třetích stran telefonovat.

Jak uskutečňovat hovory na iPadu pomocí FaceTime

Nejjednodušší způsob telefonování s iPadem je pomocí softwaru pro videokonference FaceTime. Je dodáván s vaším iPadem a pomocí vašeho Apple ID telefonuje komukoli, kdo má také Apple ID, tedy komukoli, kdo vlastní počítač iPhone, iPad, iPod Touch nebo Mac. Tyto hovory jsou zdarma, takže i když používáte svůj iPhone, minuty nebudete používat. Můžete dokonce přijímat hovory na FaceTime tím, že lidé kontaktují e -mailovou adresu přidruženou k vašemu Apple ID. Tyto pokyny platí pro zařízení se systémem iOS 10 a novějším. Zde je návod, jak používat FaceTime.

 1. Otevři FaceTime aplikace. Pokud FaceTime ve vašem iPadu ještě není, můžete si jej zdarma stáhnout z App Store.

 2. Klepněte na znaménko plus (+) vyberte někoho, komu chcete volat z vašich kontaktů. Do hovoru můžete zahrnout více kontaktů. Můžete také začít psát jméno kontaktu na klávesnici a FaceTime jej dokončí automaticky.

  FaceTime na iPadu se zvýrazněným znaménkem plus

 3. Když jste vybrali všechny, které chcete kontaktovat, stiskněte jedno z volání tlačítka pro vytvoření souboru Zvuk (pouze hlas) nebo Video volání.

  FaceTime na iPadu se zvýrazněnými tlačítky pro volání zvuku a videa

 4. FaceTime uskuteční hovor.

Jak volat přes FaceTime pomocí zpráv

Prostřednictvím aplikace Zprávy můžete také uskutečňovat hovory FaceTime se svými kontakty. Stejně jako v aplikaci FaceTime můžete volat pouze lidem, jejichž Apple ID se připojují k jejich telefonním číslům.

 1. Otevři Zprávy aplikace.

  IPad se zvýrazněnou aplikací Zprávy

 2. Pokud máte otevřenou konverzaci s osobou, kterou chcete kontaktovat, klepněte na toto vlákno. V opačném případě musíte začít nový.

  Zprávy pro iPad se zvýrazněným vláknem konverzace

 3. Klepněte na obrázek kontaktu v horní části obrazovky.

  Zprávy na iPadu se zvýrazněnou e -mailovou adresou kontaktu

 4. Klepněte na FaceTime zahájit videohovor, nebo Zvuk zahájíte pouze zvukový hovor.

  Zprávy na iPadu se zvýrazněnou ikonou FaceTime

 5. Když hovor skončí, klepněte na konec tlačítko (video) nebo červené tlačítko (pouze zvuk).

Telefonujte na svůj iPad pomocí mobilního čísla svého iPhonu

Jako alternativu k FaceTime můžete na svém iPadu uskutečňovat „iPhone hovory“. Tato funkce synchronizuje váš iPad a iPhone, aby vám umožnila uskutečňovat a přijímat hovory na tabletu, jako by to byl skutečně váš telefon. Tyto hovory jsou ve skutečnosti směrovány přes váš iPhone, takže můžete volat komukoli, i když nemá Apple ID. Funkci zapnete takto: Než budete postupovat podle níže uvedených pokynů, nezapomeňte připojit iPhone a iPad ke stejné síti Wi-Fi a do obou jste přihlášeni pomocí stejného Apple ID.

 1. Otevřeno Nastavení na vašem telefonu.

 2. Najít Telefon nastavení.

  Nastavení a telefon na iPhonu

 3. Klepněte na Volání na jiná zařízení nadpis a přepněte přepínač na zapnuto/zeleně v horní části další obrazovky.

 4. Když se zobrazí seznam zařízení, povolte ta, na která chcete přesměrovat hovory. Mezi kompatibilní zařízení patří další iPady, iPhony a Macy.

  Směrování a přepínání přepínačů na jiných zařízeních na iPhone

 5. Když je toto nastavení aktivní, můžete volat a přijímat hovory na jakémkoli zařízení, do kterého jste přihlášeni pomocí svého Apple ID.

Jiné způsoby, jak používat iPad jako telefon

Pokud chcete na svém iPadu jiné než standardní možnosti, můžete se také podívat do aplikací pro internetové volání třetích stran.

Skype

Skype je nejpopulárnějším způsobem uskutečňování internetových hovorů a na rozdíl od FaceTime není omezen na lidi používající zařízení iOS. Skype na iPadu je poměrně jednoduchý proces, i když si musíte stáhnout aplikaci Skype. Na rozdíl od FaceTime mohou být poplatky za volání přes Skype, ale volání ze Skype na Skype jsou zdarma, takže platíte pouze za volání lidem, kteří Skype nepoužívají.

Talkatone s Google Voice

FaceTime a Skype jsou skvělé, oba nabízejí výhodu uskutečňování videohovorů, ale co bezplatný hovor komukoli v USA bez ohledu na to, zda používá konkrétní službu nebo ne? FaceTime funguje pouze s ostatními uživateli FaceTime, a přestože Skype může uskutečnit hovor komukoli, je zdarma pouze pro ostatní uživatele Skype.

 • Talkatone ve spojení se službou Google Voice umožňuje bezplatné hlasové hovory komukoli v USA, ale nastavení je trochu matoucí.
 • Google Voice vám dává jedno telefonní číslo pro všechna vaše zařízení. Hlasové hovory, které používáte, však používají vaši hlasovou linku, a to na iPadu nemůžete.

Talkatone je bezplatná aplikace pro volání, která rozšiřuje službu Google Voice o volání přes datovou linku, což znamená, že ji můžete používat s iPadem. Potřebujete aplikaci Talkatone i Google Voice. Přejděte do svého účtu Google Voice a přidejte číslo Talkatone jako telefonní číslo pro přesměrování. Poté se odchozí hovory zobrazí z vašeho telefonního čísla Talkatone. Google Voice vám však kvůli potenciálním problémům se spamem neumožňuje přeposílat textové zprávy na propojená čísla.