Skip to content

Jak převést PDF do formátu Google Doc

13 de Červenec de 2021
Womanlookingatapapernexttoherlaptop 538ff86f9b0a48cd8dfc402ef12ef0c3

Co je třeba vědět

 • Ve svém účtu Dokumentů Google vyberte ikonu Otevřít výběr souborů ikona.
 • Vybrat nahrát záložka. Vybrat Vyberte soubor ze svého zařízení nebo přetáhněte PDF do Přetáhněte sem soubor.
 • Vybrat Otevřít pomocí Dokumentů Google v horní části obrazovky. Dokumenty Google převádějí PDF automaticky.

Tento článek vysvětluje, jak převést PDF do formátu Dokumentů Google nahráním PDF do Dokumentů Google v prohlížeči.

Jak převést soubor PDF do formátu Dokumentů Google

Když nahrajete PDF do Dokumentů Google, automaticky se převede soubor do formátu Dokumentů Google. K tomu nepotřebujete žádné speciální nástroje ani software; funkce je integrována přímo. Protože jsou Dokumenty Google kompatibilní s jakoukoli platformou, můžete se soubory PDF pracovat v jakémkoli webovém prohlížeči nebo na jakémkoli zařízení.

 1. Přihlaste se ke svému účtu Dokumentů Google.

 2. Vybrat Otevřít výběr souborů ikona v řádku ikon v horní části obrazovky. Ikona vypadá jako složka.

 3. Přejít na nahrát záložka v Otevřít soubor dialogové okno. Klikněte na ikonu Vyberte soubor ze svého zařízení nahrajte soubor PDF nebo jej přetáhněte do souboru Přetáhněte sem soubor krabice.

  Nahrát jako

 4. Soubor se otevře. Poté vyberte Otevřít pomocí Dokumentů Google v horní části obrazovky.

  otevřít s dokumenty

 5. Upravte soubor podle potřeby v Dokumentech Google.

Dokumenty Google převádějí soubory PDF při zachování původního textu a formátování. Jakmile jste v dokumentu, můžete aktualizovat text, přidat grafiku nebo změnit uspořádání rozvržení, jak chcete. Až úpravy dokončíte, exportujte nebo sdílejte dokument v různých formátech, včetně DOCX, RTF, PDF a HTML. Můžete si jej také stáhnout zpět do PDF na adrese Soubor > Stažení, poslat jej e-mailem nebo odeslat na Disk Google jako soubor PDF. Dokumenty Google mají limit velikosti 50 MB. Většina souborů PDF má relativně malou velikost, takže to nemusí představovat problém.

Dokumenty Google na cestách

Jednou z výhod používání Dokumentů Google je, že je k dispozici z jakéhokoli zařízení kdekoli, kde máte přístup k internetu. Pokud často přistupujete k Dokumentům Google ze smartphonu nebo tabletu, stáhněte si mobilní aplikaci Dokumenty Google pro zařízení iOS a Android z Google Play nebo iOS App Store. S aplikací můžete vytvářet, upravovat a spolupracovat na cestách, stejně jako v prohlížeči.

Co je soubor PDF?

PDF znamená Portable Document Format. Společnost Adobe Systems vytvořila formát souboru PDF na počátku 90. let jako způsob, jak zajistit konzistenci formátování dokumentů na různých počítačových platformách. Díky síle a univerzálnosti souborů PDF patří mezi nejoblíbenější formáty souborů v okolí.