Skip to content

Jak připojit MacBook k TV

3 de Září de 2022
ScreenShot2021 07 21at10.37.33PM b5c326bb62ee4706bd428c4cd04356bd

Co vědět

 • Počítač MacBook můžete připojit k televizoru pomocí adaptéru USB-C nebo Thunderbolt-3 na HDMI nebo DVI.
 • Pokud máte chytrou televizi, můžete také použít AirPlay k zrcadlení obrazovky MacBooku nebo rozšíření obrazovky a používat televizi jako druhý monitor.
 • Starší modely MacBooků mohou mít mini-Display port, ale stále můžete pro připojení MacBooku k televizoru použít adaptér.

Tento článek vysvětluje, jak připojit počítač MacBook k televizoru, včetně použití kabelu k jejich připojení nebo bezdrátového připojení pomocí AirPlay a chytré televize.

Jak připojím svůj MacBook k televizi?

Je příjemné, že můžete počítač MacBook připojit k televizní obrazovce pro streamování, hraní her nebo mít větší obrazovku pro práci. Pokud máte chytrou televizi, nejjednodušší způsob, jak připojit MacBook k televizi, je pomocí AirPlay. Než se začnete pokoušet připojit MacBook k chytré televizi, ujistěte se, že jsou oba ve stejné síti a jsou zapnuté.

 1. Na svém Macbooku přejděte na Nastavení > Displeje.

 2. Vyberte rozbalovací nabídku pro možnost Displej AirPlay.

  Rozbalovací nabídka AirPlay Display.

 3. Vyberte chytrou televizi nebo zařízení, které chcete použít jako displej pro váš MacBook.

  Výběr TV pro displej AirPlay na MacBooku.

 4. Po navázání připojení se na vaší chytré televizi může objevit malé okno. Pokud chcete TV používat jako druhý displej pro MacBook, vyberte Shromážděte Windows na obrazovce MacBooku, abyste stáhli všechna okna k sobě a rozšířili obrazovku. Televizor pak můžete používat, jako by to byl druhý monitor.

  Možnost Shromáždit Windows v nabídce Nastavení zobrazení MacBooku.

 5. Pokud chcete zrcadlit obrazovku MacBooku do chytré televize, vyberte Dohoda na tvůj Nastavení obrazovky a vybrat si Zrcadlový displej.

  Možnost Mirror Displays v Nastavení zobrazení na MacBooku.

Až budete hotovi a budete chtít monitor odpojit, použijte výše uvedené pokyny a v kroku 3 vyberte Vypnuto. Případně můžete kliknout na Ovládací centrum na liště nabídek a vybrat Zrcadlení obrazovkya poté vyberte televizor, na který chcete zrcadlit obrazovku. Po dokončení připojení si můžete vybrat možnost zrcadlení nebo rozšíření displeje. Až skončíte, otevřete Zrcadlení obrazovky znovu a kliknutím na název televizoru, ke kterému jste se připojili, připojení ukončíte.

Možnost Screen Mirroring v Ovládacím centru na MacBooku

Mohu připojit MacBook k mé televizi?

Pokud máte starší model televizoru nebo MacBooku, který nemá funkce AirPlay, můžete k MacBooku připojit kabel. Typ kabelu, který potřebujete, závisí na modelu MacBooku, který máte, a připojení k tomuto počítači. Možná si také budete muset vybrat mezi použitím kabelu, který se připojí přímo z vašeho MacBooku k vašemu televizoru; můžete se například rozhodnout použít kabel Thunderbolt to HDMI. Nebo se můžete rozhodnout použít adaptér, který se zapojuje do vašeho MacBooku a poskytuje adaptivní porty. Například adaptér Thunderbolt, který se připojí k vašemu Macbooku a bude přijímat kabely HDMI nebo DVI. Po připojení možná budete muset přejít na Nastavení > Zobrazit upravte nastavení zobrazení a rozlišení pro dosažení nejlepší kvality obrazu. Na vytvoření kabelového připojení k televizoru je hezké, že jakmile jej nastavíte, můžete svůj MacBook zavřít a nadále jej používat s bezdrátovou klávesnicí a myší a televizorem jako monitorem počítače.

FAQ

 • Jak připojím svůj MacBook k počítači se systémem Windows?

  Nainstalujte iTunes a připojte zařízení AirPlay k Windows přes Wi-Fi. Pro streamování videa použijte program jako TuneBlade nebo Airfoil. Pro zrcadlení obrazovky použijte AirMyPC, AirParrot, AirServer nebo X-Mirage.

 • Jak povolím AirPlay na svém iPhone?

  Pro hudbu přejděte do Ovládacího centra a dlouze stiskněte Hudbaa potom klepněte na AirPlay ikonu a vyberte zařízení. Pro zrcadlení obrazovky přejděte do Ovládacího centra a klepněte na Zrcadlení obrazovky nebo Zrcadlení AirPlay.

 • Jak vypnu Apple AirPlay?

  Na Macu vyberte Zrcadlení > Vypněte zrcadlení. Na zařízeních iOS přejděte do Ovládacího centra a klepněte na Zrcadlení obrazovky > Zastavit zrcadlení. Chcete-li deaktivovat funkci AirPlay na vašem Macu, přejděte na Nastavení > Displejevyberte rozevírací seznam AirPlay Display a vyberte Vypnuto.