Skip to content

Jak používat iPhone k nastavení Apple TV

8 de Červenec de 2021
GettyImages 1188224705 fe24129978ce4c098e07472ba8d2c65e

Nastavení Apple TV 4. generace není těžké, ale vyžaduje mnoho kroků a některé jsou zdlouhavé. Naštěstí, pokud máte iPhone, můžete nastavit ty nejotravnější kroky a urychlit proces nastavení. To, co dělá nastavení tak pomalým, je psaní pomocí klávesnice na obrazovce Apple TV. Ale iPhone vám umožní většinu z toho přeskočit – nebo alespoň psát na uživatelsky přívětivější klávesnici telefonu. Zde je návod. Pokyny v tomto článku platí pro Apple TV 4. generace a novější a iPhony se systémem iOS 9.1 a novějším.

Jak nastavit Apple TV s iPhone

Nastavení Apple TV pomocí iPhonu je mnohem rychlejší a jednodušší než používání dálkového ovladače Siri Remote a klávesnice na obrazovce. Tady je co dělat.

 1. Připojte Apple TV ke zdroji napájení a připojte jej k televizi.

 2. Spárujte dálkový ovladač s Apple TV kliknutím na touchpad na dálkovém ovladači Apple TV.

 3. Vybrat Jazyk použijete Apple TV a kliknete na touchpad.

 4. Vybrat umístění kde použijete Apple TV a kliknete na touchpad.

 5. Na obrazovce Nastavení Apple TV vyberte Nastavit pomocí zařízení a klikněte na touchpad.

  Nastavení Apple TV s iPhone, krok 1

 6. Odemkněte zařízení iOS a podržte jej několik palců od Apple TV.

  Kroky k nastavení Apple TV.

 7. Na obrazovce iPhone se objeví okno s dotazem, zda nyní chcete nastavit Apple TV. Klepněte na Pokračovat.

 8. Přihlaste se ke svému Apple ID. Toto je jedno z míst, kde tento přístup šetří čas. Místo toho, abyste museli na jedné obrazovce psát své uživatelské jméno a heslo na jiné, můžete k tomu použít klávesnici iPhone. Tím se do Apple TV přidá Apple ID a přihlásíte se do iCloudu, iTunes Storu a App Storu v televizi.

 9. Vyberte, zda chcete sdílet diagnostická data o Apple TV s Apple. Nejsou zde sdíleny žádné osobní informace, pouze údaje o výkonu a chybách. Klepněte na Ne, díky nebo OK pokračovat.

  Nastavení Apple TV s iPhone, krok 2

 10. V tomto okamžiku iPhone nejen přidá vaše Apple ID a další účty do vaší Apple TV, ale také získá všechna data sítě Wi-Fi z vašeho telefonu a přidá je do vašeho televizoru: automaticky najde vaši síť a přihlásí se do ní . Můžete také připojit Apple TV k routeru pomocí ethernetového kabelu, podle vašich preferencí.

Dokončete nastavení Apple TV

Role vašeho iPhone při nastavování Apple TV je nyní u konce. Pomocí těchto kroků dokončete proces pomocí dálkového ovladače Siri Remote.

 1. Zvolte, zda chcete povolit služby určování polohy. Tato funkce není tak zásadní jako na iPhonu, ale poskytuje některé pěkné funkce, jako jsou místní předpovědi počasí, takže ji doporučujeme

  Povolit služby určování polohy.

 2. Dále povolte Siri. Je to možnost, ale funkce Siri jsou součástí toho, co dělá Apple TV tak úžasnou, tak proč je vypínat?

  Použijte Siri.

 3. Vyberte, zda použít spořiče obrazovky společnosti Aerial od společnosti Apple, či nikoli. Anténní spořiče obrazovky přicházejí s velkým stahováním (kolem 600 MB / měsíc).

  Možnosti spořiče obrazovky z antény.

 4. Zvolte sdílení diagnostických dat s Apple nebo ne. Jak již bylo uvedeno dříve, toto neobsahuje osobní údaje, takže záleží jen na vás

 5. Můžete se rozhodnout sdílet nebo ne sdílet stejný druh dat s vývojáři aplikací, abyste jim pomohli vylepšit jejich aplikace

 6. Nakonec musíte s jeho používáním souhlasit s podmínkami Apple TV. Udělejte to zde.

 7. Vrátíte se na domovskou obrazovku Apple TV a můžete začít stahovat aplikace a sledovat své oblíbené pořady a filmy.