Skip to content

Jak připojit kabelovou klávesnici k iPadu

6 de Červenec de 2021
tablet on white office desk with computer keyboard and copy space 672288286 5c64987c46e0fb000184a4f6

Co je třeba vědět

  • Připojte adaptér blesku k USB fotoaparátu do iPadu.
  • Připojte klávesnici k adaptéru a klávesnici vyzkoušejte.
  • Pokud klávesnice nefunguje, připojte zařízení v opačném pořadí a restartujte.

Tento článek vysvětluje, jak připojit kabelovou klávesnici k iPadu pomocí adaptéru blesku na USB. Zahrnuje informace o dalších zařízeních, která lze k iPadu připojit.

Jak připojit kabelovou klávesnici k iPadu

Když Apple přeskočil ze starého 30kolíkového konektoru na tenčí konektor Lightning, změnil název sady Camera Connection Kit na Lightning to USB Camera Adapter. I když obsahuje slovo „Camera“, adaptér v zásadě přidává k iPadu port USB. Port USB potřebuje dvě věci: zařízení, jako je kabelová klávesnice a kompatibilní hostitelské zařízení. V tomto případě je hostitelským zařízením iPad. Nelze připojit flash disk nebo externí pevný disk, protože iPad tyto typy zařízení nepodporuje, ale podporuje to podpora klávesnic. Pořadí připojení iPadu, adaptéru a klávesnice může mít vliv na to, zda zařízení fungují společně. Tento proces nemusí fungovat s každou kabelovou klávesnicí.

  1. Připojte adaptér blesku k USB fotoaparátu do iPadu.

  2. Připojte kabelovou klávesnici k adaptéru.

  3. Vyzkoušejte klávesnici v aplikaci jako Poznámky.

  4. Pokud to nefunguje, připojte zařízení v opačném pořadí. Nejprve připojte kabelovou klávesnici k adaptéru USB fotoaparátu a poté připojte adaptér k iPadu. Můžete také restartovat iPad, když je vše na svém místě, abyste zjistili, zda funguje.

1:31

Jak připojit klávesnici k iPadu

Další zařízení USB kompatibilní s iPadem

Drátové klávesnice nejsou jedinými zařízeními, se kterými můžete tímto způsobem pracovat. IPad také podporuje odesílání signálů MIDI přes konektor Lightning, takže můžete připojit řadu nástrojů MIDI. MIDI je protokol pro komunikaci hudebních zařízení, jako jsou klávesnice a elektronické bicí soupravy, s počítači. USB Camera Adapter připojuje hudební klávesnici, která podporuje USB MIDI a ovládací aplikace, jako je GarageBand na iPadu, což z iPadu udělá hudební pracovní stanici. Adaptér USB se také připojuje k ethernetovému portu, ale tento hack může být trochu složitější. IPad musíte připojit k napájenému hostiteli USB s několika porty a poté zapojit adaptér Ethernet-USB do dostupného portu na stejném hostiteli. IPad není navržen pro příjem síťové komunikace prostřednictvím adaptéru Lightning, takže tento trik nemusí fungovat spolehlivě. A i když jste o tom možná moc nepřemýšleli, iPad dokáže pracovat i se samostatnou myší.