Skip to content

Jak převést PDF na Word soubory na Mac

12 de Červenec de 2021
GettyImages 938326384 7cf2f539a67f4f46af4bcb34ba910354

Vzhledem k tomu, jak běžné jsou formáty souborů PDF a World document, byste si mysleli, že existuje snadný způsob převodu PDF do dokumentů Word. Bohužel tomu tak není.

Převést na Word pro snadnější úpravy

Hlavní výhodou přeměny PDF na soubor Word je to, že usnadňuje úpravy a formátování v aplikaci Microsoft Word. Po dokončení úprav v aplikaci Word jej můžete převést do souboru PDF pomocí Vývozní funkce pod Soubor záložka. Chcete-li převést PDF do souboru Word, potřebujete nějaké další nástroje. Tady jsou tři způsoby, jak to udělat.

Konvertujte pomocí bezplatného webového nástroje

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak převést soubor PDF do souboru Word, který můžete otevřít ve svém počítači Mac, je použít jeden z mnoha bezplatných nástrojů pro webový převod. Tento příklad používá Smallpdf. Nástroj pro převod PDF na Word od Smallpdf je zdarma k použití, ale web nabízí více nástrojů a funkcí s placenými prémiovými plány.

 1. Otevřete smallpdf.com/pdf-to-word ve webovém prohlížeči na počítači Mac. Přetáhněte PDF do modrého prostoru na webové stránce nebo vyberte Vyberte Soubory vyhledejte soubor PDF a nahrajte jej.

 2. Pokud je soubor PDF uložen na vašem účtu Disku Google nebo Dropbox, vyberte ikonu šipky vedle Vyberte Soubory a poté vyberte Z Disku Google nebo Z Dropboxu otevřete Disk Google nebo Dropbox a vyberte soubor přímo ze svého účtu.

  Možnosti nahrávání PDF na webu Smallpdf

  Dokončení procesu převodu může trvat několik sekund nebo déle, v závislosti na velikosti souboru a rychlosti internetového připojení.

 3. Po dokončení převodu vyberte šipka dolů vedle názvu souboru jej stáhněte jako soubor DOCX.

  Webová stránka Smallpdf se šipkou pro stažení

  Můžete také vybrat ikonu obálka ikona pro vygenerování odkazu na webu, ikona Dropbox ikona pro uložení do vašeho účtu Dropbox nebo Disk Google ikonu a uložte jej na svůj účet Disku Google.

K převodu použijte Adobe Acrobat Pro DC pro Mac

Je možné převést PDF do souboru Word přímo ze samotného dokumentu PDF – ale pouze pokud používáte prémiový plán Adobe Acrobat Pro DC. Tento plán nabízí kompletní řešení PDF pro Windows i Mac od 15 $ měsíčně se sedmidenní bezplatnou zkušební verzí. Tento článek používá bezplatnou zkušební verzi aplikace Adobe Acrobat Pro DC.

 1. Ve webovém prohlížeči přejděte na stránku acrobat.adobe.com/us/en/acrobat/how-to/pdf-to-word-doc-converter.html.

 2. Vybrat Spusťte bezplatnou zkušební verzi a poté vyberte Začít.

  Screenshot z webu Adobe.com.

 3. Na následující stránce zadejte do pole svou e-mailovou adresu a pomocí rozevíracího seznamu vyberte tarif, na který se chcete zaregistrovat (měsíční, předplacený roční nebo roční placený měsíčně). Vybrat Pokračovat až budete hotovi.

  Screenshot z webu Adobe.com.

  Pokud chcete službu pouze otestovat, zrušte tarif před vypršením sedmidenní zkušební verze, aby vám nebylo účtováno.

 4. Na následující stránce vytvořte nebo se přihlaste ke svému účtu Adobe zadáním hesla.

  Screenshot z webu Adobe.com.

 5. Na další stránce zadejte své platební údaje a vyberte Spusťte bezplatnou zkušební verzi.

 6. Po přijetí platebních údajů vyberte Začít.

  Screenshot z webu Adobe.com.

 7. Acrobat Pro DC se začne stahovat do vašeho počítače Mac. Po dokončení stahování spusťte instalaci poklepáním na stažený soubor a postupujte podle pokynů.

  Snímek obrazovky instalačního programu Acrobat DC.

 8. Když se zobrazí okno instalačního programu Acrobat Pro DC, zadejte svůj e-mail a heslo a vyberte Přihlásit se.

  Snímek obrazovky instalačního programu Adobe DC.

