Skip to content

Jak používat Siri na Macu

8 de Srpen de 2021
GettyImages 709138983 5c7744aac9e77c00012f8165

Ve svém iPhonu je jednoduché požádat Siriho, aby provedl příkaz. Co se ale stane, když při práci na počítači nemáte svůj iPhone poblíž? Siri můžete používat i na svém Macu. Je to rychlé a snadné, což z něj činí perfektního společníka pro váš iMac nebo MacBook. Pokyny v tomto článku platí pro jakýkoli Mac se systémem macOS Sierra nebo novějším.

Jak povolit Siri na Macu

Při prvním nákupu nového počítače Mac budete během nastavování vyzváni k povolení Siri. Pokud však tento krok přeskočíte, budete muset Siri povolit, než ho budete moci použít.

 1. Na počítači Mac klikněte na Jablko ikonu v levém horním rohu obrazovky.

 2. V nabídce vyberte Systémové preference.

 3. V předvolbách systému kliknutím na Siri otevřete okno předvoleb Siri.

  Předvolby systému na Macu

 4. Pod ikonou Siri v okně klikněte Povolte Ask Siri.

  Okno předvoleb Siri na Macu

  Zkontrolujte, zda Zobrazit Siri v liště nabídek Před zavřením okna je vybráno pole. To usnadňuje nalezení Siri na panelu nabídek v horní části obrazovky.

 5. Jakmile budete hotovi, můžete zavřít okno předvoleb.

Jak otevřít a používat Ask Siri na Macu

Nyní, když je na vašem Macu povolena Siri, měli byste vidět ikonu Siri v pravé horní části obrazovky. Odtud budete moci Siri používat pro mnoho různých příkazů.

 1. Siri otevřete jednoduše kliknutím na Siri ikonu v horní části obrazovky, v doku nebo na dotykovém panelu. Nebo můžete stisknout a podržet Příkazová klávesa+mezerník dokud Siri neodpoví. Nejnovější verze systému Mac vám umožňují jednoduše říct „Hey Siri“ a otevřít Siri v počítači. Tato funkce je k dispozici pouze pro MacBook Pro (15palcový, 2018), MacBook Pro (13palcový, 2018, čtyři porty Thunderbolt 3), MacBook Air (Retina, 13palcový, 2018) a iMac Pro.

 2. Když se Siri otevře, v pravé horní části obrazovky se zobrazí okno Siri. Jednoduše řekněte svůj příkaz a počkejte, až Siri odpoví.

Co mohu požádat Siri, aby udělal?

Siri na Macu má stovky příkazů, které vám mohou usnadnit a zrychlit navigaci na Macu. Nyní můžete vyzkoušet několik příkazů:

 • Co to jer: Když se Siri zeptáte na počasí, získáte aktuální předpověď v okně Siri.
 • Otevřete Safari: Tento příkaz otevře Safari k použití. Můžete také požádat Siri, aby otevřel další prohlížeče, jako je Chrome nebo Firefox.
 • Najít všechny mé nedávné dokumenty: Tento příkaz způsobí, že Siri vytvoří seznam všech nedávných dokumentů vytvořených na vašem počítači Mac.
 • Otevřete Spotify: Chcete poslouchat hudbu ve své oblíbené hudební aplikaci? Požádejte Siriho, aby to otevřel. Pokud máte v zařízení hudbu, můžete také požádat Siriho, aby hrál něco konkrétnějšího.
 • Najít tweety od X: Můžete požádat Siriho, aby našel tweety od někoho konkrétního.
 • FaceTime X: Chcete někoho FaceTime? Výsledkem tohoto příkazu je, že Siri vytočí konverzaci FaceTime s někým z vašeho seznamu kontaktů.
 • Najděte knihy od X: Potřebujete dobré čtení? Výsledkem tohoto příkazu je, že Siri otevře iBooks s připravenými knihami vašich autorů.
 • Přidejte schůzku: Požádejte Siriho, aby vytvořil schůzku pro vaše datum a čas. Siri přidá schůzku do vašeho kalendáře a dokonce ji smaže, pokud se rozhodnete.

Chcete vědět, co ještě Siri dokáže? Jednoduše otevřete Siri a zeptejte se „Co můžeš udělat„pro seznam ještě více příkladů.

Jak přizpůsobit Siri na Macu

Siri je možné plně přizpůsobit vašim jedinečným preferencím. Chcete -li začít s přizpůsobováním, postupujte podle těchto rychlých kroků.

 1. Klikněte na Jablko ikonu v levém horním rohu obrazovky.

 2. Vybrat Systémové preference.

 3. Dále klikněte Siri v seznamu možností.

  Předvolby systému na Macu

 4. Na obrazovce Siri můžete přizpůsobit klávesovou zkratku, jazyk a hlas Siri. Hlasovou zpětnou vazbu od Siri můžete také zapnout nebo vypnout v závislosti na vašich preferencích.

  Snímek obrazovky s předvolbami jazyka pro Siri na Macu

 5. Jakmile provedete všechny potřebné změny, zavřete okno předvoleb Siri.

Siri Hacks pro váš Mac byste měli vědět

Kromě jednoduchých příkazů Siri existují hacky, pomocí kterých můžete Siri skutečně pracovat pro vás. Začněme tím, že povolíme psát na Siri, což vám umožní napsat odpověď na Siri bez mluvení.

Napište Siri

 1. Vybrat Jablko ikonu v levém horním rohu obrazovky a poté klikněte na Systémové preference.

 2. Klikněte Přístupnost.

  Přístupnost v předvolbách systému macOS

 3. Přejděte dolů a klikněte Siri.

  Možnosti usnadnění na Macu

 4. Zde klikněte Povolte psaní textu na Siri zapnout. Nyní budete moci psát své příkazy Siri místo toho, abyste je vyslovovali nahlas.

Uložit výsledky Siri

Dalším skvělým hackem je možnost uložit výsledky Siri do centra oznámení, abyste je příště snadno našli. Navíc jsou informace vždy aktuální.

 1. Otevřete Siri pomocí klávesové zkratky, Touch Baru, klikněte na ikonu v doku nebo klikněte na Siri ikonu v horní části obrazovky.

 2. Řekněte nebo zadejte příkaz Siri. Jakmile Siri odpoví, uvidíte vedle výsledku znaménko plus.

 3. Klikněte na Plus (+) přidat výsledky do Centra oznámení pro bezpečné uchování.

Co dělat, když Siri nefunguje?

Pokoušíte se otevřít Siri na Macu, ale zbývají vám jen zprávy „zkuste to znovu později“ nebo žádné zprávy? Existuje několik věcí, které můžete vyzkoušet.

 • Zkontrolujte nastavení sítě: Začněte tím, že se ujistíte, že jste připojeni k internetu. Pro správné používání Siri vyžaduje, aby bylo vaše zařízení připojeno.
 • Ujistěte se, že jste Siri aktivovali správně: Pokud vám chybí ikona Siri, ujistěte se, že je Siri správně povolena, a to v předvolbách systému.
 • Zajistěte, aby pro Siri nebyla nastavena omezení: To lze provést tak, že přejdete do svých systémových předvoleb a poté na rodičovskou kontrolu. V části Jiné můžete zkontrolovat, zda není vypnutá funkce Siri a diktování.
 • Zkontrolujte své mikrofony: Pokud Siri nereaguje, váš mikrofon nemusí správně fungovat. Nastavení mikrofonu můžete zkontrolovat v části Předvolby systému.