Skip to content

Jak přidat odrážky do prezentací Google

8 de Srpen de 2021
googleslides 5c458b4ec9e77c0001bebf16

Google Slides je účinný nástroj pro vytváření a prohlížení prezentací na webu a chytrých zařízeních iOS a Android. Tato bezplatná aplikace nabízí celou řadu stylů a funkcí formátování, které lze použít k vytváření snímků na profesionální úrovni. Jednou z nich je schopnost vytvářet seznamy odrážek. Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli, jak přidat seznamy s odrážkami do prezentace Google Slides a přimět je, aby vypadaly tak, jak chcete.

Jak přidat odrážky do Prezentací Google na webu

Webová verze Google Slides je přístupná prostřednictvím oficiálních webových stránek Google Slides v jakémkoli internetovém webovém prohlížeči, jako je Google Chrome, Microsoft Edge, Brave a Mozilla Firefox.

 1. Otevřete prezentaci Google Slides a vyberte textovou oblast, kam chcete umístit seznam s odrážkami.

 2. lis Více (ikona se třemi tečkami) na panelu nástrojů.

  Prezentace Google se zvýrazněnou ikonou Více

 3. Vybrat Seznamy s odrážkami symbol.

  Prezentace Google se zvýrazněným seznamem s odrážkami

  Alternativně můžete také použít Ctrl+Posun+8 klávesová zkratka pro zahájení seznamu odrážek v Prezentacích Google.

 4. První odrážka se zobrazí ve vybraném textovém poli v Prezentacích Google. Zadejte požadované slovo nebo frázi a stiskněte Vstupte na klávesnici vytvořte druhou položku v seznamu.

  Přidání seznamu odrážek do Prezentací Google na webu.

Jak vytvářet odrážky v Prezentacích Google v systému iOS

Oficiální aplikace Google Slides pro iOS je k dispozici zdarma v App Store a funguje na chytrých zařízeních Apple iPhone, iPod touch a iPad.

 1. Otevřete na svém zařízení iOS aplikaci Prezentace Google a otevřete prezentaci, kterou chcete upravit. Chcete-li snímek přiblížit nebo oddálit, můžete na obrazovce provést sevření dvěma prsty. To je užitečné zejména na menších zařízeních, jako je iPod touch nebo iPhone.

 2. Poklepejte na textová oblast kam chcete umístit kulku a vybrat ji.

 3. Klepněte na ikona odrážky na panel nástrojů umístit první odrážku do textového pole.

  Aplikace Google Slides pro iOS s odrážkou v textovém poli

 4. Zadejte zvolené slovo nebo frázi a potom klepněte na Vrátit se na klávesnici se přesunete na další řádek a zahájíte další záznam.

 5. Až seznam dokončíte, klepněte na zaškrtnutí v levém horním rohu.

 6. Klepnutím na oblast mimo snímek jej zobrazíte bez jakýchkoli průvodců pro úpravy.

  Aplikace Google Slides pro iOS s možností odrážky

Jak vytvářet odrážky v Prezentacích Google v systému Android

Google Slides je k dispozici jako aplikace pro chytré telefony a tablety Android a lze jej zdarma stáhnout z Obchodu Google Play.

 1. Otevřete na svém zařízení Android aplikaci Prezentace Google a klepněte na projekt, který chcete upravit.

 2. Vyhledejte textovou oblast, kam chcete umístit seznam s odrážkami, a poklepáním jej vyberte.

 3. Na panelu nástrojů klepněte na ikona seznamu bodů k vytvoření prvního záznamu.

  Aplikace Google Slides pro Android s ikonou odrážky

  Všechny úpravy Prezentací Google se ukládají automaticky na pozadí, takže po provedení změn nemusíte ukládat ručně.

 4. Zadejte text pro první bod v seznamu a klepněte na Vstupte na klávesnici zahájíte druhou položku. Opakujte, dokud nedokončíte seznam.

 5. Po přidání všech bodů do seznamu klepněte na modré zaškrtnutí v levém horním rohu.

 6. Klepnutím mimo snímek odstraníte všechny vizuální průvodce.

  Aplikace Prezentace Google pro Android

Jak přidat seznam s odrážkami do seznamu s odrážkami

Přidání mini seznamů do hlavního seznamu odrážek může být skvělým způsobem, jak uspořádat různé body nebo předměty a usnadnit srozumitelnost prezentace pro diváka. Zde je návod, jak to udělat na webu, iOS a Androidu.

 • Web: Chcete -li vytvořit mini seznam z hlavního seznamu ve webové verzi Prezentací Google, jednoduše klepněte na Tab při zahájení nového bodu. Dvojí poklepání Vstupte pro návrat do hlavního seznamu odrážek.
 • iOS: Chcete -li vytvořit seznam v seznamu v aplikaci Google Slides pro iOS, klepněte při psaní na ikonu odsazení vedle ikony odrážky na panelu nástrojů. Je to ten, který vypadá jako trojúhelník směřující napravo od tří vodorovných čar vložených mezi dvě větší čáry. Chcete -li se vrátit do hlavního seznamu, klepněte na ikonu odsazení, jejíž trojúhelník směřuje doleva.
 • Android: Aplikace Google Slides pro Android také umožňuje vytváření mini seznamů v hlavním seznamu. Při psaní do hlavního seznamu klepněte na ikonu odsazení na panelu nástrojů tak, aby trojúhelník směřoval doprava. Klepnutím na ikonu odsazení směřující doleva se vrátíte do hlavního seznamu.

Ikony odsazení budou viditelné pouze při psaní prezentace Google Slides. Pokud to nevidíte, poklepejte na textovou oblast v seznamu, který chcete upravit.

Mohu vytvořit číslovaný seznam v Prezentacích Google?

Kromě seznamů s odrážkami podporuje Google Slides také číslované seznamy a řadu dalších stylů seznamů. Když je vybrána textová oblast nebo aktivně píšete, ikona číslovaného seznamu se obvykle nachází vedle ikony seznamu odrážek na panelu nástrojů. Pokud nemůžete v aplikaci pro iOS nebo Android najít ikonu číslovaného seznamu, klepněte na Formát ikonu (ta, která vypadá jako A vedle čtyř řádků) a poté klepněte na Odstavec vyvolat to.

Fungují seznamy snímků Google v aplikaci Microsoft PowerPoint?

Veškeré formátování provedené v Prezentacích Google, včetně seznamů odrážek, je plně kompatibilní s aplikací Microsoft PowerPoint. Přidání odrážek nebo očíslovaných seznamů do prezentace Google Slides by při převodu na soubor PowerPoint nemělo způsobovat žádné chyby ve formátování nebo závady.

Jak používat odrážky v prezentacích Google

Seznamy s odrážkami mohou být užitečné v prezentaci, když potřebujete sdělit spoustu informací najednou snadno srozumitelným a rychle čitelným stylem, který nemusí nutně řadit myšlenky podle důležitosti nebo hodnoty. Zde je několik příkladů témat, kde se seznamy s odrážkami mohou hodit:

 • Ingredience v receptu na jídlo.
 • Vedlejší účinky léků.
 • Kompatibilní nebo nekompatibilní hardware.
 • Nákupní seznam.
 • Hlavní body k zapamatování z řeči.
 • Seznam příkladů, jako je tento.

Zde jsou některé situace, kdy číslované seznamy mohou fungovat lépe:

 • Série pokynů nebo kroků.
 • Pořadí důležitosti nebo hodnoty.
 • Při komunikaci konkrétního pořadí událostí.

Zkuste to a vyjádřete svůj názor jasně a jasně.