Skip to content

Jak přidat obrázek alba do iTunes a hudby

10 de Srpen de 2021
add album art in itunes 1999271 5c1cdf97755441219e793e007465b500

Co vědět

 • V Apple Music, iTunes 12 a iTunes 11: Vyberte Soubor > Knihovna > Získejte grafiku alba.
 • Ve starších verzích iTunes: Přejděte na Pokročilý nabídku a vyberte Získejte grafiku alba.
 • Alternativně: Stáhněte si obrázek obalu alba online, klikněte pravým tlačítkem na skladbu a poté vyberte Získat informace > Přidejte kresbu nebo jděte do Umělecká díla tab.

Tento článek vysvětluje, jak přidat obrázek alba do iTunes a Apple Music. Pokyny platí pro iTunes 11 a vyšší na počítačích Mac nebo Windows, pokud není uvedeno jinak.

Jak pomocí iTunes získat obal alba

Existuje několik způsobů, jak získat obal alba, ale použití nástroje pro přidání obrázku alba integrovaného do iTunes a hudby je nejjednodušší. Vestavěný nástroj pro tvorbu alba skenuje vaši hudební knihovnu a servery Apple. Když najde umění u skladeb, které máte, bez ohledu na to, kde jste je původně získali, přidá je do vaší knihovny. Zde je návod, jak pomocí tohoto nástroje získat obal alba v iTunes a Hudbě. Obal alba lze stáhnout pouze pomocí desktopové verze iTunes.

 1. Proces závisí na programu, který používáte:

  • V hudbě a iTunes 12 a iTunes 11: Klikněte Soubor > Knihovna > Získejte grafiku alba.
  • Ve starších verzích iTunes: Přejít na Pokročilý nabídku a klikněte Získejte grafiku alba.
 2. V některých verzích iTunes vám okno sdělí, že musíte odeslat informace o své knihovně společnosti Apple, abyste získali kresbu alba, ale že tyto informace Apple neukládá. To se nedá nijak obejít. Apple potřebuje vědět, jakou hudbu máte, aby vám mohl poslat umění. Pokud chcete pokračovat, vyberte Získejte grafiku alba.

 3. V aplikaci Hudba vám stavový řádek v levém dolním rohu oznamuje, že program je Zpracování alba. Najeďte myší a klikněte na ikona vyskočí do okna a zobrazí se váš postup. V některých verzích zobrazuje stavové okno v horní části iTunes ukazatel průběhu, protože prohledává ve vaší knihovně alba a stahuje z iTunes správné umění. V ostatních vyberte Okno nabídku a vyberte si Aktivita sledovat pokrok.

  Snímek obrazovky se získáním obalu alba v aplikaci Hudba

 4. Jak dlouho tento proces trvá, závisí na tom, kolik hudby je třeba naskenovat, ale počítejte s tím, že strávíte alespoň několik minut. Umění se automaticky stáhne, kategorizuje a přidá do správných skladeb.

 5. Když iTunes dokončí skenování obrázku alba a importuje dostupné umění, zobrazí se zpráva se seznamem alb, pro která Hudba nebo iTunes nenalezly ani nepřidaly žádné kresby alba. K získání obalu alba pro tyto skladby nebo alba použijte jinou metodu.

  Snímek obrazovky se získáním obalu alba v aplikaci Hudba

Pokud používáte iTunes Match nebo Apple Music, umění se přidá automaticky.

Ilustrace osoby při pohledu na předlohu alba na iMacu

Jak zobrazit obal alba v iTunes a hudbě

Chcete -li zobrazit grafiku alba, kterou jste přidali (nebo již máte):

 • V Hudbě a iTunes 11 a novějších, při přehrávání skladby se obrázek alba zobrazí v zobrazení Nedávno přidané, Interpreti a Alba nebo na liště v horní části okna.

Zobrazení alba v iTunes s přehledem alba

 • V iTunes 10 a starších verzích, umění se zobrazí v okně obalu alba v levém dolním rohu okna iTunes. Pokud není k dispozici, klikněte na tlačítko, které vypadá jako pole se šipkou vlevo dole.

V iTunes 10 a starších verzích můžete kresbu zobrazit také pomocí Cover Flow. Chcete-li zobrazit svou knihovnu iTunes pomocí Cover Flow, klikněte na čtvrté tlačítko v pravém horním rohu vedle pole Hledat. Navigujte pomocí myši nebo kláves se šipkami v prezentaci vaší knihovny iTunes podle obálky. Některá alba budou obsahovat umělecká díla a jiná ne.

Jak přidat obal alba z webu do iTunes a hudby

Chcete -li přidat obálku alba do alb, která aplikace Music nebo iTunes nestáhla, postupujte takto:

 1. Najděte obrázek obalu alba online. Chcete -li najít vhodné obrázky, přejděte na web skupiny, web nahrávací společnosti, Obrázky Google nebo Amazon.

 2. Jakmile najdete požadovaný obrázek, stáhněte si ho do počítače. Jak to uděláte, závisí na prohlížeči, který používáte, ale ve většině případů klikněte pravým tlačítkem na obrázek a vyberte možnost stahování.

  Web kapely zobrazující alba ke stažení

 3. Otevřete Hudbu nebo iTunes a najděte skladbu nebo album, které je součástí staženého uměleckého díla.

 4. Klikněte pravým tlačítkem na skladbu, která postrádá obal alba, a vyberte Získat informace. Nebo stiskněte Příkaz+ na počítači Mac nebo Řízení+ na PC otevřete informační obrazovku.

  Knihovna iTunes zobrazuje skladbu bez obalu alba

 5. Jděte na Umělecká díla kartu a přetáhněte stažené umění do okna. V aplikaci Hudba a iTunes 12 klikněte na Přidejte kresbu a vyberte soubor na pevném disku.

  Karta Umělecká díla na obrazovce s informacemi o skladbě

 6. Klikněte OKa Hudba nebo iTunes přidají do skladby nové umění.

  Přidána grafika alba s chybějícími kresbami

Jak přidat umění z webu do všech skladeb v albu

Přidání obalu alba k více než jedné skladbě najednou probíhá stejným způsobem jako přidání k jedné skladbě, ale musíte otevřít album a vybrat všechny skladby v albu (stiskněte Příkaz+A na počítači Mac nebo Řízení+A na PC), klikněte pravým tlačítkem na libovolnou skladbu a poté vyberte Získat informace otevřete informační obrazovku. Vybrat Umělecká díla kartu a přetáhněte obrázek do prostoru pro obal alba nebo klikněte Přidejte kresbu. Když kliknete OK, Hudba nebo iTunes aktualizuje všechny vybrané skladby o nové umění. Pokud mnoho vašich skladeb potřebuje obal alba, vyzkoušejte nástroj třetí strany, který tento proces zautomatizuje. Podívejte se na nejlepší bezplatné stahovače obalů pro digitální hudbu.

Jak přidat obrázek alba do hudby na starších iPodech

Získání obalu alba u některých starších iPodů vyžaduje další krok, který u novějších zařízení iPhone, iPad a iPod touch není nutný. Synchronizujte svůj iPod, přejděte na Hudba kartu a vyberte Zobrazte si na svém iPodu kresbu alba zaškrtávací políčko. Při přehrávání skladeb na iPodu se zobrazí grafika alba.

Snímek obrazovky ukazující konkrétní kroky k přidání obrázku alba na některé starší iPody

Pokud tuto možnost při synchronizaci iPodu nevidíte, nepotřebujete ji pro své zařízení. Automaticky se přidá obrázek alba.