Skip to content

Jak restartovat zařazovač tisku v systému Windows 10

12 de Srpen de 2021
PrintSpooler 30045c866ff34e05a5bd1effa1399de6

Co vědět

 • Otevři Služby aplikaci a vyberte Zařazování tisku. Klikněte pravým tlačítkem a vyberte Stop, poté klikněte pravým tlačítkem a vyberte Start restartovat službu.
 • Nebo otevřete Správce úloh, přejděte na kartu Služby a vyberte Zařazovač. Klikněte pravým tlačítkem a vyberte Start, Stop nebo Restartujte.
 • Chcete -li zkontrolovat tiskovou frontu, přejděte na Nastavení > Zařízení > Tiskárny a skenery. Vyberte tiskárnu ze seznamu a klepněte na Otevřená fronta.

Tento článek ukazuje, jak restartovat zařazovací službu tisku v systému Windows 10 pomocí několika jednoduchých kroků.

Jak restartuji zařazovač tisku v systému Windows 10?

Jednoduché restartování počítače i tiskárny může vyřešit mnoho problémů s tiskárnou. Pokud problém přetrvává, budete se muset ponořit do místních služeb a zkontrolovat službu zařazování tisku. Spusťte tiskový zařazovač, pokud není spuštěn, nebo jej resetujte zastavením a spuštěním. Před zahájením řešení potíží se přihlaste jako správce.

 1. Otevři Nabídka Start.

 2. Typ Služby do vyhledávacího pole a vyberte Služby aplikace ve výsledku.

 3. Případně vyberte Okna + R. otevřít Běh box. Typ services.msc a stiskněte Enter.

 4. Přejděte dolů v seznamu služeb seřazených podle abecedy a vyberte Zařazování tisku.

 5. Klepněte pravým tlačítkem na službu zařazování tisku a vyberte Stop z nabídky.

  Služba zařazování tisku v systému Windows 10 se zvýrazněným zařazováním tisku a zastavením

 6. Počkejte několik sekund, než se tiskový zařazovač ukončí. Windows zobrazí a Kontrola služeb okno na několik sekund, aby se zobrazilo zastavení.

  Vytiskněte službu zařazování tisku v systému Windows 10 se zvýrazněnou zprávou o zastavení ovládání služby

 7. Klepněte pravým tlačítkem na zařazovač tisku a vyberte Start z nabídky službu restartovat znovu.

Poznámka:

Můžete také dvakrát kliknout na službu zařazování tisku a použít Všeobecné Karta na Vlastnosti okno pro zastavení a spuštění zařazování tisku.

Jak restartuji zařazování tisku ze Správce úloh?

Program zařazování (spoolsv.exe) není náročný na zdroje. Chyba v tiskovém systému Windows však může způsobit, že tiskový zařazovač spotřebuje paměť. V takových vzácných případech použijte Správce úloh k zastavení a restartu zařazovací služby a zjistěte, zda to problém vyřeší.

 1. Vybrat Ctrl + Posun + Esc otevřete Správce úloh systému Windows.

 2. Vybrat Služby kartu a přejděte dolů na Zařazovač na seznamu.

 3. Zkontrolovat Postavení. Pokud je stav Běh, znovu na něj klikněte pravým tlačítkem a vyberte Restartujte. K tomu použijte možnosti v nabídce pravým tlačítkem Start nebo Stop služba v případě potřeby.

  Správce úloh systému Windows se službou zařazování zvýraznil možnosti Start, Stop a Restart

 4. Nyní znovu otevřete dokument, který chcete vytisknout, a odešlete jej znovu na tiskárnu.

Spropitné:

Zkontrolujte tiskovou frontu na Nastavení > Zařízení > Tiskárny a skenery > Vyberte tiskárnu ze seznamu> Otevřená fronta.

Více o zařazování tisku v systému Windows 10

Print Spooler je viníkem mnoha běžných tiskových chyb ve Windows. „Spooler“ je softwarový program, který organizuje data ve správném pořadí a odesílá je do jakéhokoli periferního zařízení s malou pamětí, například do tiskárny. Díky této vyrovnávací paměti nemusí tiskárna pauzovat mezi postupnými tiskovými úlohami. Print Spooler je místní služba v systému Windows, která bezproblémově spravuje tiskovou frontu. Pokud selže, tiskové úlohy se mohou zaseknout ve frontě; tisková data se nedostanou do tiskárny nebo dojde k selhání zařazovacího zařízení. Chcete -li tyto problémy vyřešit, můžete obnovit zařazovací službu, která zruší tiskovou úlohu a umožní vám začít znovu.