Skip to content

Jak rozšířit úložiště na iPadu

6 de Červenec de 2021
GettyImages 823885346 5bcd2c74c9e77c0051659733

Jednou z nevýhod iPadu je absence snadného způsobu rozšíření úložiště. IPad nepodporuje karty microSD a bez portu USB (nebo univerzálního systému souborů) nelze připojit flash disk. V počátcích bylo 16 GB velkým úložištěm, zvláště pokud jste na iPadu nepotřebovali celou svou sbírku filmů, ale jak bude iPad výkonnější, aplikace se zvětšují. Zde je několik tipů, jak na iPadu vytvořit více úložiště.

Cloudové úložiště

Úložiště na iPadu nemůžete rozšířit o aplikace, ale můžete to udělat téměř o všechno ostatní, což by aplikacím mělo ponechat dostatek prostoru. Cloudové úložiště je skvělý způsob, jak ukládat dokumenty, fotografie a videa. IPad je dodáván s iCloud Drive a iCloud Photo Library, ale můžete také použít službu třetí strany, jako je Dropbox nebo Google Drive. Cloudové úložiště používá internet jako druhý pevný disk. Využívá úložný prostor z externího umístění pro vaše potřeby úložiště. Většina řešení pro cloudové úložiště také nabízí trochu volného místa pro začátek. Nejlepší částí cloudového úložiště je to, že je odolné proti katastrofám. Bez ohledu na to, co se stane s vaším iPadem, soubory, které jsou uloženy online, tam budou stále. I když svůj iPad ztratíte a budete jej muset vyměnit, budete mít přístup ke svým datům. Nejlepším využitím cloudového úložiště jsou fotografie a zejména videa. Tento typ média zabírá překvapivě velké množství místa, takže vyčištění sbírky fotografií a její přesun do cloudu může uvolnit několik gigabajtů úložiště.

Streamujte svou hudbu a filmy

Hudba a filmy také zabírají místo na iPadu, a proto je lepší je místo streamování streamovat. Pokud vlastníte digitální filmy na iTunes, streamujte je přímo do iPadu pomocí aplikace TV, aniž byste je stahovali. Televizní aplikace funguje s většinou streamovacích služeb, jako jsou Netflix, Hulu a Amazon Instant Video. Více služeb bude streamovat vaši hudební sbírku. Nejjednodušším řešením je zaregistrovat se do iTunes Match, který analyzuje kolekci iTunes a streamuje hudbu do zařízení iOS. Podporuje dokonce i skladby, které nebyly zakoupeny na iTunes. iTunes Match je kompatibilní s iTunes 10.5.2 a novějšími. Služba iTunes Match účtuje roční poplatek. Pokud však s iPadem neplánujete odejít z domova, domácí sdílení vám umožní dělat totéž zdarma. Funkce domácího sdílení používá k ukládání počítač a streamuje hudbu i filmy do iPadu. Můžete se také zaregistrovat k odběru služby, jako je Apple Music, Spotify nebo Amazon Prime Music. Tyto aplikace streamují hudbu do iPadu a poskytují přístup k celé knihovně hudby stejným způsobem, jakým Netflix poskytuje přístup ke knihovně videí. Pandora je další populární služba pro streamování hudby. Nemůžete vybrat konkrétní skladby, které chcete přehrát, ale můžete si nastavit vlastní rozhlasovou stanici tak, že ji naočkujete svým oblíbeným umělcům.

Externí pevný disk

Tradiční způsob rozšiřování úložiště je přidání dalšího pevného disku do mixu. IPad však nefunguje s konvenčními externími jednotkami USB. Místo toho použijte externí pevný disk, který obsahuje adaptér Wi-Fi, aby iPad mohl s jednotkou komunikovat prostřednictvím zabezpečeného bezdrátového připojení. Tyto disky umožňují iPadu přístup k celé vaší sbírce médií, ať už jste doma nebo mimo domov. Většina z těchto disků podporuje nahrávání fotografií, videí a dokumentů, takže můžete oříznout místo ze svého iPadu. Při výběru externího pevného disku se ujistěte, že funguje s iPadem. Kompatibilní disky zahrnují bezplatnou aplikaci, která umožňuje iPadu komunikovat s hardwarem. Zkontrolujte balení příslušenství a ujistěte se, že je kompatibilní s vaší aktuální verzí iOS.

Flash úložiště

Pokud máte starší model iPadu, nemůžete do něj připojit flash disk, jako byste to měli na PC nebo notebooku. Pokud však váš iPad používá k nabíjení a synchronizaci port Lightning, jsou k dispozici externí paměťové jednotky typu plug-and-use. Mohou rozšířit úložiště na iPadu na několikanásobek jeho základní velikosti a ponechat více prostoru pro zakoupené fotografie, videa a filmy. Bleskové konektory jsou k dispozici na iPadech 4. generace a novějších. Můžete si také koupit bezdrátovou jednotku flash, která funguje podobně jako externí pevné disky plné velikosti. Bezdrátové flash disky jsou přenosné a každý z nich může být určen pro jiný účel (například samostatný disk pro fotografie a jeden pro filmy), aniž by zabral spoustu místa v batohu nebo tašce na notebook. Umožňují také snadnější přenos dokumentů mezi více počítači na více místech, takže mohou být ideální pro obchodní řešení.