Skip to content

Jak používat připomenutí přestávky na YouTube

18 de Srpen de 2021
youtubetakeabreak 5b26b36eba6177003620e60a

YouTube je jedním z největších zdrojů zábavných a vzdělávacích videí na světě a je velmi snadné se nechat vtáhnout dovnitř a zapomenout si dát pauzu. S více než 60 hodinami videoobsahu nahraného na web každou minutu každého dne je doslova nemožné, aby to všechno sledoval jeden člověk. Právě tam vstupuje do hry funkce YouTube na přestávku. Pokud jste někdy přišli k rozumu tři hodiny hluboko do automaticky se hrajícího labyrintu deseti nejlepších videí, kompilací memů a všech dalších nádherných, strašných věcí, které internet může nabídnout, funkce přestávky může být přesně to, co vy ‚ hledám.

Jak funguje přestávka YouTube?

Připomenutí přestávky na YouTube je funkce, která má lidem pomoci ovládat své návyky při sledování. Vzhledem k tomu, jak je aplikace YouTube nastavena, s doporučenými videi a funkcí automatického přehrávání, která je ve výchozím nastavení zapnutá, je velmi snadné otevřít aplikaci a sledovat jedno video a nakonec sledovat mnohem více.

Funkce YouTube pauza zobrazená v telefonu.

Když je tato funkce povolena, aplikace YouTube v určeném časovém intervalu zobrazí jemné připomenutí. Pokud například nastavíte 30minutový interval, vyskočí po zhlédnutí 30minutového obsahu videa. Jakmile se připomenutí objeví, video je pozastaveno, takže si nemusíte dělat starosti, že byste o něco přišli. Tato funkce funguje, ať už sledujete hodně krátkých videí nebo jedno dlouhé video. Pokud tedy sledujete šest pětiminutových videí a váš interval je nastaven na 30 minut, při zahájení sedmého videa se zobrazí připomenutí přestávky. Stejné připomenutí se objeví také 30 minut po spuštění hodinového videa. Když se připomenutí objeví, můžete ho zavřít klepnutím na tlačítko pro zavření. Pokud chcete upravit časový interval, můžete také klepnout na tlačítko nastavení na připomenutí. To se může hodit, pokud jste si dříve nastavili krátký interval a sledujete dlouhé video, které nechcete, aby funkce opakovaně přerušovala. Funkce YouTube na přestávku sleduje pouze čas, který skutečně strávíte sledováním videí v aplikaci. Pokud pozastavíte video na více než 30 minut, časovač se resetuje. Pozastavením videa nebo zavřením videa se resetuje také časovač, takže tato funkce není rodičovská kontrola schopná omezit čas strávený u obrazovky dítěte.

Jak používat funkci YouTube Take a Break

Aktivace připomenutí přestávky na YouTube je docela snadná a je to víceméně stejný proces, ať už používáte Android nebo iPhone. Ve verzi aplikace pro Android existuje jen jedno další klepnutí a úroveň nabídek. Chcete -li zapnout YouTube, udělejte si přestávku v aplikaci pro Android:

 1. Otevři Aplikace YouTube.

 2. Klepněte na svůj ikona účtu v pravém horním rohu aplikace.

  YouTube na telefonu.

 3. Klepněte na Nastavení.

  Nastavení účtu YouTube.

 4. Klepněte na Všeobecné.

  Nastavení aplikace YouTube.

 5. Klepněte na Připomeň mi, abych si udělal přestávku přepnout spínač.

  Obecná nastavení aplikace YouTube.

 6. Upravte frekvenci připomenutí na dobu, kterou upřednostňujete.

  Frekvence připomenutí přestávky na YouTube.

 7. Klepněte na OK.

  Frekvence připomenutí přestávky na YouTube.

Chcete -li zapnout YouTube, udělejte si přestávku v aplikaci pro iOS:

 1. Otevři Aplikace YouTube.

 2. Klepněte na svůj ikona účtu v pravém horním rohu aplikace.

 3. Klepněte na Nastavení.

 4. Klepněte na Připomeň mi, abych si udělal přestávku.

 5. Upravte frekvenci připomenutí na upřednostňovaný čas.

Jakmile zapnete připomenutí přestávky, můžete se vrátit ke sledování svých oblíbených videí. Jakmile uplyne zadaný čas, funkce se spustí.

Kde můžete využít přestávku YouTube?

Funkce YouTube na přestávku není k dispozici všude. Pokud jste doufali v jemné připomenutí, abyste přestali sledovat YouTube na svém notebooku, pak máte smůlu. V takovém případě můžete zvážit nastavení budíku v telefonu nebo investovat do časovače vajec, dokud YouTube tuto funkci nepřenese na další platformy. Funkce YouTube break a break je k dispozici v novějších verzích mobilní aplikace YouTube pro Android a iPhone. První verze aplikace, která obsahovala připomenutí přestávky, byla 13.17, takže pokud máte starší verzi, nebudete tuto funkci moci používat.

Jaké další iniciativy má YouTube pro digitální pohodu?

Iniciativa digitální pohody na YouTube je řada cílů a funkcí, které mají divákům pomoci při chytré volbě při používání mobilní aplikace YouTube. Některé z těchto funkcí jsou k dispozici, jiné jsou ve fázi plánování a je jich ještě více, které ještě nebyly ani oznámeny. Zde jsou některé z nejužitečnějších nástrojů YouTube, které vám pomohou podpořit vaši digitální pohodu:

 • Čas sledoval profil: profil, ke kterému máte přístup v aplikaci YouTube, abyste zjistili, kolik času denně strávíte sledováním videí, včetně nástrojů, které vám pomohou spravovat návyky při sledování.
 • Plánovaný přehled oznámení: funkce, která vám umožní zkondenzovat všechna oznámení aplikace push, která byste normálně obdrželi v průběhu dne, do jednoho přehledu.
 • Vypněte zvuky a vibrace upozornění: funkce, která vám umožní zabránit aplikaci YouTube ve spouštění zvukových nebo vibračních upozornění, když spíte, ve škole, v práci nebo v jinou denní dobu.