 9. K zodpovězení otázek použijte rozevírací seznamy. Vybrat Pokračovat až budete hotovi.

 10. Vybrat Spusťte instalaci. Instalace může trvat několik minut.

  Snímek obrazovky instalačního programu Acrobat DC.

 11. Po dokončení instalace se automaticky otevře aplikace Acrobat Pro DC. Vybrat Otevřít soubor vyhledejte a vyberte soubor PDF, který chcete převést.

  Adobe Pro DC S možností otevřít soubor PDF

 12. Ve svislé nabídce vpravo od souboru PDF vyberte Exportovat PDF.

  Acrobat Pro DC se zvýrazněným Exportem PDF

 13. Na další stránce se ujistěte, že Microsoft Word možnost je zvýrazněna modře. Volitelně vyberte ikonu ozubeného kola a proveďte úpravy nastavení DOCX. Poté vyberte Vývozní.

  Obrazovka Acrobat Pro DC pro export PDF do aplikace Word

 14. V dalším okně vyberte, kam chcete soubor uložit do počítače Mac. Případně soubor přejmenujte a vyberte Uložit. Po dokončení převodu se soubor automaticky otevře v aplikaci Word.

Převod s existující aplikací na vašem počítači Mac

Poslední způsob převodu PDF do dokumentu Word zahrnuje použití aplikace s názvem Automator, která je nainstalována na všech počítačích Mac. Tato aplikace vám pomůže automatizovat určité úkoly vytvářením pracovních postupů. Ačkoli nemůže převádět soubory PDF přímo do formátů souborů DOC nebo DOCX, můžete pomocí aplikace Automator ukládat soubory PDF jako soubory RTF, které pak můžete otevřít v aplikaci Word a poté uložit jako soubor aplikace Word. Následující pokyny platí pro počítače Mac se systémem macOS 10.4 nebo novějším.

 1. Otevři Aplikace složku a vyberte Automator ikona aplikace.

  Složka aplikací na počítači Mac se zvýrazněnou ikonou Automator

 2. Vybrat Pracovní postup v Vyberte typ dokumentu okno a vyberte Vybrat.

  Aplikace Automator pro Mac s vybraným Workflow

 3. Ve svislém sloupci nejdále vlevo od okna zvolte Soubory a složky. Ve středním sloupci vyberte Požádejte o položky vyhledávače a přetáhněte jej do volného prostoru doprava. Zobrazí se nové pole.

  Aplikace Automator pro Mac s vybranými položkami Ask for Finder

 4. Na stejné obrazovce vyberte Soubory PDF ve sloupci úplně vlevo. Ve středním sloupci vyberte Extrahujte text PDF a přetáhněte jej do volného prostoru doprava pod první pole. Objeví se další pole.

  Automatizační aplikace pro Mac se zvýrazněným textem PDF

 5. V poli Extrahovat text PDF vyberte Bohatý text místo prostého textu pro výstup.

  Výběr formátu RTF pro extrakci textového výstupu PDF

 6. Vybrat Soubor > Uložit a v rozevíracím okně pojmenujte nově vytvořený pracovní postup. Vybrat aplikace místo Workflow vedle Formát souboru. Nyní jej můžete uložit kdekoli na počítači Mac.

  Automatizační aplikace pro Mac s aplikací vybranou jako formát souboru

 7. Přejděte do složky, do které jste právě uložili aplikaci pracovního postupu, a poklepáním ji otevřete. Poklepejte na ikonu robot ikona se jménem, ​​které jste jí přiřadili.

  Snímek obrazovky počítače Mac.

 8. Vyberte soubor PDF a poté vyberte Vybrat. Soubor PDF se automaticky převede a uloží jako dokument ve formátu RTF do stejné složky, kde byl uložen původní soubor PDF.

 9. Klikněte pravým tlačítkem na nově vytvořený dokument ve formátu RTF a najeďte kurzorem myši Otevřít s a vyberte Slovo. Po otevření ve Wordu můžete soubor uložit jako standardní soubor Wordu.

Kdykoli chcete převést PDF do souboru Word, můžete použít aplikaci pracovního postupu, kterou jste vytvořili ve výše uvedených krocích. Zvažte ponechání v počítači, abyste nemuseli vytvářet nový pokaždé, když chcete převést soubor PDF do souboru Word.